531 Shares 1165 views

Planeta Saturn: blask pierścieni

Saturn – planeta Układu Słonecznego, który uznaje siebie. A wszystko za sprawą swoich wspaniałych pierścieni. Po tym wszystkim, nawet z Ziemi przez teleskop o średniej mocy studni oznaczone swoje trzy główne pierścienie. Planeta Saturn – szósta od Słońca w naszym wszechświecie. Nazwa Saturna było spowodowane rzymskiego boga rolnictwa. W dawnych czasach, gdy ze względu na ich słabym świetle, który ma odcień matowej bieli, a także sprawne i powolny ruch po niebie, planeta jest złą reputację, a urodzone pod znakiem Saturna uznano za zły omen.

Planeta Saturn należy do grupy planet olbrzymów. Saturn ma twardą powierzchnię. Z wyjątkiem niewielkich ziaren, to jest utworzona głównie z helu i wodoru w stanach gazowych i płynnych. Atmosfera planety stopniowo kondensacji gładko do ciekłego płaszcza. Pomimo faktu, że prawie cała Saturn składa się z poszczególnych gazów, jest udział polu magnetycznym, które jest znacznie silniejsze niż na Ziemi. Patrząc na majestatycznym Saturna, można uzyskać fałszywe wrażenie spokoju i spokojnej planecie. Ale tak nie jest. Saturn bushuyut nawałnice i wiatry, czasami osiągając prędkość 2000 km / h! Ponadto, tutaj można zobaczyć dużą skalę aurora i potężnych wyładowań atmosferycznych w atmosferze. Jasnożółta planeta Saturn w wyglądzie dużo łatwiejsze jego sąsiad jasny Jowisz. Saturn jest pozbawiony takiej kolorowe zachmurzenia, chociaż struktura atmosfery jest prawie taka sama.

Jednak najważniejszą zaletą tej planecie – jest jego wspaniałe pierścienie. Znani i na co nie podobna, pierścienie Saturna cały czas nie przestaje pobudzać wyobraźnię naukowców i astronomów za jego niesamowite formy. Ich badania i badania wykonuje doskonałych astronomów matematyków mechaniki i inne oprawy PAN (J.D. Cassini J.K. Maxwell, P.S. Laplas i wiele innych). W pobliżu amerykańskich satelitów planety odwiedziłem trzy razy: w 1979, 1980 oraz w 1981 roku z tymi stacjami międzyplanetarnych do ziemi przyszło tysiące zdjęć pierścieni satelitów Saturna przenikać kosmos.

Planeta Saturn jest oddzielona od nas o ponad miliard kilometrów. Ale jeśli „skok” je i patrzeć na pierścieniach z odległości około 100 tys. Km, można zobaczyć, że są one podzielone na tysiące cienkich loków. I wszystkie są różne, w przeciwieństwie do siebie. Jedna krawędź ząbkowane, inni odbiegają od orbity, inni kołysząc, zgięcie i tworzą falę, spiralne, eliptyczne pierścienie … Wszystkie właściwości i zaskakuje pierścieni jest po prostu niemożliwe do listy! Jeśli bliżej zamknąć pierścienie Saturna, można zauważyć, że są one złożone z miliardów konwencjonalnych cząstek lodu o różnej wielkości od małych granulek luźne grudki śniegu do 15 m.

Oprócz wspaniałych pierścieni planety Saturn ma 62 satelitów i więcej. Zostały one nazwane na cześć dawnych bohaterów starożytnego Rzymu i Grecji: Titan, Dione, Mimas, Calypso, Rhea, Phoebe i innych. Prawie wszystkie z nich – masa lodu.

W mitologii, Saturn symbolizuje czas sobota i ołowiu. Na jego cześć, nawet posiadaniu „Saturnalia” uroczystości, który stał się prototypem święto Narodzenia. Według legendy, to Saturn, który uosobieniem mądrości i wiek, zasady naszego wszechświata podczas jej Złotego Wieku.