720 Shares 8386 views

Główne przyczyny hemoroidów

Niestety, hemoroidy nie są uważane za rzadkość w dzisiejszym świecie. Jest to dość powszechne choroby, która jest związana z rozwojem zapalenia i zakrzepicy patologicznych ekspansji tak zwanych żyły hemoroidalnych następnie przez utworzenie węzłów wokół odbytu. Przyczyny hemoroidów mogą być bardzo różne, od ciągłego stresu, a skończywszy na ciężkim nadmiernego wysiłku fizycznego.

Do takich chorób często zarówno mężczyzn jak i kobiet. Statystyki pokazują, że około 10 – 15% światowej populacji dotkniętej tą chorobą.

Nawiasem mówiąc, hemoroidy jest znana ludzkości od czasów starożytnych. Pierwszą oznaką choroby stwierdzono w pismach Galena i Hipokratesa. Badania i leczenie choroby oraz orientalnych chińskich lekarzy i uzdrowicieli.

Nawiasem mówiąc, ciekawe jest to, że nie można znaleźć podobną chorobę u zwierząt. Tylko taki człowiek jak dwunożnego stworzenia podatne na hemoroidy, ponieważ przyczynia się do jej rozwoju i wprowadza siły grawitacji.

Hemoroidy dziedziczy?

Wiele osób interesuje się pytanie, czy choroby genetycznej w przyrodzie. Oczywiście, badania statystyczne wspierać ten pomysł: przyczyny hemoroidów mogą być spowodowane dziedziczności.

Ale predyspozycje genetyczne – to nie wszystko. Ryzyko choroby wzrasta znacznie wraz z wiekiem. Faktem jest, że w normalnym stanie krwi organizmu z kończyn dolnych są gromadzone w zbiornikach małej zlewni, w tym splotu żylnego jelit i stamtąd porusza się w kierunku żyły głównej dolnej.

Z biegiem lat, ściany naczyń krwionośnych stają się słabsze i mniej elastyczna. W związku z tym krew zbiera się do splotu żylnego, naczyń krwionośnych, hemoroidów formowania wypukłości.

Oczywiście, przyczyny hemoroidów są zakorzenione w wieku i predyspozycji genetycznych. Ale to nie wszystko, bo z prawej sposobu życia i przestrzegania wszystkich zasad tej choroby nie może się pojawić. Opracowanie przyśpiesza hemoroidów pod wpływem wielu czynników, które są omówione poniżej.

Przyczyny hemoroidów

Do tej pory istnieje wiele czynników, które mogą wywołać rozwój choroby. Znając je i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, choroby można uniknąć.

  1. Najczęstszą przyczyną hemoroidów jest uważany siedzący tryb życia. Po tym wszystkim, z aktywnych ruchów, takich jak bieganie, spacery, pracy fizycznej, mięśni kończyn dolnych gwałtownie kurczyć i wcisnąć krew do żyły głównej. Ale stałe miejsce w biurze, samochód, itd. To ogranicza szybkość obiegu. Z takiego sposobu życia prawdopodobieństwo zatorów w miednicy jest bardzo wysoka.
  2. Przyczyny hemoroidów mogą być spowodowane i niewłaściwa dieta. Wszakże, dla normalnego funkcjonowania organizmu wymaga odpowiedniej ilości włókien i wody pitnej. Niestety, ludzie coraz częściej wolą kawa i herbata prosty oczyszczonej wody i zaniedbane świeże owoce i warzywa. Ale włókno – to jedyny naturalny środek pobudzający perystaltykę jelit. Nieprawidłowa dieta powoduje problemy z krzesłem.
  3. Zaparcia w większości przypadków są wynikiem złych nawyków żywieniowych, a także często prowadzi do rozwoju hemoroidów. Po nagromadzenie w jelitach dużej ilości stałego kałowych częściowo pokrywa się z krwiobiegu i podczas wypróżniania występuje uszkodzenie błony śluzowej jelit, co zwiększa ryzyko wystąpienia choroby.
  4. Przyczyny hemoroidów u mężczyzn i kobiet może być związane z łamaniem pracy ręcznej i dźwiganie ciężarów. Po tym wszystkim, z silnym napięciem mięśni generowane przepływ krwi do narządów miednicy, co zwiększa ryzyko wystąpienia żylnej zatorów i zwiększenie węzłów.
  5. Wśród kobiet, częstą przyczyną choroby jest ciąża i poród.
  6. Nie jest konieczne, aby zamknąć napięcia emocjonalnego, stały nerwowość i stres.

Jak widać, przyczyny hemoroidów mogą być bardzo zróżnicowane. W każdym razie, choroba ta powinna skonsultować się z lekarzem.