158 Shares 4279 views

Zabawki edukacyjne dla dzieci do 1 roku. Pluszaki

W pierwszym roku życia dziecka rozwija się bardzo szybko. On jest nie tylko rośnie, ale uczy się wykonywać różne ruchy i uczy. Dzieje się tak dzięki interakcji z dorosłymi oraz w grze. Niemal od narodzin dziecka potrzebuje zabawki. Dlatego rodzice, którzy uważają, że dziecinnie zbyt wcześnie może opóźnić jej rozwój. Ale ci, którzy kupują zbyt wiele zabawek dziecko może też boli go to. Po tym wszystkim, po prostu nie mają czasu, aby dowiedzieć się o świecie, zmęczony obfitości wrażeń. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, co powinno być zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku do 1 roku. Rodzice muszą zrozumieć, że nie ma potrzeby zakupu drogich telefonów komórkowych superfashionable i sorter. Ponadto zabawka dziecko nie powinno być zbyt dużo. Najważniejsze jest to, aby dopasować psychologiczne cechy wieku dziecka. I nie tylko bawić, ale także, aby go rozwinąć.


Cechy psychologicznego rozwoju dzieci do jednego roku

W tym czasie dziecko uczy się dużo informacji. Po tym wszystkim, musi zapoznać się ze wszystkim, co go otacza, nauczyć się kontrolować swoje ciało i manipulowanie obiektami. Głównym rozwój dziecka w tym wieku jest za pośrednictwem zmysłów. Musi nauczyć się nie tylko wygląd rzeczy, ale również jak brzmią, co smakują. Podstawowe informacje o świecie dziecko dostaje, czując wszystko, co dostaje w jego polu widzenia. Jest to bardzo ważne dla niego, aby uzyskać szeroki wachlarz doznań: usłyszeć różne dźwięki, dotykać różne w formie i składzie materiałów powierzchniowych, zobacz korespondencji między swoimi działaniami i ruchu obiektów. Ponadto do jego harmonijnego rozwoju jest bardzo ważne, że matka była zawsze tam, rozmawiając z nim, pokazał, co zrobić z zabawkami i są zaznajomieni z otoczeniem. Dlatego też, gdy rodzice dziecka coś kupić, trzeba wziąć pod uwagę te cechy.

Co jest zabawek edukacyjnych dla dzieci

W ogóle, dla rozwoju dziecka w wieku do jednego roku może spełnić żadnych przedmiotów gospodarstwa domowego i wszystko, co go otacza. Ale potrzebne są także zabawki dla dzieci. I że mogą być nazywane rozwijać, muszą spełniać następujące wymagania:

 • Konieczne jest, że mogą być manipulowane: rzucanie, uderzanie, kompresji, demontować, lub gdzieś zainwestować.
 • Zabawki edukacyjne dla dzieci do 1 roku muszą być przyjemne w dotyku. Pożądane jest, że dziecko otrzymuje wiele wrażeń dotykowych: futra dotykowym, drewna, materiałów gładkich lub żebrowanych.
 • zabawki dla dzieci powinny być odtwarzane. Dźwięk można uzyskać pod adresem prasowaniem lub ściskania, prasowane lub kołysanie. Powinien być niski i melodyjny.
 • Rozwijać dziecku zabawkę, musi mieć rozpoznawalną naturalne formy i koloru.
 • Rodzice muszą wiedzieć, że nie ma sensu w tym wieku nie przyniesie zegarku dziecka i zabawki elektroniczne. Ponieważ niemożliwe jest nimi manipulować i działają one bez udziału dziecka, że znudzi się szybko.

Jak wybierać zabawki

Zdjęcia jasne i piękne komórek, grzechotki i lalki, jak i szczęśliwych dzieci, grając z nimi, zachęcać rodziców, aby kupić dziecku dużo niepotrzebnych rzeczy do niego. Obfitość zabawek, z których wiele, ponadto może działać szkodliwie na dziecko, często utrudnia jego rozwój. Co należy zwrócić uwagę rodziców:

 • Zabawki dla dzieci w tym wieku powinny być bezpieczne. Należy zwrócić uwagę na materiał, zwłaszcza w farbie, są kolorowe, ponieważ dziecko bierze wszystko, co w jego ustach. Zabawki muszą być łatwe do czyszczenia i nie mają ostrych krawędzi.
 • Dźwięki wydawane przez zabawkę, nie muszą być głośne i ostre. Najlepszy ze wszystkich, jeśli to szelest, odgłos dzwonów, cichym piskiem lub grzechotka.
 • Zabawki edukacyjne dla dzieci do 1 roku powinna być silna. Patrz na to, że dziecko nie było w stanie rozbić lub rozbić go tak, że nie jest rozdrobniony i nie rozumieją.
 • Konieczne jest, aby zwracać uwagę na wielkość zabawki: to nie powinno być bardzo małe, ale tak, że dziecko było w stanie utrzymać ją.
 • Upewnij się, że zabawki liny i miała długie warkocze, w których dziecko może się zgubić.

Bezpieczeństwo – to z pewnością ważne, ale że dajesz dziecku musi spełniać inną wymóg: aby być przydatne do niego.

Jakie umiejętności powinien rozwijać zabawki

 1. Percepcja wzrokowa rozwija się prawie wszystko, co dziecko patrzy. Zabawki muszą przyciągnąć jego uwagę, więc je leczyć. Zaleca się, że stanowią one jedynie podstawowe, jasne kolory. Najbardziej przyczyniają się do rozwoju telefonów komórkowych, zawieszone ruchome zabawki i duże jasne obrazy.
 2. Rozwój percepcji słuchowej jest również bardzo ważne dla dziecka. Musi nauczyć się odwrócić głowę w stronę źródła dźwięku i skorelować go z przedmiotem. Aby to zrobić, trzeba mieć zabawki, brzmiący inaczej: dzwonki, telefony komórkowe z muzyki melodyjnej, zębami i szeleszcząc grzechotkę, tweetery gumowych.
 3. Rozwój wrażeń dotykowych nastąpić za pomocą różnych zabawek. Dziecko uczy się poprzez dotyk, więc trzeba dać mu szansę poczuć różne powierzchnie. Aby to zrobić, dobrze dopasowane, miękkie zabawki, wypełniona syntetycznym wypełnieniem, szelest piłek i innych wypełniaczy. Rozwój dotyku przychodzi najpierw grzechotki o różnej powierzchni, a następnie dotykać dziecko potrzebuje torby i maty, dzieci starszych niż 9 miesięcy, można już kupić ciasto do rzeźbienia i palec farb. W tym wieku, ważne jest, że dzieci są zabawki drewniane, rozwijające się nie tylko umiejętności dotykowe, ale także aktywność poznawczą.
 4. Jak najszybciej po urodzeniu dziecka jest konieczne, aby poprawić koordynację ruchów, zwłaszcza umiejętności motorycznych rąk. Aby to zrobić, najpierw służyć grzechotki i mobilności, a potem dodał wkładki, zabawki z ruchomymi częściami, piłki, klocki dotykają i sorter.
 5. Ważne jest, że aktywność edukacyjna zabawki poznawczych, uwagi i pamięci. Chłopak musi nauczyć się manipulować obiektami, aby odróżnić ich kształt, kolor i rozmiar. To jest najlepsza dla tej odmiany wkładki, piramidy, dynamicznych zabawek z zaskoczenia, książki dla dzieci i miękkich zabawek.

Dla dzieci do 3-4 miesięcy

Po raz pierwszy po urodzeniu zabawek jest prawie nie potrzebne, ponieważ jest bardzo dużo śpi. Najlepszym sposobem na jej rozwój jest do komunikowania się z matką. Ale niektóre zabawki kupić to nadal warto:

 • Komórka, która nie tylko przyciągnąć uwagę melodyjnej muzyki dziecka, ale również pomóc w rozwoju wrażeń dotykowych, gdy dziecko przypadkowo go dotknąć;
 • grzechotki – najbardziej wszechstronny zabawka do pełnego rozwoju dziecka (nie powinno być 3-4 inny kształt i dźwięk).

Zabawki dla dzieci w wieku poniżej 67 miesięcy

Kiedy dziecko zaczyna siedzieć, uczył się do manipulowania obiektami, więc on potrzebuje:

 • lalki;
 • Zabawki muzyczne ;
 • kule o różnych kształtach i rozmiarach;
 • sensoryczne woreczki wykonane z naturalnych tkanek, wypełnione grochem, celofanu lub małych kulek;
 • Rozwijanie dywan.

Co jest niezbędne dla dziecka starszego niż sześć miesięcy

Kiedy dziecko zaczyna siadać, jego asortyment zabawek rozwija się mocno. W tym
miał wcześniej, trzeba dodać:

 • Lekkie dużych kostek;
 • 2-3 części piramidy;
 • instrumenty muzyczne;
 • zabawki drewniane, edukacyjne i poznawcze porządku aktywności ruchowej;
 • Ucho filiżanki;
 • ruchome zabawki: spinning, i maszyny do walcowania;
 • dotykowa.

Co jest lepsze – kupić lub zrobić samemu?

Teraz w każdym sklepie można kupić wiele zabawek edukacyjnych dla dzieci w wieku do 1 roku. I wielu rodziców kupować je w dużych ilościach. Ale takie podejście może wręcz przeciwnie, spowolnić rozwój dziecka. Nabyte zabawki, oczywiście konieczne, ale trzeba dać dziecku możliwość poznania świata. Grzebień, skarpetki, pudełko z pokrywką, garnek lub łyżka jest często znacznie lepiej stymulować aktywność poznawczą dziecka i jego zdolności motoryczne. Zabawki dla chłopców i dziewczynek w tym wieku nie różnią się i mogą być wykonane niezależnie. Na przykład, nawleczone na sznurku dużych kulek, napełnić worki z tkanin naturalnych grochu, ryżu lub kaszy manny, uszyć panel dotykowy z różnych kawałków materii, a więcej. Najważniejsze jest, aby pamiętać, matki, dziecko normalnie rozwinięte, trzeba grać z nim, pokazać różne rzeczy i czynności z nimi, nie tylko umieścić na arenie otoczony przez sterty zabawek.