314 Shares 2655 views

katastrofy samolotu w Egipcie 31 października 2015 r powody. lot 9268

Egipt często żartobliwie porównaniu z jodły: zimą i latem w niej ten sam kolor. Turkusowe morze, pstrokacizna tłum turystów, kolorowy podwodny świat, który przyciąga nurków z całego świata – to wszystko przyciąga turystów. Rosjanie są chętni, aby jako drugi domek: przynajmniej tydzień przerwy od pracy i pożar w słońcu. Lecieli całych ich rodzin, podczas katastrofy lotniczej w Egipcie 31 października 2015 roku nie jest zmuszony do dreszcz w całym kraju.


tragiczny wypadek

spółka grupy Tour „Briscoe” czarterowy lot powrotny z Szarm el-Szejk do Sankt Petersburga. Pomimo wczesnych godzinach porannych (wyjścia na 5.50 czasu lokalnego), pasażerowie byli w dobrym nastroju. Położyli się wizerunki udanego wypoczynku w sieciach społecznych. To była sobota i poniedziałek wiele musiał zanurzyć się w codziennej pracy: ktoś czekał do pracy, ktoś – studium.

Samolot Airbus A321-231 EI-ETJ, który przybył z Samary, wziął na pokład 217 pasażerów. Oni i siedmiu członków załogi 12 godzin w ciągu dnia musiał być w stolicy północnej, gdzie wielu z nich spodziewa krewnych i przyjaciół na lotnisku. Wpisanie w 23 minucie określonej wysokości na 9400 metrów, z prędkością 520 km / h, samolot nagle zniknął z radarów. Na 6.15 (7.15 Moskwa) samolot rozbił się w rejonie Półwyspu Synaj, w pobliżu lotniska El-Arish – najgorętsze miejsce w Egipcie, gdzie wojska rządowe czynienia islamistów z Al-Kaidą.

wersja tragedii

Wystąpić 9268 lot na lotnisku Pułkowo niepokojem obserwował ekran, na którym informacje są widoczne „Przybycie jest opóźniony” A wieczorem cały kraj wiedział już, że wrak zniknął z radarów samolotu wykrytego przez władze egipskie. Rozrzucone na długości 13 kilometrów, z wolnostojącym części ogonowej, zostały one pokazane w telewizji, co skłoniło wielu wersjach specjalisty na temat możliwych przyczyn katastrofy. Najbardziej znaczącą uznano trzy:

  • Problemy techniczne związane z każdej awarii silnika lub „zmęczenia” metalu. Rufowa znaleziono śladów naprawy skóry po w 2001 roku samolot po wylądowaniu na lotnisku w Kairze, ogon dotknął asfaltu. Utworzone microcrack wspinaczki może spowodować zniszczenie samolotu.
  • katastrofy samolotu w Egipcie – błąd załogi.
  • Akt terrorystyczny.

Na miejscu tragedii rozpoczął pracę komisji IAC, kierowany przez przedstawiciela egipskiej Ayman al-Mukkadamom. zawiera ona przedstawicieli Rosji, Francji, Niemiec, USA i Irlandii. Po zbadaniu dowodów i rozszyfrowanie rejestratorów lotu dwie pierwsze wersje zostały uznane za niewypłacalne.

samolot

A321 katastrofa na Półwyspie Synaj stał się największym w historii Egiptu i współczesnej Rosji. Airbus własnością firmy „Kogalymavia”, który został poddany analizie. Stwierdzono, że po remoncie nadzwyczajnych w 2001 roku samolot został przeprowadzony we Francji w fabryce, po którym wszystkie niezbędne testy zostały przeprowadzone. W ciągu 18 lat działania, wkładka jest pokonywana, co najmniej 50% swojego życia (57,428 godzin) i w dobrym stanie. Dowodem na to jest cotygodniowych kontroli technicznych, z których ostatni został wdrożony 10/26/2015. Rejestratory lotu nie stwierdzono usterkę w systemie. Aż do 23. minuty lot odbył się całkiem normalnie.

załoga

Sorokavosmiletny dowódca załogi Valery Nemov – absolwent SVAAULSH (Stawropol Wojskowa Szkoła). Jest on jednym z nielicznych w złożonych 90 lat przeszkoleni na pilotów lotnictwa cywilnego. W „Airbus” latał od 2008 roku z 12.000 godzin lotu, co świadczy o ogromnym doświadczeniu. Drugi pilot pochodzić także z samolotów wojskowych, jako weteran kampanii czeczeńskiej. Po przejściu na emeryturę, Siergiej Trukhachev przeszkoleni na A321, został przeszkolony w Republice Czeskiej. Poleciałem ich więcej niż 2 lata. Razem tablica wyniosły 6 tysięcy godzin. Obaj piloci byli w dobrym stanie z ich linii lotniczej. Nemov nawet przedwcześnie wezwany z urlopu odpowiedzieć osławionego lot 9268.

Oficjalna wersja

Dwa tygodnie po tragedii, historia ataku oficjalnie ogłosił szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow podczas spotkania z rosyjskim prezydentem. Aby potwierdzić swoje słowa przytoczył następujące dowody:

  1. Satelity amerykańskie nagrany lampę ciepła na Synaju podczas katastrofy, co wskazuje, że doszło do wybuchu na pokładzie statku powietrznego.
  2. Szczegółowy opis kadłuba ma średnicę otworu około jednego metra. Jego wygiętego na zewnątrz. To wskazuje, że źródłem eksplozji w środku.
  3. W rozszyfrowaniu rejestrator mocującą negocjować zbędny hałas jest słyszalny przed przerwaniem nagrywania, których charakter można przypisać falę uderzeniową.
  4. katastrofy samolotu w Egipcie spowodował wielkie oburzenie opinii publicznej. Jakiś czas później, bojownicy LIH nie tylko uznał odpowiedzialność za popełnienie aktu terrorystycznego, ale także na magazyn Dabig napisali fotografię improwizowanego urządzenia wybuchowego (IED).
  5. W niektórych ofiar znaleziono rannych, wskazując śmierć przed skutkami wybuchu (oparzenia, pęknięcia tkanki).
  6. Fragmenty gruzu, bagażowych i ciało śladowych ilości materiałów wybuchowych znaleziono ofiary – TNT cząsteczki.

Siła wybuchu oszacowano na 1 kg równoważnej TNT. Oszacowana lokalizacja IED – część ogona samolotu. Dla fali uderzeniowej, porusza się do przodu, ale wadą kadłuba utrudnia jego dalszą promocji.

katastrofy samolotu w Egipcie: kto jest winny?

Po pojawieniu się wersji rosyjskiej, okazało się, że na lotnisku w Egipcie zatrzymano 17 pracowników. Głównym pytaniem było to samo: „Jak IED dostał na pokładzie statku?” FSB rozpoczął studia biografie 34 pasażerów (z 11 mężczyzn i 23 kobiet), którzy byli na ciele cząsteczki TNT. Ale urzędnik powiedział Egipt wkrótce, nie ma dowodów na jasnego oświadczenia w sprawie zamachu terrorystycznego w samolocie. Żaden z pracowników nie został faktycznie aresztowani. Rosyjskie władze ogłosiły nagrodę w wysokości 50 milionów dolarów za informacje o terrorystów.

Dopiero w lutym 2016 roku przez Prezesa Egipcie dokonano oficjalnego uznania ataku terrorystycznego. Stwierdzono, że bomba została wykonana z plastycznych materiałów wybuchowych, używane do tworzenia ostrej amunicji. Jest zasilany przez mechanizm zegarowy. katastrofy samolotu w Egipcie 31 października 2015 roku wykazały, że system bezpieczeństwa na lotnisku nie spełnia standardów międzynarodowych. IED mógł dostać się na pokład z firmą dostarczającą produkty przez pracowników, którzy mają dostęp do wybiegu, a także poprzez bagaż podręczny podczas kontroli bagażu. Ostatnie dane takie, że ładunek wybuchowy znajdował się w przedziale pasażerskim w sąsiedztwie gniazda 31A. Wszystkie te fakty doprowadziły do zakazu sprzedaży wycieczek na wakacje w Egipcie.

pasażerowie

EI-ETJ – ostatnie cyfry Airbusa. Według niego nazywa lotników między sobą za burtą „Julia”, pieszczotliwie – „Dzhulkoy”. W tym tragicznym poranku złamała trzy małżeństwa samolotów i zabił młodzieńczy stewarda, który zastąpił zamiast spalać z powodu złego snu kolegi. I jeszcze wziął ze 217-letnim życiu pasażerów, 25 z nich – dzieci. Który zginął w katastrofie lotniczej w Egipcie – to cała rodzina, dziesiątki zniszczonych historii miłosnych, dzieci, które nie są przeznaczone do stają się dorośli. Ten lot z rodzicami przyleciał dziesięć-Darina Gromow. Jej matka zdjęcia zamieszczone na portalu społecznościowym przed wyjazdem. Dziewczynka stoi na lotnisku stoi drogi startowej, a poniżej podpis: „The głównego pasażera”. To zdjęcie stało się symbolem tragicznego rejsu, z którego nikt nie był w stanie wrócić.

Prawie wszyscy pasażerowie – Rosjanie, 4 osób – obywateli Ukrainy, 1 – Białoruś. Most – mieszkańcy Petersburga, chociaż istnieją również przedstawiciele innych regionów: Psków, Nowogród, Uljanowsk. Który zginął w katastrofie lotniczej w Egipcie – ludzie różnych zawodów. Zaangażował się w ciałach krewnych, zainteresowane osoby tworzą zbiorowy portret pasażerów, zbierając okruchy informacji o nich. wielka galeria, gdzie o każdej znaleźć wiele dobrych słów zostało utworzone.

Prawie rok później

31 lipca Moskwa i Petersburg odbyła wiecu w pamięci ofiar Synaju. Minęło 9 miesięcy: wiele rodzin otrzymało odszkodowanie, zidentyfikowane i pochowano ich bliskich, ale nie ból ustąpił. 05.08.2016 stwierdzono, że czterdzieści pięć bojownicy pod wodzą Abu al-Ansari Dua, na którego winy doszło do katastrofy samolotu w Egipcie zginęło podczas działań bojowych w El-Arisz. Więc chcę wierzyć, że to się nie powtórzy nigdy!