591 Shares 1726 views

Sharov Aleksandr Izrailevich, pisarz science fiction: biografia, kreatywność

Nawet teraz, w dobie techniki komputerowej rodziców dzieci Książki kupować, czytać im bajki i wiersze. Nic nie może zastąpić kolorowe zdjęcia i ciekawe historie. Niektóre z nich zrobić wrażenie na umysłach dziecięcych i pamiętał, niektóre zapomniane. Były to prace, które napisał sharov Aleksandr.


Jasne, utalentowany i, co najważniejsze, rzetelny historie. Wykazują one wiele cech, które są obecne w naszym świecie, dobre i złe. To samo wyróżnić swoje prace dla nastolatków i dorosłych.

Sharov Aleksandr: biografia pisarza

W opinii tych, którzy znali sharov, jego życie było dość trudne. Jednak on nie stracił miłości do ludzi, jak również pragnienie, żeby pisać, aby pokazać życie jako to, co jest naprawdę. Wszystko, co zostało wprowadzone do niej w dzieciństwie, zaowocowały w dorosłości. Według syna Włodzimierza, Aleksandra pozostał dziecka aż do końca. W tym sensie, że wszystko, co dzieje się wokół niego jest postrzegana bardzo wyraźnie.

Twoje prawdziwe nazwisko Alexander – Cher Izrailevich Norymberga. Urodził się na Ukrainie w Kijowie. Stało się to na dwudziestym piątym razie w kwietniu 1909 roku. Jego rodzina była uważana za zawodowych rewolucjonistów. Rodzice przyszłego pisarza zmarł: jego matka została zastrzelona w 1937 roku, a jego ojciec zmarł w więzieniu w 1949 roku.

Jego Sharov Aleksander rozpoczął szkolenie w Moskwie pilotażowego eksperymentalny szkolnym gminy im. Lepeshinsky. Potem wszedł Uniwersytetu Moskiewskiego i absolwentką Wydziału Biologii w 1932 roku, otrzymał genetyka specjalność. Pracowałem w krótkim czasie, po pewnym czasie poszedł do dziennikarstwa. Wreszcie opuścił podany rozpoczęła się w 1928 roku podczas studiów na uniwersytecie.

W 1937 roku pojawił się w prasie Aleksandr Sharov. Zajęło pseudonimu Cher Izrailevich i że zaczęli do podpisania ich książki. Od 1947 roku prowadzi Piłki magazynu „Ogonyok”. Tam pracował do 1949 roku. Od 1954 roku zaczyna się opublikować w czasopiśmie „New World” w „Dzienniku pisarza”.

Podczas II wojny światowej został poproszony na froncie jako ochotnik. W tym czasie widział wiele rzeczy, został awansowany do stopnia majora. Otrzymałem kilka medali i Order Czerwonego Sztandaru i Orderem Wojny Ojczyźnianej II stopnia.

Alexander Sharov zmarł w 1984 roku w Moskwie.

Życie rodzinne Aleksandra

Sharov Aleksandr Izrailevich był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Natalia Wsiewołodowna Loikaw. Napisała również i pracował jako architekt. Po raz drugi wyszła za mąż za pisarza AA Beck. Z tego małżeństwa Sharov miał córkę, która była o nazwie Nina.

Po raz drugi, Alexander poślubił Annę Michajłowna Livanova. Urodziła syna pisarza Włodzimierza, który stał się pisarzem, too. To od niego czytelnik dowiaduje się niektóre szczegóły życia osobistego pisarz i autor książek fiction bale dla dzieci.

Najsłynniejsze dzieła dla dzieci

Autor zaczął pisać, jak wspomniano wyżej, już w 1928 roku. Ale to, oczywiście, były w okolicy magazynach i gazetach, gdzie pracował w tym czasie. Pierwsze prace, które pisał Piłki były popularno-naukowy, również pisał prozę, w jaki sposób pracować naukowcy. Dopiero w latach 50. ubiegłego wieku jasno przedstawia swoje nowe hobby – literaturę dla dzieci.

Podajemy najpopularniejsze utwory, napisane dla młodszego pokolenia.

"Człowiek-Pea i Gaby." Bardzo fantastyczne, magiczne i mądra praca, która opowiada o chłopcu, który stracił matkę. Zostawiła mu spuściznę pewnych rzeczy i karać nikogo dać. Chłopiec wyruszył. Podczas podróży z nim wiele imprez odbędzie się, ale najważniejsze – jest to spotkanie z nauczycielem Man-groszku, uratować księżniczkę i fantastyczne miasto. Było wiele prób, ale chłopak zrobił.

„Czarodzieje przyjść do ludzi.” Dość ciekawe prace, które trudno nazwać bajkę, ale jest to dla dzieci. Grafika zawiera historie o słynnego gawędziarza, jaki stworzyli swoje własne historie, a także na ich życie. Książka zawiera historie o następujących autorów: ST Asako A. Pogorelsky PP Ershov, AS Puszkin, VF Odoyevski, Antoine de Saint-Exupéry, Janusz Korczak, i wiele innych.

„Kukushonok – książę z naszego podwórka”. Ta historia została opublikowana w 1970 roku. Mówi o niesamowite przygody, które rozpoczęły się po Sasha spotkał na dziedzińcu starego człowieka z kwiatami zamiast włosów na głowie.

„Przygody Ezhenki i inne malowane mężczyzn”. Historia dwóch braci – złych i dobrych artystów. I magiczne ołówek, z których można wyciągnąć cokolwiek. A niebieskooki rude dziewczyny Ezhenke.

„Wołodia i Wujek Alosza”. Ciekawa historia o przyjaźni chłopca i jego wujek Wołodia Alosza. Ten ostatni nie idzie dobrze ze swoim sąsiadem Wołodia, mimo że jest bardzo do niego podobny. Ale Alosza umie powiedzieć bardzo ciekawą historię. I przyjaciół.

„Baby Boom – zwycięzca oceanach.” Małe pouczająca opowieść o tym, jak wiara w zwycięstwo pomoże jej wygrać.

„Opowieść o trzech luster.”

Pracuje dla dorosłych

Oczywiście, Sharov Alexander napisał dla dorosłych. Prace te zostały stworzone w stylu fantasy. Różnią się one dość ironiczny sylaby z dużą domieszką satyry. Wymień znane kompozycje:

 • „Po kopiowania”;
 • „Wyspa piroil”;
 • „Illyuzoniya Królestwo lub guzki”;
 • „Tajemnica manuskryptu 700”.

Inne książki Sharov

I poniżej podajemy inne prace, które nie są tak znane, ale również ważne dla młodego pokolenia, jak i dorosłych, ponieważ Alexander Sharov książka dla każdego. tak więc:

 • „Dziewczyna, która czeka na”;
 • „Chłopiec i mniszek trzy klucz”;
 • „Na zamarzniętej planecie”;
 • „Wczesne lata”;
 • „W ruinach”;
 • „Na zimno”;
 • „Niektóre niesamowite wydarzenia w życiu Borisa Puzyrkova”.

Funkcja działa sharov

W swoich pracach, autor stawia wiele niewygodnych pytań. Jego prace były bardzo rzetelny, z trudem, ludzkość. Ich zawartość jest silny i znaczący, w niektórych przypadkach ciężkie.

Należy zauważyć, że piłka nie napisał „Sweet” historie, które zawsze i koniecznie zawierać dobry koniec, gdzie nie ma nic się martwić. Nie, to nie był horror, ale działa dla dzieci ukazują świat ludzkich działań i emocji, które nie są w innych podobnych produktów. Na tym polega ich uczciwość.

Szczególna atmosfera dzieł autorów podkreślać ilustrator obrazu Niki Goltz, który współpracował z piłką. Te pierwsze książki zostały opublikowane w okresie sowieckim, mieliśmy zupełnie inny wygląd niż publikowane w czasach współczesnych.

wniosek

Podsumowując, możemy zauważyć, że dziś sporo pisarzy czasów sowieckich po prostu zapomniane. I było naprawdę dobrych pisarzy, których dzieła nie dotknął dusze dzieci i dorosłych. Jest nadzieja, że kiedyś Alexander Sharov (pisarz) również zostaną wznowione i będzie pamiętać obecną generację, że wychował się na książkach o Harrym Potterze.