278 Shares 6064 views

Powodem zatrzymania pojazdu przez oficerów DPS

Każdy kierowca zmierzył się z sytuacją, gdy w drodze policjant machnął ręką w paski, żądając, aby się zatrzymała. Powód może być inny. Każdy kierowca jest po prostu zobowiązany wiedzieć, na jakiej podstawie policja może mu powstrzymać. Nie wolno tego robić. Istnieje rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej, które określa uzasadnione przyczyny zatrzymania pojazdu. Lepiej jest, jeśli każdy kierowca zna ten dokument, aby nie doszło do nieporozumień na drodze.

Rozsądne przyczyny zatrzymania maszyny

Jeśli dokładnie zbadasz porządek nr 185 Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej z 2 marca 2009 r., Możesz poznać uzasadnione powody, na podstawie których inspektor ma prawo zatrzymać transport osobisty:

1. W przypadku oczywistych naruszeń przepisów drogowych ze strony kierowcy, które są ustalone za pomocą urządzenia lub wizualnie. Tutaj możesz dodać:

 • Przejście do czerwonego światła drogowego.
 • Wyprzedzanie w miejscu, gdzie jest zabronione.
 • Prędkość zalecana w tej sekcji ścieżki jest przekroczona.

2. Powody zatrzymania samochodu są czasami niezrozumiałe dla kierowców, ale czasami inspektor ma informacje, że podejrzany o przestępstwo lub wypadek drogowy poruszają się w samochodzie.

3. Jeśli, zgodnie z inteligencją podsumowania działania, samochód jest potrzebny, to jest jakiś powód, aby go zatrzymać.

4. Jeśli inspektor ma informację, że w samochodzie jest ważny świadek zdarzenia lub przestępstwa, z którego konieczne jest zeznanie.

5. Powodem zatrzymania może być konieczność używania kierowcy jako świadka.

6. Potrzeba działania regulacyjnego może również wymagać zatrzymania maszyny.

7. Jeśli samochód jest pilnie potrzebny dla ofiar, pracowników medycznych lub policjantów, jest to uzasadniony powód, aby zatrzymać pojazd do 2016 roku przez policję drogową.

8. Pracownicy mogą zatrzymać samochód w przypadku podjęcia działań operacyjnych. Ale w tym celu policja musi mieć odpowiednie dokumenty, które mogą pokazać kierowcom.

Według statystyk, najczęstszym powodem zatrzymania pojazdu przez pracowników (2016) jest weryfikacja dokumentu. Ale entuzjastów samochodów powinni wiedzieć, że taka procedura jest obowiązkowa tylko na stacjonarnym stanowisku DPS. Jeśli zatrzymanie odbywa się w miejscu niedozwolonym, kierowca ma prawo nie pokazywać dokumentów lub wymagać orientacji, zgodnie z którą przeprowadzana jest kontrola.

Należy również pamiętać, że dokumenty do weryfikacji mogą być dostarczane tylko pracownikom policji drogowej lub policji drogowej, inne usługi mogą nie wymagać od kierowcy.

Jako uzasadniony powód zatrzymania DPS w samochodzie należy rozważyć sprawdzenie bagażnika. Jest to dość słuszne, ale w trakcie kontroli musi zostać sporządzony protokół, a obecność świadków jest konieczna.

Co kierowca powinien zrobić po zatrzymaniu się

Zgodnie z zasadami, kierowca musi zatrzymać się, jeśli jest to wymagane przez funkcjonariusza policji drogowej, a przyczyną zatrzymania pojazdu (w 2016 r. Zasady są potwierdzone) mogą być dowolne. Po zatrzymaniu należy wykonać następujące czynności:

 1. Zatrzymaj samochód w taki sposób, aby nie kolidował z ruchem innych kierowców, o ile nie określono dokładnego miejsca postojowego dla policji.
 2. Nie należy zapominać, aby włączyć sygnał z prawej skrętu i zaparkować na poboczu drogi.
 3. Jeśli nie ma pewności co do prawidłowego wyboru miejsca postoju, można włączyć alarm, aby usprawiedliwienie w postaci niewłaściwego transportu wyjaśniało niewłaściwy parking, ponieważ policja może na to skłaniać się.
 4. Jeśli kierowca nie obliczył i nie zatrzymał się zbyt daleko od inspektora, może on powrócić lub poczekać, aż policjant ruchu podejdzie do siebie.

Niezależnie od powodu zatrzymania samochodu, pracownik musi przedstawić się i pokazać swoje dokumenty entuzjastom samochodów, a następnie rozbić grunt na przystanek.

Właściwa kolejność zatrzymania transportu

Powody zatrzymania policji drogowej mogą być różne, ale istnieją pewne zasady, które policjanci muszą przestrzegać podczas zatrzymywania pojazdu:

 1. Dając sygnał do zatrzymania, policjant powinien wskazywać miejsce parkingowe. Przystanek powinien być dozwolony.
 2. Kierowca nie ma prawa zatrzymać samochodu w niewłaściwym miejscu, ale istnieją wyjątki od tej zasady:
 • Sytuacje nadzwyczajne związane z tłumieniem nielegalnych działań.
 • Środki regulacyjne.
 • Przeszkody szkody dla życia i zdrowia.
 • Samochód patrolujący może określić konkretną lokalizację.

3. Jeśli pracownicy zatrzymują samochód, nie mogą go używać do ścigania przestępcy. Mogą prosić o pomoc, ale tylko właściciel musi zarządzać narzędziem.

Gdy możliwe jest przymusowe zatrzymanie

Istnieją poważne przyczyny zatrzymania pojazdu, a następnie do tego pracownicy mogą korzystać:

 • Środki techniczne: pałki, porażenie prądem, broń gazowa.
 • Światła drogowe lub światła drogowe , co oznacza całkowite zatrzymanie ruchu.
 • Pracownicy mogą zablokować drogę samochodem serwisowym z włączonym alarmem.
 • Jeśli sytuacja pozwala, funkcjonariusze DPS mogą korzystać z broni służbowej.

Po pełnym zatrzymaniu transportu pracownik powinien podejść do samochodu z boku kierowcy i przedstawić się, a także powód, dla którego się zatrzymuje.

Jakie dokumenty należy przedstawić policjantowi ruchu drogowego

Po zatrzymaniu pracownik DPS ma prawo zażądać następujących dokumentów:

 • Prawa.
 • Ubezpieczenia.
 • Certyfikat rejestracji maszyny.
 • Jeśli transport nie jest osobowy, musisz okazać dokument podróży lub dokument potwierdzający prawo do przewozu pasażerów i trasy.
 • Jeśli w samochodzie znajduje się specjalny znak, musisz przedstawić dokument, który jest dowodem, np. Dowodem osobistym.

Wszystkie te dokumenty kierowca ma prawo dostarczyć przez okno samochodu, absolutnie nie ma wyjścia, niezależnie od powodu zatrzymania funkcjonariuszy policji. Miłośnik samochodu musi opuścić samochód, jeśli:

 • W samochodzie wykryto nieprawidłową pracę i należy ją niezwłocznie naprawić.
 • Są oznaki picia alkoholu.
 • Jeśli konieczne jest sprawdzenie maszyny lub sprawdzenie liczby w silniku lub innych częściach.
 • Wymaga się wystawienia dokumentów stwierdzających naruszenie.

Kierowca nie musi jechać do samochodu patrolującego, jeśli tego żąda policja. Nie może odmówić, tylko jeśli oficerowie DPS mają podstawy aresztowania lub aresztowania.

Prowadzenie pojazdów pod wpływem narkotyków

W drodze są przypadki, kiedy policjanci po prostu nie mogą zatrzymać samochodu. Jest to jazda pijana, która jest widoczna w niepewnym prowadzeniu pojazdu, popełniając naruszenia ruchu drogowego.

Aby podejrzewać, że występuje upojenie, pracownicy po przerwie mogą z powodu zapachu alkoholu, niewłaściwego mowy, nieodpowiedniego zachowania. Możliwe jest ustalenie naruszenia dopiero po sprawdzeniu. Może być prowadzony w obecności świadków lub nagrania filmu. Jeśli pracownicy mają test alkoholowy, procedura jest przeprowadzana w miejscu zatrzymania, w przypadku braku kierowcy, są one wysyłane do placówki medycznej.

Jeśli zostanie stwierdzone zatrucie, kierowca będzie musiał pożegnać się z jego samochodem, najprawdopodobniej zapłacić grzywnę i utracić prawa na pewien okres, który określa sąd. Ale jeśli alkohol nie zostanie znaleziony, policjantom ruchu trzeba dostarczyć kierowcę do swojego samochodu.

Kiedy samochód z pewnością zatrzyma inspektora

Kiedy policjant ruchu drogowego pracuje długo na drodze, intuicyjnie czuje, który samochód powinien zostać zatrzymany w pierwszej kolejności. Znaki te nie są znane wszystkim kierowcom, ale można je poznać poniżej:

 1. Jeśli samochód jedzie, biegnie wzdłuż drogi, gwałtownie hamuje lub przyspiesza, wtedy 100% może mieć pewność, że samochód się zatrzyma. Pierwszą rzeczą inspektora jest myśl, że kierowca jest pijany, ale osoba, która nagle poczuje się chora może zachowywać się w ten sposób. Następnie przystanek może uratować życie, personel zadzwonić pogotowia.
 2. Jeśli kierowca, mając nadzieję, że inspektor rozprościł się i nie patrzy w jego kierunku, popełnia naruszenie, to zatrzymanie jest nieuniknione.
 3. Jeśli inspektor stwierdzi, że entuzjasta samochodu przed postem dokonuje ostrego przeglądu, może mieć podejrzenie, że kierowca nie zezwala na spotkanie z DPS.
 4. Nawet zbyt ostrożna jazda powoduje podejrzenia wśród inspektorów i jest to również powód do powstrzymania. Policjanci już wie, że ci, którzy jeździli bez prawa lub przejechali poprzedniego dnia, są zbyt ostrożni w drodze.
 5. Jeśli numery są słabo widoczne w samochodzie, to w niemal 100% przypadków kierowca zostanie zatrzymany.
 6. Widoczne uszkodzenia mogą powodować spowolnienie inspekcji.
 7. Zatrzymani są kierowcami, którzy lubią migać reflektory, ostrzegając innych przed spotkaniem z policją drogową.
 8. Jeśli holowanie samochodu jest przeprowadzone, mogą też zatrzymać się w celu upewnienia się, że nie dokonano kradzieży.
 9. Jeśli samochód jest bardzo podobny do tego, który znajduje się na liście poszukiwanej, zatrzymanie jest nieuniknione.

Zgadzam się, te powody, by zatrzymać personel pojazdu, są zasadne.

Sprawdzanie dokumentów na drodze

Często kierowcy spotykają się z policją drogową na drogach, która niemal całkowicie podciąga się, wyjaśniając to przez rutynowe sprawdzanie dokumentów.

Kierowcy powinni mieć świadomość, że taka procedura jest dozwolona tylko w posterunku DPS, jeśli zatrzymasz się w tym celu w niezidentyfikowanym miejscu, to nadmiar władzy, chyba że policja ma bardzo ważny powód do tego.

Kierowca ma pełne prawo do nieuzyskania dokumentów, jeśli kontrola przeprowadzana jest w miejscu niedozwolonym lub nie ma specjalnej orientacji, którą powinien pokazać inspektor ruchu drogowego.

Niuanse w ustawodawstwie 2016-2017

Przynajmniej raz na cały motocyklista napędzał napotykane policjantów, którzy nie są ubrani w mundurek, ale w przypadkowych ubraniach. Wynikało to z zachowania ukrytych patroli w celu wykrycia naruszeń.

W 2017 r. Prawo zmieniło, co zabrania tego rodzaju działalności. W przypadku patrolowania pracownik musi być jednolity. Jeśli kierowca zatrzyma człowieka w cywilnych ubraniach i wydaje się być pracownikiem DPS, ma prawo nie reagować na jego sygnały i kontynuować.

To zupełnie inna sprawa, jeśli samochód zatrzyma pracownika w formie, a kierowca nie zareaguje. Następnie ma prawo śledzić pojazd i zastosować sygnały świetlne lub dźwiękowe, aby zmusić kierowcę do zatrzymania się. Jeśli kierowca nie zareaguje w jakikolwiek sposób, automatyczny inspektor może używać głośnika lub wyłącznika siły.

Ustawodawstwo reguluje proces zatrzymywania pojazdu, byłoby miło, gdyby kierowcy byli zapoznani z tym, aby wiedzieć, co może być powodem zatrzymania pojazdu przez oficerów DPS.

Jest jeszcze jedna innowacja. Na drogach przejeżdżających przez miasto, oficerowie DPS mogą zatrzymać samochód tylko wtedy, gdy patrolują w pojeździe służbowym o flasher i kolorystyce.

Jeśli patrolowanie odbywa się potajemnie, a samochód policyjny nie ma specjalnego zabarwienia, to nie mają prawa zatrzymać kierowców. Jest jeszcze jeden dodatek: jeśli w trakcie sprawdzania upłynął okres ważności pełnomocnictwa do zarządzania transportem, pracownicy powinni pomagać dotrzeć do miasta lub innego osiedla.

Zalecenia dotyczące komunikacji z inspektorem

Często, gdy kierowca zostaje zatrzymany przez funkcjonariusza policji, kierowca zaczyna protestować głośno i irytująco, odrażając, co jest zasadniczo złe. Oto kilka zaleceń, które pomogą w nawiązaniu komunikacji, bez względu na przyczynę zatrzymania samochodu:

 • Komunikacja wymaga spokoju i uprzejmości. Pracownik wykonuje swoje obowiązki, więc zniewagi mogą być obarczone dodatkowym sankcjami.
 • Jeśli próbujesz nacisnąć lub zastraszać, nie poddawaj się.
 • Obrona sprawy, jeśli jesteś w 100% pewien, ale spokojnie.
 • Udowodnij swoją słuszność, użyj pojęć przepisów dotyczących drogi, nawet jeśli ich nie pamiętasz.
 • Nigdy nie powinniśmy zapominać o naszych prawach, ale musimy pamiętać, że pracownicy DPS, podczas wykonywania ich pracy, również je posiadają.

Jeśli podczas komunikacji z policjantem ruchu masz wątpliwości co do legalności jego działań, musisz poprosić go o dostarczenie certyfikatu serwisowego. Rozporządzenie stanowi, że funkcjonariusze policji drogowej mogą wykonywać inspektor tylko na podstawie zarządzenia. Jeśli nie ma, jego czyny są nielegalne. Miłośnik motoryzacji ma prawo poprosić o numer telefonu zadzwonić do oficera i upewnić się, że istnieje kolejność dla tej straży.

Wnioski

Żaden kierowca nie jest ubezpieczony na drodze z posiedzenia z oficerem DPS. Najczęstszym powodem zatrzymania jest przedstawienie kar za naruszenie przepisów ruchu drogowego lub popełnienie przestępstwa w trasie. Jeśli kierowca jeździ pojazdem w sposób trzeźwy, przestrzega wszystkich zasad, jest grzeczny dla tych samych kierowców na drodze, to prawdopodobieństwo zatrzymania policji drogowej jest niewielkie.

Byłoby zbędne, aby każdy entuzjasta samochodu trochę wykształcił się pod kątem studiowania ich praw, aby móc oprzeć się nielegalnemu atakowi funkcjonariuszy policji i tak się dzieje. Opuszczając drogę, każdy entuzjasta samochodu powinien wiedzieć, że bierze odpowiedzialność nie tylko za swoje życie, ale także na życie pieszych.