527 Shares 8811 views

Program do wyszukiwania i instalowania sterowników. Wskazówki Tour

Po ponownej instalacji systemu operacyjnego, ludzie często mają do czynienia z faktem, że połowa sprzętu komputerowego jest pozostawione bez kierowców. Jaki jest powód, to trudno powiedzieć. Z jednej strony mamy obietnicę, że Windows ma wszystkie niezbędne sterowniki i zainstalować je automatycznie powinno, z drugiej strony – pół sprzęt może odmówić pracy. Jest to szczególnie ważne z „drewna” dla kart sieciowych. Nie tracić czasu na osobiste, wielu użytkowników woli używać specjalnych narzędzi. Program automatycznie znaleźć i zainstalować sterowniki – jest zbawieniem dla wielu, ale nawet tutaj istnieją pułapek. Ale wszystko po kolei.

okna

Najbardziej podstawowy program automatycznie znaleźć i zainstalować sterowników – Windows Update. Aby się tam dostać, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę „Komputer” i wybierz „Właściwości”. Wykaz znajdujący się w lewym dolnym rogu otwartego okna odnaleźć słowo „Update”.

Po przejściu do niego, trzeba kliknąć na „Szukaj uaktualnień”. W tym przypadku, to długa i żmudna procedura, dzięki czemu można bezpiecznie zostawić komputer i odejść „herbatę”. Po zakończeniu procesu, odśwież okno i zostaniesz poproszony o „Zainstaluj aktualizacje”. Masz dwie opcje:

 1. Jeśli używasz licencjonowany system operacyjny, można po prostu kliknąć „Odśwież”. System zainstaluje wszystkie możliwe i dostępne sterowniki i załatać luki w systemie ochrony.
 2. to nie jest tak łatwe dla właścicieli pirackiego operatsionok. Musisz wybrać „Aktualizacje krytyczne” i na liście, aby znaleźć te, które będą miały zastosowanie tylko do „hardware” komputera. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby obniżyć aktywację systemu operacyjnego i uzyskać jeszcze więcej problemów.

Jednak dla tych, którzy nie chcą ryzykować, istnieje wiele innych opcji. Darmowy program do wyszukiwania i instalowania sterowników – nie taka rzadkość.

driver Detective

Jeśli zaczniemy od opisu programu, który jest dla nas wydawca, to może być lepiej. Niewielkie rozmiary i szybkie skanowanie komputera – to ważne parametry dla każdej aplikacji. Jednak Driver Detective – program do wyszukiwania i instalowania sterowników Windows, który sztuczki użytkowników. Te rzekome zalety, które mamy wymienione, oczywiście, trzeba przyciągnąć, ale co z wadami?

 1. Sądząc po opiniach, niektórzy ludzie mają problemy z usunięciem programu. Natychmiast następuje pytanie logiczne: co myśli twórców aplikacji? Nawiasem mówiąc, problem z odinstalowania – jest jednym z głównych oznak spyware i malware.
 2. To nie działa na Windows 7. Pomimo faktu, że Microsoft rozpoczął agresywną kampanię do bezpłatnych aktualizacji OS 7 do 10, wielu użytkowników nadal korzystać z niego „Seven”. Brak wsparcia dla najbardziej popularnych „osi” – Ogromny minus deweloperów.
 3. Niewielki rozmiar programu jest tylko na pierwszy rzut oka. Po pobraniu ustanovochnik, podczas instalacji rozpocznie dokachivat danych z Internetu. Natychmiast pytanie: co to jest ładunki? Jeśli instalator samo bezpieczne, kto wie, jak nieszkodliwe pliki, które pojawiły się na komputerze bez naszej zgody.
 4. Brak języka rosyjskiego w interfejsie. Pobierz oprogramowanie kierowca po prostu musi mieć języka rosyjskiego do niedoświadczony użytkownik może wszystko przeczytać i zrozumieć gdzie się wcisnąć.
 5. Aplikacja jest płatne i kosztuje około 30 $.

Doktor urządzenie

Ten program ma szukać sterowników i zainstalować je na komputerze jest już jednym z dopuszczalnych opcji. Pomimo faktu, że wymaga płatności, istnieje darmowa wersja próbna, co jest dobre dla tych, którzy nie chcą kupować kota w worku.

 1. Ta aplikacja zajmuje na dysku twardym tylko 10 mega i nie wymaga żadnych dodatków.
 2. Niestety, narzędzie tylko w języku angielskim.
 3. Pierwotnie pobrać darmową wersję. Podczas prac pojawi wymóg uaktualnić do wersji PRO-, za które trzeba zapłacić pewną sumę pieniędzy.
 4. Obsługuje system operacyjny Windows 7, ale nie wyższa.
 5. Nie ma wystarczającej liczby opcji nadmiarowości.
 6. To nie oznacza automatycznie aktualizować sterowniki. To narzędzie daje wybór z listy znalezionych braków systemu i jak je rozwiązać, a resztę trzeba zrobić samemu.

Ogólnie można powiedzieć, że ten program jest, aby znaleźć i zainstalować sterowniki dla stałych „chetverochku” i równie dobrze może stać się przydatne narzędzia przez długi czas.

Rozwiązanie DriverPack

Inny program, aby znaleźć sterowniki i zainstalować je na komputerze. Nawiasem mówiąc, jeśli spróbujesz użyć zwykłego wyszukiwania w internecie, to jest prawdopodobne, że narzędzie jest w pierwszej kolejności. Ale to, co użytkownik będzie musiał stawić czoła? Deweloper daje możliwość wyboru jednej z dwóch wersji Ciebie.

 1. Online – instalujesz tylko klienta. A potem patrzy na niezbędną „drewna” na stronie producenta.
 2. Objętość ISO-image 7 gigabajtów. W dniu dzisiejszym czasie, to nie jest tak duża ilość, ale oczywiste wady przyjrzymy się poniżej.

Pomimo faktu, że wielkość programu jest na tyle mała, ludzie mówią o nim niezbyt pochlebne. Problemem jest to, że ta aplikacja jest zainstalowana na komputerze i jeszcze dużo niepotrzebnego oprogramowania. Wyobraź sobie, że chcesz po prostu zaktualizować sterowniki na komputerze, a program umieszcza na niej kilka przeglądarek, Skype, kodeki audio, archiwum, i tak dalej. Dlaczego pobrać aż 7 gigabajtów informacji, jeżeli jest to konieczne, aby zaktualizować sterownik tylko 1 objętości 100 kilobajtów?

Ponadto, wadą jest to oczywiste, że w niepełnym wymiarze godzin. Aplikacja korzysta z dobrze zdefiniowanym sterowników baz danych na serwerze rozwoju, i wszystko. Jednak to nie jest tak złe jak na całkowicie darmowej aplikacji.

kierowca Booster

Jest to ostatnia dla programu, aby dowiedzieć sterowniki i automatycznie zainstalować je na komputerze. Mamy już cytowane wystarczającą liczbę potencjalnych zalet i wad takich programów, więc będzie krótko. plusy:

 1. Poszukuje kierowców na wszystkich stronach producenci maszyn. Tak więc, jest w stanie całkowicie aktualizacji jakiegokolwiek oprogramowania na komputerze.
 2. Ma niewielkie rozmiary.

I oczekuje się, minusy:

 1. Program jest płatny, ale jest również darmowa wersja. Niestety, jeśli chcesz zaoszczędzić, trzeba pobrać sterowniki przez długi czas.
 2. Backup jest dostępny tylko w wersji płatnej.
 3. Cena około 75 $.

potencjalne problemy

Oczywiście, nie wszystko jest gładka, jak chcielibyśmy. Dlatego takie programy mają pewne wspólne niedociągnięcia, które zawsze trzeba zwracać uwagę.

 1. Reklamy i spam. Jeśli masz narzędzie do automatycznej aktualizacji sterowników zdecydowali się pobrać, upewnij się zrobić go na bezpiecznym miejscu. Inaczej oberotes wtedy problemy z wirusami.
 2. Nawet jeśli program umieszcza wszystkie sterowniki w trybie półautomatycznym, to lepiej zrobić to ręcznie, ponieważ kiedy je wszystkie zainstalować razem nie jest wykluczone konflikt sprzętowy. Na przykład, jeśli zaczniesz instalować „drewno” na karcie graficznej, a następnie na płycie głównej, w „vidyuha” może odmówić pracy. Jeśli twój laptop ma wbudowane i wymienne sterowniki karty graficznej najpierw trzeba ustawić wbudowany, a dopiero potem na wymienny, w przeciwnym razie pojawią się problemy.
 3. Wszystkie programy są bez wyjątku starej wersji. Nawet najlepsze oprogramowanie do wyszukiwania i instalowania sterowników nie działa z najnowszych i nowych „zwalnia”.

wniosek

Wprowadziliśmy do kilku programów do automatycznej aktualizacji sterowników. Co możemy powiedzieć na zakończenie? Wszystkie te narzędzia są przedstawiane użytkownikom jako narzędzia, z którym nawet początkujący poradzi. Ale w rzeczywistości, ich użycie wymaga specyficznej wiedzy i szkoleń, w przeciwnym razie może to doprowadzić do jeszcze większych problemów. Więc program do pobierania sterowników nie jest szczególnie konieczne, ponieważ znacznie łatwiej iść do serwisu na własny producenta sprzętu i pobrać najnowsze aktualizacje stamtąd.