448 Shares 3184 views

Jak przeprowadzić wesela w różnych krajach?

Dzień ślubu dla panny młodej – jeden z najważniejszych w jej życiu. Tradycje związane z małżeństwem są różne w różnych krajach (a czasem nawet w różnych regionach), ale większość z nich ma pewne cechy wspólne: przyjaciele, rodzina i dużo jedzenia! Chociaż coraz więcej nowożeńców odstąpić od niektórych starych tradycji na rzecz nowoczesnym stylu, kultura nadal ma ogromny wpływ obchody tego szczególnego dnia. Oto najbardziej ekscytujących tradycji ślubnych z całego świata.

Japonia

Podczas tradycyjnej japońskiej ślub, panna młoda powinna nosić białe kimono, nie tylko, ale również ten sam kaptur. Ponadto, musi być robione w od stóp do głów biały w celu podkreślenia jego czystości. Nowoczesne japońskie panny młode często zmienić jej strój kilka razy dziennie. Początkowo wykorzystują tradycyjne białe kimono, a następnie na czerwono, a pełny triumf w białej sukni ślubnej, która odpowiada zachodnim stylu.

Małżonkowie Unia symbolizuje pijany z napojem. Po każdej z nowożeńcy uczyni łyk, zaczynają być uważane za mąż.

Indie

Indian wesela różnią się znacznie w zależności od regionu i religii młodej pary. Większość Indian wesela prowadzone zgodnie z prastarych rytuałów, a często jeszcze przez kilka dni.

Jednym z najbardziej sugestywnych obrzędów indyjskiego ślubu – na mehendi ceremonia, podczas której dłonie i stopy panny młodej są malowane henną. W tym rytuale często uczestniczą rodziny i przyjaciół.

Chiny

W Chinach, narzeczona tradycyjnie wybrany czerwony, biały strój, a nie (jak ten kolor kojarzy się z pogrzebów), choć coraz więcej kobiet preferuje białą sukienkę w stylu western na swój ślub. Większość narzeczonych, którzy decydują się na to, po prostu zmienić tradycyjnej czerwonej sukni na białym w środku weselu. Czerwony symbolizuje szczęście i pomaga chronić nowożeńcy od złych duchów. Suknie ślubne są często ozdobione wizerunkami Golden Phoenix i smoka, które symbolizują płci męskiej i żeńskiej energii.

W dniu ślubu pan młody bierze oblubienicę do domu, gdzie czekała na niego, w otoczeniu przyjaciół. Tradycyjnie, muszą drażnić oczyszczenie i oblubienicy pozwolić mu dopóki nie „przekonać” to płacąc pieniądze.

Kobiety w Chinach, co do zasady, ożenić się dość młody z powodu presji społecznej. 30-letni niezamężne kobiety są często nazywane „stare panny”.

Mauretania

W Mauretanii (kraj w Afryce Zachodniej) zakłada się, że kobieta z pełnym rysunku przynieść szczęście i dobrobyt w małżeństwie. Nie jest tajemnicą, że wiele nowoczesnych narzeczona decydują się przejść na dietę, aby wyglądać dobrze w sukniach ślubnych, ale mauretańskie dziewczyny ciężko pracują, aby uzyskać dodatkowy ciężar.

Czy uważasz, że to marzenie każdej kobiety? Mało. Fakt, że wiele dziewcząt z dzieciństwa mauretańskie życie karmione, dopóki nie pojawi się nadmiar masy ciała, aby uczynić je bardziej atrakcyjne dla mężczyzn.

Jamajka

Jamajka ślub, co do zasady – jest to ważne wydarzenie, które skupia całą społeczność. Według starej tradycji (która obecnie jest rzadko praktykowane), mieszkańcy zebrali się na ulicy, aby zobaczyć pannę młodą, która powinna wyglądać tak dobrze, jak to możliwe. Kiedy mieszkańcy myśleli, że to nie wygląda na tyle dobrze, że zaczął krytykować. W tym przypadku, dziewczynka musiała wrócić do domu i ubrać się wyglądać jak najlepiej.

Dla jamajskich wesela dokonał wielu ciast piekarnika. Podczas ceremonii, są zamężne kobiety, ubrani na biało, który symbolizuje szczęście jego młodej żony.

Niemcy

W przeddzień ślubu w Niemczech postanowił pójść tradycję zwaną Polterabend. Ten festiwal jest rodzajem połączenia wieczór panieński i wieczór kawalerski, gdzie przyjaciele są zaproszeni do młodej pary. Podczas wakacji powinien złamać płytę przynieść szczęście.

Na niemieckich weselach często odgrywają tradycyjne gry takie jak Baumstamm Sagen, podczas którego para sprawdza siłę, piłowania kłód drewna. Kolejna gra – Brautentführung, podczas której przyjaciele panny młodej powinien ją i zadanie fornal porwać – aby odnaleźć zaginioną żonę.

Afganistan

W Afganistanie, ślub jest uważana za zielone, ponieważ w tradycji islamskiej, jest to kwitnący raj. W dniu ślubu rąk i stóp panny młodej pokryte henną, jak również jej krewnych. Zgodnie z tradycją, na małym palcu henny pomaga niezamężne dziewczęta znaleźć męża.

Ślub – to wielkie wydarzenie w Afganistanie, która trwa dłużej niż trzy dni. Obejmuje on zarówno ceremonie religijne i święta, co wiąże się z rodziną i przyjaciółmi.

Meksyk

Meksykańskie wesela są często bardzo kolorowe. Podczas gdy w niektórych regionach kraju, zgodnie z tradycją, panna młoda powinna nosić prostą białą bawełnianą sukienkę, ona może ozdobić go z żółtymi, niebieskimi i czerwonymi wstążkami błogosławić małżeństwa żywności, pieniędzy i pasji. Stajennych zwykle noszą lekkie luźną koszulę.

Mexican ślub jest bardzo podatny na wpływy religijne. Podczas ceremonii, pan młody musi dać oblubienicy 13 złote monety, które symbolizują Jezusa Chrystusa i 12 apostołów. Po ślubach wymiany młodzieży, ksiądz jest owinąć wokół szyi tkane kwiaty lub liny, aby pokazać, że są teraz połączone.

Włochy

W regionie Toskania tradycyjny strój ślubny był czarny! Niemniej jednak, obecnie narzeczona całym kraju wybrać białą suknię i welon. Pozostała niezmieniona tradycja rzucać płatki róż lub konfetti na szczęśliwą parą.

Jak ślub traktuje gości często przygotowane pyszne słodkie migdały pokryte cukru białego, jego ilość nie musi być parzysta. Uważa się, że jak dwie osoby stają się jednym, migdały również nie powinno być dzielone równo.

Wszystko, czego potrzebujesz – jest to miłość

Ślub – to szczególne wydarzenie, bez względu na to, gdzie mieszkasz! To nie ma znaczenia, czy będzie to zgodne z wszystkich tradycji ślubnych czy stereotypy wyzwanie, co najważniejsze – jest to święto miłości między szczęśliwa para z rodziną i przyjaciółmi.

Ślub – jedna z najstarszych tradycji w świecie, który jest wspólny dla ludzi we wszystkich krajach i we wszystkich czasach. Ludzie w różnych krajach mogą mieć różnice, ale święto miłości – jest coś, co łączy nas wszystkich.