360 Shares 8722 views

chirurgii laserowej: skutki i reakcje pacjentów

Jak wiecie, w ostatnich dziesięcioleciach, medycyna rozwija się bardzo szybko. Badamy różne obszary tej ogromnej nauki. Osiągnięcia odnotowane w każdej gałęzi medycyny. Dotyczy to nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktycznych. Nie ma wyjątków, a leczenie chirurgiczne. Wcześniej wszystkie operacje wykonywane otwarty dostęp – to znaczy, że trzeba było dokonać cięć na organach.


Obecnie istnieje alternatywa do tej metody. Praktycznie każdy pacjent mógł być oferowane chirurgii laserowej. W przeciwieństwie do operacji otwartej, ta metoda jest bezpieczniejsza i mniej traumatyczne. chirurgia laserowa wybierać nie tylko pacjentów, ale także lekarzy. Jest to spowodowane szybkim rekonwalescencji po zabiegu oraz mniejszym ryzykiem powikłań.

Zasada działania lasera

W dzisiejszym świecie chirurgii laserowej nie jest już uważane za luksusowe. Sprzęt medyczny dla takich procedur są dostępne w prawie wszystkich szpitalach. Działanie lasera na podstawie jego promieniowania cieplnego. Urządzenie składa się z wielu powierzchni rezonatora (lustro) i układu aktywnego. Ze względu na promieniowanie ekspozycji następuje zniszczenie tkanki. Strumień świetlny emitowany przez urządzenie jest wysoce kierunkową. Obecnie światło lasera jest przenoszony przez i instrumenty endoskopowe. Dlatego stało się możliwe operacje na narządach wewnętrznych bez nacięcia skóry.

Istnieje kilka rodzajów urządzeń laserowych. Niektóre z nich działają poprzez promieniowanie, a pozostałe służą do odparowania (odparowywania) tkanek. opracowała również bardzo konkretnych systemów laserowych, które mają zdolność przenikania do ciał w warstwach. Urządzenie ma inną długość fali, a obszar rozpraszania światła.

W niektórych gałęziach medycyny laser jest używany?

Sprzęt laser jest używany praktycznie we wszystkich dziedzinach medycyny. Operacje przeprowadzane na narządach wewnętrznych, naczyń krwionośnych, skóry i oczu. C może być usuwany za pomocą lasera z pachwiny lub przepukliny płyt w celu usunięcia gruczolaka gruczołu krokowego. Wielkim osiągnięciem jest ekspozycja na promieniowanie w praktyce okulistycznej. chirurgia laserowa może przywrócić ostrość widzenia, przeszczep rogówki, a nawet zmienić kolor oczu. Ponadto sprzęt ten jest szeroko stosowany w ginekologii.

Dzięki laserowej fotokoagulacji może pozbyć się nadżerek i innych podmiotów (leukoplakia, polipy). Innym obszarem zastosowania tej metody – kosmetologia. Laser usuwa różne brodawczaka, plamy itd. D. Ponadto, sposób promieniowanie wykorzystywane w chirurgii ogólnej, urologii, otorynolaryngologii t. D.

Zalety zabiegów laserowych

Działanie lasera w porównaniu do otwarcia manipulacji chirurgicznej ma kilka zalet. Przede wszystkim, to nie wymaga cięcia tkanki. W ten sposób unika się nie tylko blizny na ciele, ale również zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych. Inną zaletą tej metody – szybka regeneracja organizmu po zabiegu. W niektórych dziedzinach medycyny (ginekologii, kosmetyka), chirurgia laserowa wykonywana w warunkach ambulatoryjnych i trwa zaledwie 15-20 minut.

Dzięki powstania i rozprzestrzeniania się tej metody, liczba pacjentów, którzy odmawiają leczenia, zaczęła spadać znacząco. Wynika to z faktu, że chirurgia laserowa nie powoduje lęk u pacjentów, w przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. Również ta metoda pozwoliła na skrócenie czasu pobytu pacjentów w szpitalu.

W niektórych przypadkach leczenie laserem przeciwwskazane?

Pomimo zalet obróbki laserowej, metoda ta może być stosowana we wszystkich przypadkach. W zależności od tego, co jest potrzebne rodzaj operacji pacjent jest izolowany konkretnych przeciwwskazań. Istnieją również warunki, które zakazane żadnej chirurgii laserowej. Są to tak zwane ogólne przeciwwskazania. Są to: – zaburzenia krwi trombofilii obecność ciężkich patologii organów wewnętrznych (astma serca, niewydolność nerek), zwyrodnieniowe proces kręgosłupa naczyniowy. Korekta istnieją szczególne przeciwwskazania. Należą do nich: wiek dzieci, ciąży i laktacji. Nie można również przeprowadzić operację, jeśli spadek ostrości wzroku obserwowano co najmniej 1 rok.

Jeśli chodzi o choroby żylaków, metoda ta nie jest stosowana u pacjentów, którzy nie są w stanie chodzić i nosić pończochy elastyczne natychmiast po interwencji (paraliż, otyłość). Kiedy rozszerzenie żyły odpiszczelowej więcej niż 1 cm, ciężkie kręty przebieg naczyń i obecność zapalnego ostrości lasera jest również przeciwwskazane. Po zabiegu, pacjent powinien prowadzić aktywnego życia w pierwszych dniach, ale nie jest to możliwe, w obecności wymienionych stanów. procedury endoskopowe nie są prowadzone w przypadku nieokreślonego diagnozy i dużego obszaru.

Operacja laserowa w praktyce okulistycznej

Obecnie korekcji wzroku laser jest powszechna. Jest powszechnie dostępne na całym świecie. Osoby cierpiące na krótkowzroczność długoterminowej mogą teraz szybko i bezboleśnie przywrócić wzrok. Aby to zrobić, po prostu zdać egzamin na tyle niezbędny. Metoda ta polega na działaniu promieniowania laserowego na rogówce. W rezultacie, zmienia swój kształt, a obraz skupia się na siatkówce. W uzupełnieniu do korekcji wzroku, przeprowadzane i inne chirurgii laserowej oka. Na przykład, przeszczep rogówki.

Wcześniej ta procedura ma zastosowanie do operacji otwartej, w którym należy dokonać cięć i szwów. Obecnie wykonywane chirurgii laserowej, która jest o wiele bezpieczniejsze. Ponadto, trwają prace, aby zmienić kolor oczu za pomocą promieniowania. Kilka osób próbowało tej metody i byli zadowoleni z wyniku.

Chirurgii laserowej oka: Opinie pacjentów i lekarzy

Użycie sprzętu laserowego w okulistyce pozwoliło powrócić do normalnego widoku milionów ludzi. Metoda ta, według lekarzy, jest uważany za wielki przełom w medycynie. Dzięki laserowej korekcji wielu ludzi opuszczony stałej noszenie okularów i soczewek kontaktowych. Pacjenci poddani tej metody leczenia, byli zadowoleni z wyniku.

W większości przypadków, wizja została przywrócona do 100%, podobnie jak w przypadku krótkowzroczności i nadwzroczności i astygmatyzmu przy ul. Powtarzające się naruszenia widoczności są rzadkie. To samo odnosi się do powikłań.

chirurgii laserowej na żyłach

Żyły chirurgii laserowej mogą być wykonywane przez różnych specjalistów. To zależy od tego, który obszar jest uszkodzenie naczyń. Wskazania do interwencji może być rozszerzona hemoroidalnej żyłach, „gwiazda” na twarzy i ciele. W każdym z tych państw jest przeprowadzane przez chirurgii laserowej. Żylaki na nogach jest najczęstszą przyczyną poszukiwania pomocy medycznej od całkowitej liczby patologii naczyniowych. Leczenie układu żylnego nazywa endovasal laserowej koagulacji. To działanie promieniowania cieplnego na wewnętrznej powierzchni zbiornika. W miejscu, gdzie jest wiązka laserowa, zatrzymuje się przepływ krwi. W wyniku dodatkowych żył jak „zamknięte”. operacje laserowe powszechne w chirurgii naczyniowej i proktologii. Są również prowadzone w kosmetyce do usuwania żylaków na twarzy ( „gwiazda” na nosie), małych naczyniaków.

chirurgii laserowej na hemoroidy

Hemoroidy chirurgii laserowej nie jest wykonywane tak często jak w innych patologii żyłach. Jednakże, jeśli jest to pożądane, pacjenta i nie ma przeciwwskazań, takie zakłócenia nie wykluczone. Urządzenia laserowe dla operacji proktologiczna dostępnych wyłącznie w specjalistycznych klinikach. Oznaczenie koagulacji (wypalanie) hemoroidalnego żyły są często małe, krwawienie z odbytu. W przeciwieństwie do zabiegu naświetlania laserem przebiega praktycznie bezbolesny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Gdy hemoroidy usytuowane poza interwencją prowadzi się przez skórę, to znaczy podskórnie. Jeśli żyły są wewnątrz odbytnicy do wprowadzenia lasera wymaga specjalnego przyrządu – anoscope. Po włączeniu obsługi przestanie hemoroidy i umierają. Należy pamiętać, że masywne krwawienie obserwowano w późniejszym etapie choroby, obróbka laserowa nie jest pokazane. W tym przypadku zabiegu.

Operacja laserowa w żylakowatość

W ostatnich latach często zaczął prowadzić działalność na nogach laserem. Wskazaniami do tej procedury jest żylaki. Przed operacją wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Następnie, w regionie podkolanowej wprowadzeniu światłowodu. Struck Wiedeń koagulacji, po czym przepływ krwi jest zakłócony w nim. W przeciwieństwie do chirurgicznego usunięcia statku, okres rekonwalescencji trwa kilka godzin. Niemal natychmiast po zabiegu laserowego pacjent nosi odzieży uciskowej i może opuścić klinikę. Noszenie pończoch jest niezbędne do 1,5-2 miesięcy.

Czy to możliwe, aby usunąć przepuklinę laserem?

Operacja przepukliny nazywa laserowe odparowanie. Procedura ta jest stosowana pod koniec ubiegłego stulecia. Dzięki „odparowanie”, może być usunięta, nie tylko z pachwinowych i przepukliny pępowinowej, ale także występ rdzenia. Po znieczuleniu miejscowym jest wstrzykiwany do tkanki chrzęstnej laserowego przez małe nacięcie. Wiązka światła jest ogrzewany do 70 °, dzięki czemu woda ulega odparowaniu w przepukliny dysku międzykręgowego ona zwija.

3-6 miesięcy po zabiegu pacjenci odczuwają znaczną poprawę. Ponownie obserwowano rzadko wypadnięciem, gdyż krążek ulega zwłóknienia.

Recenzje: chirurgii laserowej i ich zalety

Recenzje pacjentów po zabiegu laserem są pozytywne. Wszyscy pacjenci byli zadowoleni nie tylko z wyniku leczenia, ale także metodą. Istnieją następujące zalety operacji laserowych:

  • Nieobecność defekty (blizn).
  • Szybkość operacji.
  • Bezbolesny.
  • Zmniejszenie okresu pooperacyjnego, szybka regeneracja.
  • Pacjent może zacząć niemal natychmiast po obróbce laserowej.
  • Wiele operacji są prowadzone w warunkach ambulatoryjnych.