479 Shares 7843 views

Jak narysować profil twarzy dziewczynki, dziecka i dorosłego samca

Profil twarze – niesamowity kształt, w stanie przekazać istotę danej osoby, aby utworzyć szkic ludzkiego obrazu. Ale sprawa jest skomplikowana i pracochłonna. Dlatego też, w celu wyciągnięcia profil twarzy, początkujący artysta musi wiedzieć, jak to zrobić.


Połączenie pomiędzy ludzkiego i kształtu głowy

Zastanawiasz się, jak narysować twarz z profilu, artysta powinien najpierw określić typ kształtu głowy człowieka, który wybrał jako natury. Często ten fakt przynależności rasowej zależy od jednostki, którą malarz zamierza przedstawiać. Co to jest wyrażone?

kąt twarzy

Ten kąt jest zawarty pomiędzy urojonej linii, które są komplementarne w postaci, poziomy oraz linia łącząca punkt bezpośrednio pod nosem, brwi występ.

U osób rasy kaukaskiej, kąt ten jest prawie prosta, mongoloidalny ostrzejszy, gdzieś około 75 stopni. Najbardziej kąt ostry w negroidalny, że znajduje się w pobliżu 60 ° C.

kształt szyi

U osób rasy kaukaskiej zaokrąglonym kształcie szyi, prawie zbliżony do idealnego okręgu. Mongoloids jest bardziej wydłużona, przypomina elipsę. W tył głowy w negroidalnej profilu ma kształt wydłużonego owalu nawet więcej niż nawet Mongoloids.

Chociaż rasa nie zawsze jest dokładną miarą, dane te są dość ogólnikowy. Poszczególne funkcje są nieodłączne w każdej jednostce: może to być europejska ze znacznie pochyłym czole, i Uzbek – Kaukaski kształt czaszki. Negroidalny także są różne: kształt głowy w jeden naród negroidalny można przybliżyć do caucasoid, a dla innych narodowości będą charakteryzowały się do kształtu czaszki, przypominający Mongoloids.

Klasa Master: „Rysunek dziecka profil twarzy”

Aby właściwie przedstawić coś, że artysta powinien nie tylko posiadać umiejętność rysunku, ale także starannie zbadać strukturę obrazu, co stara się przekazać publiczności. Na przykład, przedstawiając dziecka profil twarzy, rysownik musi wiedzieć, że dzieci stają kąt różny od osoby dorosłej. W szczególności, chłopiec kaukaskiej , kąt ten nie jest prosta, ale rozwarty, to znaczy na linii łączącej punkt rzutowania czoło punktu poniżej nosa z poziomą tworzy kąt rozwarty.

  1. Przed przystąpieniem do reprezentowania twarz dziecka w profilu (ołówkiem), konieczne jest, aby zrobić konstrukcje pomocnicze. Po pierwsze, narysować okrąg.
  2. Następnie spędzić trzy poziome linie, nie powinny one być całkowicie równoległe do siebie, ale kąt pochylenia się niewielka. Dolna linia jest styczna obwodu, a górna – średnica.
  3. Teraz musimy zbudować pionowe linie: jedna – średnicę, a drugi – kąt linii twarzy, składową pionową o średnicy 115 stopni (jej wartość zależy od wieku chłopca i jego cech indywidualnych). Linia kąt twarzy jest styczna okręgu – to jest ważne.
  4. Na osi profilu muszą więc do podbródka i czoło leżące na linii kątem twarzy, ucho znajduje się między górną a środkową poziomej pomocniczego nos – pomiędzy środkowy i dolny.
  5. Oko przedstawiono w przybliżeniu w jednej płaszczyźnie z ucha.
  6. linia pomocnicza chcesz usunąć gumkę i ołówek krążyć główne zarysy. Możliwość wykończenia włosy, nałóż cień na twarzy – to zależy od umiejętności artysty i jego cele.

profil dziewczynki

Aby narysować żeński profil twarzy potrzebne w taki sam sposób, jak mężczyźni, tylko kształt nosa powinno być więcej wdzięku. Konstrukcje wykonane pomocnicze podobne konstrukcje dla dzieci Profil obraz: koło, trzy poziome linie, trzy pionowe. Ponadto ekstremalne pionowe i poziome górne i – średnica dolnej średnicy w poziomie i w pionie w przeciwnym biegunie – stycznych do okręgu.

Należy zauważyć, że pionowa styczna – jest linia pod kątem twarzy. A jeśli artysta postanowił opisać profil dziewczyny europejskiego wygląd, kąt ten powinien być zbliżony do kąta prostego. Młodsza dziewczynka farby, kąt twarzy jest głupie.

Linia nosa w profilu osoby

Jest to możliwe do przeprowadzenia takiego eksperymentu: zrobić osoba rozważyć, a następnie szybko, nie zawaha się odpowiedzieć na pytanie: „Nazwa rolę osoby,” 98% respondentów odpowiedziało, że jego nos.

To dlatego, że ta część twarzy określa niemal cały obraz. Można używać kosmetyków powiększyć oczy, aby dać inną formę brwi, narysować usta, ale zmiana nos bez interwencji zabiegu jest prawie niemożliwe.

Nic więc dziwnego, że jest to widoczne w profilu nos artystów przywiązują największą wagę. Linia nosa jest również związany z krajowej tożsamości człowieka. Physiognomists udowodnić, że rysy twarzy, a zwłaszcza nos może powiedzieć o charakterze człowieka więcej niż wie o sobie.

Na przykład, długi nos daje konserwatywnej osoby, bardzo inteligentny, często arogancki. I otwarte, towarzyskie i przyjazne ludzie mają krótkie nosy.

Pointy czubek nosa wskazują mściwy człowiek z lenistwa. Długa końcówka nosa, wiszące nad górną wargą, daje zdrajcą hipokrytą i kłamcą – tak physiognomists zastrzeżenia. Jednak, podobnie jak we wszystkich tu zarzuty są zbyt ogólnikowe i przybliżone wyniki, a wśród osób często spotkać ludzi, którzy nie spełniają tych wymagań.

Rysunek twarz z profilu, każdy artysta musi być ostrożny, aby badać strukturę ludzkiej czaszki, aby znać zasady jego wizerunek – przedmiotem niniejszego opracowania.