638 Shares 2501 views

Psyche – jest podstawą indywidualnej informacji

Świat jest skomplikowany, a zatem dostosować się do osoby, staje się coraz trudniejsze. Tym bardziej uważnie patrzymy na siebie i szukać środków na adaptację. I coś niewidzialnego, które sprawia nam odpowiednią społeczeństwo i rzeczywistość fizyczną, jest znowu w centrum uwagi. Psyche – jest to realne? Jest!


Centralna koncepcja

To odróżnia człowieka od zwierząt świadomości. Jest możliwość, aby cofnąć się od siebie i zobaczyć swoje działania i myśli, jakby z zewnątrz. Logiczną kontynuacją tego jest ludzka zdolność do abstrakcji. Psyche – jest świadomy centrum myśli i emocji, zapewniając szczególne zachowanie. Taka definicja w zachodnich słowników. Nawet nasi zagraniczni koledzy psychologowie psychikę podzielonych na kilka „warstw” – ego, superego i id.

Twój mózg – komputer?

Nasi naukowcy poszły znacznie dalej. Ausra Augusta podwaliny konkretnej wiedzy na temat funkcjonowania psychiki. Okazuje się, że ludzka psychika – to złożony podmiot, to działa jak dobry komputer. Dokładniej, komputery zostały stworzone i miał być jej cień, itp. A potem ludzie zaczęli mówić o nim, a podobieństwo komputera. Znacznie później zaczęliśmy rozmawiać o psychikę zwierząt. I jeszcze klasycznie kompleks psyche – jest oznaką osoby.

Nerwic i psychoz

Niestabilna psychika występuje wtedy, gdy dana osoba nie dostosować się do rzeczywistości. Następnie nieświadomości reakcji na pierwszy plan. Zwykle objawia się jako silne, otwarcie wyrażać emocje, aż do załamania nerwowego. Choroba psychiczna często pojawiają się po emocjonalnej części świadomości przez długi czas był w stanie niestabilnym. Ale mówimy o nabytych stanów – nerwic. Jednak najpoważniejsze choroby (psychozy) ze względu na dziedziczność.

sturkture psyche

socjonika Science zapewnia również poziom świadomości, ale podział ten opiera się na fakcie, że różne części psychiki mają różne funkcje. Super-Eid – centrum motywacji i chęci, to umożliwia automatyczne, nieświadome działanie psychiczne. super-ego, jak Freudians, to normy społeczne i tabu. Ale ego w socjonika – jest ośrodkiem świadomego tworzenia. A te opcje motywacja automatyzm, trudności społeczne i jasny kreatywność nie jest aż 16! Nic dziwnego, że wszyscy ludzie są bardzo różne!

Informacja jest więcej niż żywność

Socjonika daje nowe możliwości dla naukowców i terapeutów, to wskazuje drogę terapii informacja problemy psychiczne. Po tym wszystkim, umysł – to formacja o charakterze informacyjnym. Mieszka informacje bez zniszczenia go w ciągu kilku godzin, agonia jej coraz halucynacje. Więc nie twierdzą, że w oparciu o psychikę – sygnały z otoczenia.

A jeśli nie można znaleźć odpowiedniego psychoterapeuty wam szukać eksperta w socjonika systemowych. Są mało, ale one działają bardzo profesjonalnie. Całkiem możliwe. mogą pomóc dokonać zmian w swoim życiu na lepsze. Jednakże chcę ostrzec: stosuje się tylko do „analityk systemów”, wszyscy inni nie są w stanie pracować na poważnym poziomie, ograniczone do typologii psychikę. Najbardziej mogą zrobić, to powiedzieć: „Twój typ tak i tak sobie z tym poradzić.”