674 Shares 6080 views

Billboard – jest to jeden z najlepszych sposobów reklamy zewnętrznej

W celu promowania produktu do mas, istnieje wiele ruchów marketingowych. wszyscy są zjednoczeni pod nazwą „reklamy”. Ten element marketingu, z kolei, ma wiele odmian. Wśród nich są: nośnik reklamy, ukryta reklama, reklama zewnętrzna, i wiele innych. Ostatnim elementem tego typu obejmuje, jak billboard. Jest to dość popularne narzędzie marketingowe w Europie. to tylko zyskuje na popularności w naszym kraju.


Billboard jako część polityki marketingowej organizacji

Reklama zewnętrzna jest bardzo skuteczną metodą promocji. Przede wszystkim tego rodzaju strategii marketingowej pozwala na zwiększenie liczby potencjalnych klientów: w rzeczywistości ludzie, którzy zwracają uwagę na kolorowych banerów i plakatów, sporo. reklama zewnętrzna rozpoczął swój rozwój w Rosji nie tak dawno temu. Dość „młoda” jego kierunek jest billboard – jest to ogromna tarcza, składający się z podpór i ram. Ten ostatni z kolei ma kształt prostokąta, który jest osłonięte sklejki, płyty ze stali lub innego materiału. W tym przypadku, powierzchnia rama pokryta jest specjalnym związku do ochrony przed deszczem i innych zjawisk naturalnych.
Jeśli ta tarcza ciągnąć lub przykleić plakat, to zamienia się w tablicy. Jest to jeden z najczęstszych typów reklamy zewnętrznej na Zachodzie. W zasadzie taka korzyść można łatwo wytłumaczyć. Mimo wszystko, jeśli tarcza jest zainstalowana we właściwym miejscu, to będzie postrzegane przez przedstawicieli wszystkich grup społecznych, od studentów i uczniów do biznesmenów i polityków. Dlatego reklama na billboardach jest bardzo skuteczne, jeżeli towary firma dąży do masowej konsumpcji.

Powstanie i rozwój

Jeśli spojrzymy na historię, najwcześniejsze takie billboardy pojawiły się w starożytnym Egipcie. Ogromne ramki z płótna rozciągnięte na nich wykorzystywane w celach informacyjnych. Z ich pomocą ludzie dowiedzieli się o teatralnych i cyrkowych przedstawień, pracy handlowców odwiedzających o zbiegłego skazańca i nagroda za ich chwytania i tak dalej. W Rosji, billboardy mają pochodzić ze Stanów Zjednoczonych. Tam biznesmeni przyciąga uwagę kupujących, umieszczanie na tablicach i desek (deski) różne reklamy (bony). Jest stąd i poszedł swoją nazwę – Billboard.

radzieckie billboardy

Warto zauważyć, że w krajach WNP pierwszy billboardy pojawiły się w czasach Związku Radzieckiego. Jednak w tym czasie były one nazywane zupełnie inaczej. Billboardy – to była nazwa pierwszych elementów ogromnej reklamy zewnętrznej. Powód jest następujący. We wczesnych latach 90-tych, kiedy ulice ZSRR dużych billboardów z plakatów reklamowych pierwszy pojawił się główny udział w rynku dla tego rodzaju usług świadczonych przez firmę Big desek. Jak reklamować swoją organizację, jest umieszczona na każdej płycie małą tabliczkę z nazwą swojej firmy. W ten sposób i nie było dalszego rozprzestrzeniania się nazwą „Billboardu”.

tarcze różnicowania

Ogromna różnorodność podgatunków zawiera ten rodzaj reklamy zewnętrznej tablicy podobnego. To nie tylko tarcze różnią się wielkością – są zróżnicowane także przez liczbę boków formy, struktury, itp
Oglądane zewnętrzna pozycja reklamy może być montowany do ramy za pomocą jednego, dwóch, trzech, a nawet czterech priorytetowych płaszczyznach. W zależności od sposobu boki są ułożone względem siebie odróżnić trójkątne, w kształcie litery V lub inne tarcze.

Projekt ma również wielkie znaczenie. W zależności od tego znaku są można zidentyfikować dwa rodzaje billboardów:
1. Sealed – te, które stanowią jedność i wspierać ramkę osłony;
2. Projektanci, czy "Transformers". Składają się z wielu części i jest stosunkowo ruchoma struktura. Instalacja tego typu billboard zajmuje mniej czasu i wysiłku. Warto zauważyć, że ten typ jest bardzo typowe dla dużych tarcz.

I, oczywiście, wielkości. Istnieje wiele billboardów, różniące się od siebie pod względem szerokości i długości. Na terytorium krajów WNP najczęściej stosowane billboardy, której wielkość wynosi 3 metry szerokości i 6 m długości. W Europie i Ameryce można zobaczyć billboardy obszar powierzchni 108 metrów kwadratowych.

kierunek ustalanie priorytetów

Stopniowo, billboardy mają zostać ustalone na poboczach dróg. Było to spowodowane stałym wzrostem liczby pojazdów przemieszczających się osad. Prędkość samochodów wzrosła, a pasażerowie i kierowcy byli w stanie zobaczyć reklamy zewnętrznej, billboardy zaczęły rosnąć w rozmiarze.

A teraz umieszczenie billboardów odbywa się na ruchliwych drogach międzynarodowych autostrad, dróg krajowych znaczenie i pierścień. Z reguły im większy przepływ ruchu na tej autostradzie mija, tym bardziej skuteczna reklama.

Istotne szczegóły w instalacji elementów reklamy zewnętrznej

Umieszczenie billboardów, istnieją niuanse. Na przykład, na drogach i ulicach z jednokierunkowej dwustronny billboard, co do zasady, nie jest zainstalowane. Dla reklamodawcy jest ważnym i priorytetem twarzy, skierowany na kierowcę i pasażerów, płaskiej powierzchni. W takim przypadku należy ustawić jednostronne tablicy.

Wewnątrz miasta często zamiast billboardów, przy wsparciu, z wykorzystaniem plakatów, sklejony lub rozciągnięte na ścianach budynków. Warto zauważyć, że czasami takie elementy reklamy zewnętrznej są świetnym akcesorium, rozcieńczone szare ulice miasta.