137 Shares 9983 views

„Senade” Tabletki zaparcia

Do tej pory środki przeczyszczające są aktywnie wykorzystywane w medycynie do różnych celów. Najlepszym i nieszkodliwe w tej dziedzinie są uważane agentów na bazie roślin – na przykład takie jak „Senade”. Tabletki z rozsądnym podejściem nie tylko pomoże pozbyć się zaparcia, ale również rozwiązać wiele innych problemów zdrowotnych.

Skład i zastosowanie

Nazwa międzynarodowa jest sennozydy A & B (sennozydy A i B). Preparat jest ekstraktem z liści roślin i platanoides senesu wąskim liściach (Cassia). Dostępne w opakowaniach typu blister po 20 lub 50 sztuk.

Zwykle „Senade” – tabletki o 13,5 mg substancji czynnej, to istnieją formy pastylek do ssania, jak i kostki o różnym smaku (wanilia lub czekolady). Farmakologiczne działanie leku, spowodowane przez efekt przeczyszczający, które osiąga się zwykle po 8-10 godzin po spożyciu.

Podczas leczenia zaparciowej postaci tabletki do podawania doustnego są przypisane przed snem. Pojedyncza dawka dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat 1-2 tabletki. W przypadku braku pozytywnego wyniku Po kilku dniach można zwiększyć do 3 tabletek na odbiór.

Dla dzieci od lat 6 do 12 jednorazowej stawki wynoszą pół tabletki, a dzieci w wieku od jednego roku do 6 lat – jedną trzecią. Jeśli nie ma żadnego wpływu na poprawę samooceny dawki dla dzieci nie jest zalecane – w tym przypadku konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Pomimo faktu, że lek stworzony na bazie roślin, nie wszystkie „Senade” może być używany. Przeciwwskazania wpływać obecność ludzkiego guzki przepukliny, ostrych chorób zapalnych, w tym zapalenia otrzewnej brzucha, krwawienie z przewodu pokarmowego, krwotok maciczny, zapalenie pęcherza moczowego, spastyczne zaparcia i zaburzeń metabolizmu wodzie elektrolitu.

Ponadto lek musi być ostrożnie stosowane w okresie ciąży oraz laktacji, w niewydolności wątroby lub nerek, oraz w okresie rekonwalescencji po operacji brzusznej.

„Senade” – tabletki mają dość dużą listę skutków ubocznych. Ale coraz częściej występują, gdy ludzie znacznie przekraczać zalecanej dawki. Możliwe skutki uboczne to brak potasu, białkomocz, krwiomocz, jelita melasma, bóle brzucha , spastyczne naturę, zwiększone wzdęcia, nudności i wymioty, zmęczenie, wysypki skórne i zapaść naczyniową.

Roztwór zaburzeń fizjologicznych

W zasadzie, lek jest stosowany do leczenia zaparć, niedociśnienie i atonia przewodu pokarmowego, słaby perystaltyki okrężnicy i przy przygotowaniu do badania rentgenowskiego ciała.

Nie należy stosować leku przez długi czas ze względu na możliwość wyczerpania mikroflory jelitowej. W przeciwnym razie praca tego organu będzie znacznie skomplikowane.

Lek w dietetyce

W ostatnich latach wzrosła liczba diet, które oferują szybkie metody odchudzania za pomocą wymuszonego wypróżnianie. Wielu wierzy, że nawet po spożyciu pigułki „Senade”, których stosowanie ułatwia pracę przewodu pokarmowego, pomaga schudnąć, jeśli nie, to przynajmniej nie zwiększają swoją wagę.

Jest to częściowo prawda. Jednakże, jeśli nadużywane wpływu leku, wystąpienia skutków ubocznych po prostu nieuniknione. Dlatego pragnienie, aby schudnąć z pomocą środków przeczyszczających może spowodować negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia danej osoby.

Najlepszym sposobem użycia preparat odżywczy „Senade” (tabletki można niedrogo kupić w każdej aptece) uznał przygotowanie organizmu do głodu. trzeba oczyścić jelita stołku przed rozpoczęciem nawet krótki, codziennie na czczo po zatrzymaniu na żywność nie stać. I nie zatruwają organizm.

Jeśli zastosujemy się do tych wytycznych i nie stają się nadużywane przeczyszczający preparat „Senade”, może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów.