639 Shares 3015 views

Jak zrobić domowy kuźni kucie?

W dzisiejszym świecie, kute produkty są bardzo popularne. Można je znaleźć wszędzie. Na przykład, dzięki swoim kominków nabyć bardziej oryginalny wygląd, kwietniki są doskonałą ozdobą pokoju, kute schody żelaza uczynić dom wygląda jak zamek. A najciekawsze jest to, że to wszystko może być wykonane ręcznie przy użyciu improwizowaną Forge. Różne modyfikacje, różni się tylko od rodzaju stosowanego paliwa. Pozostałe różnice nie mają znaczną wartość.


Potrzeba, aby dostać do domu wysoką temperaturę (ponad tysiąca stopni Celsjusza) dla rzemieślników plastycznych metali prowadzić do idei zbieranie róg domowej roboty. Jeśli masz silne pragnienie i robić wszystko zgodnie z instrukcją, żadne problemy powinny się pojawić.

Kuźni jest on stosowany do ogrzewania metalu uprzedniej obróbce cieplnej i może mieć postać:

 • nieruchoma;
 • przenośny;
 • komórkowego.

Dziś klasyczne wzory obejmować wykorzystanie węgla jako paliwa lub drewna, ale domowej Róg dla kucia może być gaz. Jak pokazuje praktyka, najbardziej ekonomicznym paliwem jest węgiel, który przed użyciem do wyleczenia.

Główne części

Mechanizm kuźni dość prosty. Zgodnie z projektem przypomina wykuć piekarnik z trzema przegrodami i jednego otwartego boku. Jego głównym zadaniem – aby utrzymać najwyższą możliwą temperaturę wewnątrz.

Urządzenie ukształtować własny zespół niewiele różni się od narzędzia produkcyjnego.

Klasyczny projekt powinien mieć:

 • stół oporny;
 • palenisko z rusztem;
 • urządzenie kamera;
 • parasol;
 • komora powietrzna, zawór i odwadnianie;
 • komin;
 • kąpieli hartowniczej;
 • Otwór dla wykrojów karmienia;
 • przewód do doprowadzania tlenu;
 • Komora gazu i powietrza;
 • zdejmowany tygiel.

Jak działa urządzenie

Przed zbudować kuźnię, konieczne jest, aby określić jego typ. Klaksonu typu zamkniętego ma komorę do ogrzewania preform. Model ten jest uważany za najbardziej oszczędne w zużyciu paliwa. Ale w tym przypadku, obrabiany jest ograniczony rozmiar.

Róg kucie otwarty paliwa wylano na wierzchu rusztu, jest doprowadzany od dołu strumień powietrza. Podgrzewana preform jest umieszczone na paliwie. Pozwala to na ciepło duży rozmiar obrabianego.

Aby móc zbudować domowej roboty róg bez utraty jakości pracy i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze, należy zrozumieć zasadę jego działania. Urządzenie jest oparte na znaczny wzrost temperatury na skutek spalania węgla metodą chemiczną.

Proces ten daje wysoki energovyhod i przez wiele wieków używany do wytopu różne metale. Aby kopule nie pozwalał materiał do spalania, powinna być podawana do niej trochę mniej tlenu niż potrzebne do pełnego utlenienia, w przeciwnym razie produkt będzie zbyt kruche, a zatem będzie trwać tylko kilka lat.

róg gaz

Ten rodzaj trąbki, aby w domu nie jest dokładnie łatwe. Homemade Forge będzie działać idealnie i gazu, ale warto poświęcić wyłącznie propanu, butanu lub oczyszczonego monogaz. Domowe gazowej nie nadaje się do stosowania w zharovnike jak to ma w składzie obu węglowodorów nasyconych i nienasyconych, co prowadzi do nierównomiernego rozpraszania ciepła.

Ponadto, gaz ziemny zawiera cząstki krzemu, siarki i fosforu, które mogą niekorzystnie wpływać na metal. Na przykład, siarka zepsuć tylko stali w kontakcie, zmieniając swoje zalety operacyjne wady. Może to prowadzić do znacznych strat finansowych.

W świetle powyższego, domowe trzonu gazowego do kucia może pracować w gazie domowego tylko wtedy, gdy wstępna kompensacyjnego siarki. W tym celu gaz musi przejść przez pojemnik z naftalenu, które biorą w sumie zbędne. Pożądane jest również, aby ukształtować błękitnego paliwa tylko elementy dekoracyjne, ale nie których szczegóły zostaną dodatkowo poddawane wysokim obciążeniom.

Materiały do produkcji

Co do zasady, self-made róg różni się od wersji przemysłowej duże oszczędności na materiałach. Dlatego można swobodnie korzystać z cegły szamotowej zamiast kwarcu jej podszewki. I będzie trwać przez dłuższy czas, ponieważ w domu nie wymaga codziennej obsługi urządzenia. Oraz kosztów produkcji zostaną znacznie zredukowane palenisko.

składniki mianowania

Korpus główny pracuje kopuły jest lanca, składający się z:

 • komorę powietrzną;
 • Palenisko;
 • ruszt;
 • przewód zasilający;
 • drenaż;
 • zawór.

W domu, to wszystko dzieje się w jednym projekcie składanym, zamontowany na stole. Ruszt w tym przypadku może być perforowana z okrągłymi otworami. drenaż projekt jest po prostu konieczne, aby kontrolować dopływ tlenu do obrabianego przedmiotu.

Usuwanie gazów prowadzi się za pomocą działa do komina oraz pokrywę z komory paleniska. Ponieważ okna namiotowe są zawsze otwarte, klakson domowe komin jest konieczne, aby zapewnić maksymalną trakcję.

W zależności od rodzaju materiału, z kutego nie można wyposażyć zbiornik komórek zharovnike gazowej powietrza i hartowania. Ponadto, tygiel stosuje się tylko do kucia szlachetne lub stopów metali nieżelaznych. Jest to nasadka żaroodporne, które w domu jest utworzony na sucho z cegły szamotowej.

zasady wypalania

Optymalna paliwo jest mały koks, który, choć to kosztuje droższe niż węgiel zużywany do działania na minimalnym poziomie. Ponieważ wymaga wysokiej temperatury zapłonu, domowe palenisko Forge musi najpierw topi się drewna. Dopiero po spaleniu głównego paliwa wtryskiwanego do formy wstępnej paleniska do dojrzewania, spowalniając wybuch.

Aby działać poprawnie na róg w tradycyjnym węglem vyzharit konieczne jest najpierw do całkowitego odparowania pieca gazu koksowniczego, który stanie się jasne, ze zmianą koloru płomienia. Użyj takiego paliwa ogólnie do wytwarzania dużych oryginalnych produktów.

Ukształtować kształt domu z Damaszku, aby być wykorzystywane do wypalania węgla drzewnego, ale paliwo to wymaga pracy jubiler ponieważ reaguje natychmiast na podduvanie i szybko spala.

Piec może być stosowane w przypadku konwencjonalnych drewna drzew liściastych, ale przed ich spalenie w powłoce dla pełnego zapobiec wiórów neprogorevshih. Taki sposób wytwarzania ciepła jest uważane za najbardziej ekonomiczny.

wersja mini

Przed dokonaniem piec domowy, powinno być określenie optymalnej wielkości przyszłej budowy. Do wykonywania w domu małe elementy dekoracyjne wykonane ze stali lub topienie dragtsveta dość drobny wzór cegieł szamotowych sześciu.

I półki rusztowe na niego w tym przypadku są wykonane z taśm stalowych i rur. Jako główne paliwo stosowane w tej postaci, zwykły węgiel lub koks, który powinien rozpalać palnik lub palniki (gaz, benzovozdushnoy). Prace nad takim urządzeniem można tylko na zewnątrz i domowe palenisko palnik gazowy jako moŜe być uŜyty, powinny być chronione od głównej partycji palenisko azbestu z otworem na przejściu płomienia. Ponadto, za pomocą kominka można dokonać niewielkich rozmiarów produktów.

indywidualny projekt

Stacjonarny model paleniska powinny być wykonane z uwzględnieniem danych antropometrycznych Mistrza. Ma to na celu zapewnienie maksymalnego komfortu podczas kucia, jak rozpalonym kawałka żelaza o wadze kilka kilogramów i stanowi poważne zagrożenie dla kapitana i innych. Najważniejszą rzeczą w tym procesie – w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu.

Aby prawidłowo określić rozmiar pracy, trzeba się o pomoc inną osobę. Zatem wysokość jest mierzona od podłogi do pana łokcia, którego ręka jest w wygodnej pozycji, a stopy szerokość barków. Do tej liczby trzeba dodać kolejne 5 cm, a wysokość będzie optymalna dla pracy.

Stół tworzą najlepszy plac dla jednego pana, za działalność asystent może być prostokątna. W przypadku kwadratowego kształtu, długości boków określa się przez ustalenie przekątnej. Aby to zrobić, trzeba zmierzyć długość asystentem mistrza brzucha przed końcem największych kleszczy na warunkach rynkowych. Do tej ilości dodaje się kolejne 10 cm i obraca połowy przekątnej. Ponadto, jeśli jest to pożądane może być po prostu wynik pomnożyć przez 1.414 do określenia długości lub w poprzek wzdłużnego i rozwiązać równanie C2 program = a2 + A2, gdzie: C – uzyskany po przekątnej, i – przekrój boczny.

Kolejność procesów

Pierwszym krokiem będzie wrobić stół z kratką w środku. Ważne jest, aby to z jednej blachy z sieciowania canaliculate akumulacji osadu i zapewnienia równomiernego rozprowadzania powietrza. Po tym, w dolnej części tabeli będzie do zbiornika powietrza z żaluzji przesuwnych. otwór wentylacyjny dla pobudzenia może być używany ze starego pieca samochodu.

przenośny Forge

Model ten jest bardzo łatwy w użyciu. Collect może być używany jako podstawa do pieczenia potrawy. W tym doładowaniem samochodu może być ślimak lub wentylator ręcznych syreny, który poprzez rurę z otworami, aby rozprowadzić powietrze do środka zbiornika. Jej ręka off z wykładziny ogniotrwałej piasku i margli. Zaletą tej konstrukcji jest więcej możliwości niż mini-trąbka, oraz zdolność do poruszania się, w przeciwieństwie do stacjonarnego tabeli. Mistrz nie jest przywiązany do miejsca pracy i łatwo podróżować do innej pracy w niepełnym wymiarze godzin.

Wśród uchybień:

 • nie ma możliwości, aby zdemontować do czyszczenia;
 • niska temperatura pracy;
 • wysokie zużycie paliwa;
 • działa tylko na koks lub węgiel drzewny.

pedał

Wcześniej, są to konstrukcje stosowane do kucia podkowy koniom podczas kampanii wojsk. Horn został wykorzystany do tego telefonu i bardziej wygodne, ponieważ obie ręce kapitana były wolne do pracy z produktem. Przewidziano mechanizm korbowy, który jest uruchamiany przez naciśnięcie pedału nożnego.

Nowoczesna wersja paleniska mogą być montowane w domu od stóp maszynie do szycia.

wniosek

Został on opisany szczegółowo powyżej domowej pieca palnik paleniskiem na paliwa i możliwie innych właściwości metalu kucia w domu. Ważne jest, aby pamiętać, że self-made konstrukcja nie jest w stanie w pełni zastąpić profesjonalnej techniki jest więc nie nadaje się do wszelkiego rodzaju prac i metalu.

Forge – jest nadal bardzo popularne zjawisko, mimo ogromnego obrotu rzeczy, które są łatwiej kupić niż zrobić. Jednakże, jeśli chcesz, możesz złożyć urządzenie w domu za pomocą dostępnych środków. Dzięki małej kuźni będzie w stanie stworzyć niepowtarzalny wyrobów stalowych, które mogą być wykorzystywane do dekoracji prywatnej dziedzińce.

Faktycznie zbierać róg z rękami z materiałów złomu jest prosta. Najważniejszą rzeczą – postępuj zgodnie z instrukcjami, aby mieć narzędzie do obserwowania środki ostrożności, a potem wszystko wyjdzie.