877 Shares 9794 views

Co może być lepszego niż prowadzenie połowów na jesieni? Wędkowanie w jesiennych miesiącach: wskazówki dla początkujących

Zakończył najgorętsze dni lata, u progu jesieni. Kto dzwonił czasami smutny? Jest to czas połowów jesienią. Już można rozpocząć przygotowania.

Duża podaż energii z przyjemnym kontakcie z naturą i przyjaciół daje nam ryby jesienią. Wędkarze uważają jesień czasami najlepszy dla siebie. Wszystko zaczyna się zmieniać, rano i wieczorem coraz chłodniej. Szczególnie dobre rybacka, gdzie istnieją ciepłe dni i iść lekki deszcz. Przynęty wędkarzy do wód nadzieję uzyskać dobry połów, a często ich marzenia.

Co początkujący powinien wiedzieć o łowieniu

Do wędkarstwo jesienią nie udało, nie wystarczy mieć dobrą przynętę, usiąść z nią na brzegu i nadzieję na wielki połów. To nie jest tak łatwo. Oczywiście, coś złapać, ale sukces zależy od wielu czynników.

Najważniejsze pytanie początkujący wędkarz – gdzie, na akwenu jest lepiej iść. Ale to nie wystarczy, trzeba wiedzieć, gdzie plamy połowów.

Ważną rolę odgrywa dobrze wybranego biegu. Ponieważ ryby będzie długo, trzeba wziąć krzesło.

Kolejna kwestia dotyczy początkujących – złapać takiego? Wybór przynęty, należy wiedzieć, co ryba znajduje się w wybranym zbiorniku. Jeżeli miejsce jest nowy i całkowicie nieznane, karp może być złapany na puszki kukurydzy, szczupaki – trollingu i żywą przynętę płoci i Medvedkov – sumów.

Zdarza się, że wszystko jest odbierane przez wszystkich zasad, a nie ryby, a ryby nie zostanie złapany. Spójrz, co powinno pogoda, ponieważ zachowanie ryb dotkniętych ciśnienia atmosferycznego, temperatury, deszcz, słońce i wiatr. Przed wyruszeniem na ryby, poprosić o prognozy pogody.

Typy rybackie wyróżniają się pór roku. Jest lato, jesień i zima jest rybołówstwo, które zostaną omówione dalej.

Cechy wędkarstwo jesienią

jesienne dni – najbardziej podstępne do wędkowania. zbiorniki mieszkańcy przystosować się do zmiany pogody, czuć ją i, jeśli zajdzie taka potrzeba, nie wychylać. Woda w zbiornikach jest coraz bardziej przejrzyste. Na ryby nie jest stałe pokarmy, ukrywający się w ustronnych miejscach, nawet sprawdzone przynęty nie działają. W połowów jesienią różni się od połowów w lecie. Następnie w tym samym miejscu połowów na jesieni będzie dużo gorzej jeśli środek rzeki można złapać w najgorętszym okresie dużo ryb.

Każdy wędkarz musi wiedzieć, gdzie najlepiej ryby na jesieni.

• od brzegu, w miejscu o słabym przepływie wody.
• Jeśli prąd słaby – blisko brzegu lub na środku rzeki, jeśli wąskie.
• W zwisających drzew, najbardziej odpowiednim miejscu.
• Tam, gdzie rośnie wiele roślin przybrzeżnych.

Połowy w upadku na przynętę

Jesień połowów przynęty jest znacznie różni się od połowów w lecie. Na początku jesieni, sytuacja jest zupełnie inna w wodach. Glony śmierć, temperatura staje się niższa. Ławice ryb są wysyłane na zimę, zyskali niezbędną wagę i stał się mniej aktywny i bardziej ostrożny.

Niektórzy fani łowienia na początku jesieni umieścić swoje wędki i zacząć obracać połowowego. Nic! Wystarczy wyposażyć wędkę w inny sposób, na zmianę składu i taktyki przynęty. Po tych zmianach jesień wędka nie złapie mniej niż rok życia, i byłoby fajnie, bo to na pewno!

W upadku ostry zgryz nie dzieje, ryby delikatnie ściąga przynętę. A jeśli przynęta szorstki wślizgu, ukąszenie będzie dość niepozorny. W związku z tym, głównym linka nie powinien być grubszy niż 0,1 mm, a najmniejszy przy cienkie wierzchołki unosi się 0,3 – 1,5 g umieszczony jest mały hak (№18-22), który skubać będzie normalnie.

Połowy we wrześniu

Rybacy września słusznie uważane za najbardziej długo oczekiwany i ekscytujące miesięcy w roku. Mieszkańcy stawach zapomnij smak powietrza i małych owadów, mięczaków zmieniających diety. Niektóre rodzaje zatrzymania nocnego karmienia. Ale karmić w stawach aż tyle dobrze ryby karmione są kapryśne. Rybak musi sam zbudować swój połów, tak aby stała się jeszcze bardziej ekscytujące.

We wrześniu, można uzyskać dobry połów ryb drapieżnych, jednak, podobnie jak każda inna. W pierwszej połowie września obchodzony jest Zhoř dobrą leszcze, na miesiąc – w ponure, pod koniec września można spodziewać się płoć, szczupak i IDE.

Wędkowanie w październiku

W październiku, są coraz bardziej ponure niebo, wlać przedłużoną zimny deszcz, silny wiatr. Ten miesiąc jest najbardziej niewygodne dla rybaków. A jednak wszystkie niedogodności pokorni, jak wędkarstwo jest dla nich ważniejsze niż wszystkie niedogodności.

W październiku wędka do połowu ryb za pomocą pacy dobrze w tej dziedzinie, zaliczka zwabił i znajomi. Tak jest, że dziobanie na świcie rano słaby, a bliżej do kolacji – aktywnie.

Ryby wolą jig w momencie, gdy hak z dyszą ignorować. Trudność polega na tym, że trzeba wybrać odpowiedni ten przyrząd. Gdzie cicha woda, to powinno być łatwe i szybkie prąd – cięższy.

W jesiennej połowów jest dobry spinningowe, szczególnie silny gryzący okonie i szczupaki. Ale warunki są dość niewygodne ze względu na niską temperaturę. Jeśli złapiesz przędzenie na torze, te komplikacje pojawiają się znacznie mniej.

Można wyciągnąć taki wniosek: połów Październik jest możliwa i może przynieść całkiem przyzwoity połowu.

Cechy połowów w listopadzie

Ryby w listopadzie może być lato i zima bieg. W tym miesiącu połowów w wodach otwartych stopniowo przenoszone do połowów pod lodem. Zbiorniki i dużych rzek nie zamrożona, mimo że temperatura powietrza jest na tyle niska. Listopad jest uważany wysokość połowu drapieżnych mieszkańców stawów.

Pod koniec listopada, przychodzi czas na zimę, ciche odcinki rzek są pokryte cienkim lodzie, chodzenie na które jest niebezpieczne. Ale w tym czasie przyjdzie do cichego jeziora ratunek, płytkich zatokach, gdzie można wygodnie usiąść bez obawy idzie na dno.

Połowy molwy w upadku

Miętus – bardzo ciekawe ryby, który znajduje się w naszych wodach. On – jedyny przedstawiciel rodziny dorsza, którzy mogą żyć w wodzie słodkiej. Miętus – oryginalny, wszystko o nim inaczej, nie jak inni. W lecie snu i tuczone w zimie. Ich ślub odgrywa również zimą, składa jaja pod lodem.

drapieżnik zgorszenie w wietrzne deszczowe, słowem, odrażające pogody. Bandyta i złodziej będzie, i zrobić swoją działalność, będzie niespokojna noc. Łowcy dla miętusa niech będzie wiadomo, że niepogody bardziej gryzący. Ten dorsz słodkowodnych ma silną Zhor w zimnym i ulewny deszcz w nocy, tak że takie wędkarstwo jesienią nie w każdy gust. Miło jest siedzieć całą noc na stawie przy dobrym gospodarzem nawet pies z domu nie będzie mógł jechać!

Początkujący wędkarze przed połowu miętus powinny być niezawodnie zna miejsce, gdzie ten tajemniczy życia ryb. Jak go znaleźć? Pierwszym krokiem jest obliczenie punktu na rzece, gdzie ryby mieszkają. „NALIMOV rzeka” muszą być bardzo wytrzymałe, ulotne, kamieniste czy piaszczyste dno, mocno. Co najważniejsze, musi być czysta i wyciek z obudowy ludzi i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Miętus jest bardzo trudno zmusić kęs. Był żarłoczne, jeśli ukąsi, to robi to z chciwości, zawsze niezawodnie chwyta przynętę i timed siebie. Czasami miętus jest bardzo kapryśne i leniwe, nie zawsze chętnie odpowie na „leczyć”, więcej czasu po prostu siedzieć w schronie bez jakiejkolwiek aktywności.

Najlepszym połowów miętusa – jesień, zimna woda budzi nasz bohater silny apetyt, odświeża krew. W tym okresie nocny drapieżnik nie przechodzi przez wiele żywności jako przynęty mu pasuje żaby, robaki, kurczaki wnętrzności, pijawki, martwych ryb.

Od miętus dolnej mieszkańca, to lepiej, aby złapać w Donk. siedliska są dobrze znane: pod kamieniami, w norach rachih, parawany, na tratwach do basenu.

Jesień szczupak wędkarstwo

Każdy wędkarz wie, że jesienią – najpiękniejszy czas w roku, aby złapać wszystkie znane ryb żyjących w jeziorach i rzekach. Oczywiście, ten szczupak! Złapany szczupak jesienią – co może być lepszego dla miłośników ryb!

Dlaczego spaść do schukolova jest taki pamiętny sezon? Ponieważ jesienią szczupak chce zaspokoić się z jedzeniem przed hibernacji. Głodny drapieżnik, iść na polowanie, całkowicie zapomnieć o ostrożności i chwyta wszystko w ruch.

Powstaje pytanie, na co złapać szczupaka na jesieni? Bardziej nadaje się do tego pokrętła. Zhivchik możliwe i nie starają się trzymać, nie korzystanie z niej nie były w zimnej wodzie przynęty pozostaje nieruchome.

W jakim miejscu się złapać? Jeśli wybierzesz zwalone drzewo, błąd nie będzie, gdyż szczupak jesień lubi siedzieć pod korzeni i wysepek.

Jakich narzędzi użyć? Pike dobrze można się zarazić wszystkich rodzajów narzędzi:

• pływak i pręt zhivtsovye.
• Donkey.
• Błystki trolingu.
• Spinning.
• Kubki, zherlitsy.

W doborze sprzętu powinni być świadomi, że muszą być mocne, wytrzymać mocne drżenie szczupaka.

Są miejsca, gdzie główne urządzenie nie może być stosowane w takim przypadku można złapać drapieżnika na zherlitsy. Metoda ta jest uważana za najprostszy i najtańszy. Jest często używany, gdzie rybołówstwo jest trudne ze względu na wodach roślinności.

Jeśli złapać szczupaka w miesiącach jesiennych, to daje dobry rozmiar i pyszne mięso.

Połowu sandacza jesień

Połowy walleye jesienią zaczyna się pod koniec sierpnia. Ryba następnie rozpocząć stopniowe przejście na zimowisko w dużej głębokości.

W październiku temperatura wody jest ograniczona, a sandacz zaczyna najdłuższy Jordania, który trwa aż do połowy listopada. Październik – miesiąc najbardziej odpowiedni dla sandacza rybackiej. Ryba ta, która była w okresie poprzedzającym tarło, nie należy się spodziewać, ale jeśli znajdziesz dokładną lokalizację ryb będą mogli dostać więcej niż przyzwoitym trofeum.

Rybacy tracą szansę na ryby walleye listopadzie. Ryby w oczekiwaniu zamarznięcia zwiększa bite, tym razem złapać kilka naprawdę dużych okazów.

Zander doświadczonych wędkarzy rozpocznie się w znanych miejscach potencjalnej zdobyczy. Sudak nie siedzi nadal, on jest zawsze w migracji, dlatego istnieje potrzeba w ciągłym poszukiwaniu swojego siedliska.

Mówiąc o sposobach połowu sandacza powinien pozostać na Trilling i przędzenia. Spinning rybołówstwa – w uchwycie rybackiej, korzystać z innych metod niepraktyczne. Podczas przędzenia pomoc można złapać wiele więcej niż Trilling, chociaż trophy catch nie będzie wystarczające.

Łowienie karpi w jesieni

Wędkarstwo jesienią karp jest bardzo ekscytujące, trzeba tylko wybrać miejsce i podjąć decyzję w odpowiednim czasie, kiedy ryby przynęty. Jeśli zrobisz wszystko według zasad, sceptycy jesień karp wędkarstwo będą zaskoczeni nieoczekiwanym wynikiem dla nich.

W przyrodzie wszystko mówi o zbliżaniu się do jesieni, ale karp nie zauważy, może tylko odpowiednio reagować na zmiany w paszach. Dzień po dniu połowu karpia stała się bardziej interesująca, zwłaszcza jeśli występuje w dzikich wodach. Nie można odebrać przyzwoity egzemplarz.

Wędkarstwo jesienią karp ma swoje własne cechy:

1. Zmień zestaw przynęt, które mogą być przekupionych kapryśny zdobycz.
2. Odwróć, gdzie wcześniej znajdował się wielki kęs.
3. Okres zaczął gryzie drugiego.
4. Stało się zauważalna zmiana w naturze ukąszenia.

Karas jesień zaczyna dawać pierwszeństwo robaki i larwy ochotki. Przejdź do kursu i warzyw przynęty, takie jak czarny chleb i jęczmienia. Mogą połowu ryb dużych rozmiarów.

Karpia dziobanie na początku września zmienił się nieco, tylko do wieczornego słońca można się spodziewać dobry połów. Big Fish na pół godziny przed zachodem słońca zaczyna gryźć twarde, co sugeruje, że lepiej jest, aby złapać w godzinach porannych.

Połowy karpia jesienią charakteryzuje się wysoką precyzją. Wszystko trzeba przewidzieć z góry, wtedy haczyk zadowoli cię do oblodzenia.

Jak złapać bas jesienią

Począwszy do połowu okoni powinno być maniak. Najlepsze rybacy przynęty z doświadczeniem wierzyć Twister, że kocha nawet nieaktywnej bas. Odpowiedni rozmiar przynęty -. 2,5-5 cm flyweights każdy wentylator zdecyduje według własnego uznania, może być ofsetnik lub przyrządu montażowego. Kolor nie ma znaczenia.
Lesko – 0,16-0,19 mm. średnicy. Fit i plecione sznury 0,09 mm, ale koszt ich wyższe. Na połów wielorybów wpływa okablowanie. Jeśli nie można przyspieszyć, można użyć infraslow przewody na dole.

Połowy karmazyna w spadku może być skuteczne, jeśli używamy woblery i zrobić okablowanie w górnych warstwach wody. Najczęstszym przekładnia – 3-4 metr pływak pręt z cewką i pływak przesuwane. żyłka zostanie podjęta 0,26 mm, haczyk №9. Pływak jest lepiej wziąć wydłużony, odpowiedni nawet pióro.

Kuszą jesienią

W nocy jesienią są długie i ciemności, lekko prihvatyvayut zimnej wody, glony opadają na dno. Doświadczeni łowcy ryb przygotowują się, aby przejść do włóczni.

Bosak – starożytne urządzenie do połowu ryb. Jest to długa włócznia wykonana z drewna lub aluminium. Jego okucie posiada wcięcie z zębami na końcu. Ich obecność zapobiega ślizganiu ryby.

Złapać Spearfish potrzebne w ciszy, mający najwięcej umiejętności i zręczności. Aby nie odstraszyć przeznaczony zdobycz powinien poruszać się ostrożnie, cicho, posiadających dzida w gotowości na pochyłości. Gdy poszkodowany podszedł do więzienia powinien spokojnie przejąć ponownie, a gdy jest to krótki dystans uderzenie pioruna.

Z tego powodu, że wiele końcówki rzutki rybny, rybołówstwo z kuszą na jesieni, a w innych porach roku jest uważany za kłusownictwo. Należy o tym pamiętać i nie łamią prawa.

Środki bezpieczeństwa w jesiennej połowów

Prawdopodobnie nie wszyscy myślą wiele o jakie niebezpieczeństwa czyhają na człowieka z wędką. Każdy organ wody w pewnym stopniu niesie ze sobą pewne ryzyko. Tak więc, każdy fan siedzieć na brzegu i ryby muszą przestrzegać następujących zasad bezpieczeństwa:

• Ludzie, którzy nie potrafią pływać, łowić z łodzi nie powinno.
• Przed wyjazdem na akwenu, należy sprawdzić szczelność łódkę, aby zobaczyć w jakim stanie wioseł.
• Czy zawory zwrotne nadmuchiwanych łodzi pod kątem wycieków.
• Przygotuj kamizelkę ratunkową.
• Nie należy przeciążać łodzi, upewnij się, że na dole nie gromadzą wodę.
• Nie przechowuj bocznym łodzią do wiatru i wysokich fal.
• Łódź guma nie można usiąść lub stanąć na pokładzie, sen jest surowo zabronione.
• Jeżeli łódź będzie przewracać, nie tracą, a natychmiast uchwycić w nim i działa w dół, przejdź na mieliźnie.

We wszystkich porach roku, w tym jesienią, wędkarstwo zostawia miłe wspomnienia. Dla niektórych, to romans, dla innych – tylko zawód, ale są tacy, dla których wędkarstwo – to styl życia, jest ona integralną częścią.