137 Shares 8338 views

Dlaczego nie wysłać SMS z telefonu: Przyczyny

Wszystkie nowoczesne urządzenia mobilne – są małymi pomocnikami, dając ludziom możliwość dzielenia się informacjami ze sobą w dowolnym czasie iw dowolnym miejscu. Ktoś woli po prostu zatelefonować, a inni lubią używać do komunikowania się z różnego rodzaju portalach społecznościowych, ale są też tacy, którzy używają starych, dobrych wiadomości SMS. Czasami zdarza się, że z powodu różnych przyczyn, ta funkcja nie jest dostępna w telefonie. Dlaczego nie wysłać SMS z telefonu? Jakie działania należy podjąć, gdy wiadomość nie dotarła do adresata lub nawet nie chcą iść z telefonu komórkowego?


Brak funduszy

Jak tylko pojawi się taki problem, pierwszą rzeczą do zrobienia – jest sprawdzenie ilości pieniędzy w bilansie. W zależności od planu taryfowego, który jest używany przez abonenta lub przez świadczenie usług komunikacyjnych warunkach operator nie są wysyłane SMS z telefonu tylko ze względu na niewystarczającą ilość pieniędzy na koncie telefonu. Tych, którzy posiadają pakiety zamówienia lub rachunków, trzeba skontaktować się z operatorem, czy wymagana usługa jest podłączony.

Zdarza się, że SMS nie są wysyłane tylko z powodu nieprawidłowo wybieranego adresu docelowego wiadomości. Trzeba spróbować ponownie wysłać wiadomość SMS, a jeśli znowu nie będzie porażką, zawsze można skontaktować operatorów usług wsparcia.

Numer centrum wiadomości

Dlaczego nie wysłać SMS z telefonu? może wystąpić z powodu nieprawidłowo określony lub nieokreślony w nim numer centrum SMS ustawienia problemy z wysyłaniem wiadomości tekstowych z telefonu komórkowego. Konieczne jest, aby sprawdzić ustawienia telefonu. W przypadku nieprawidłowej liczby, to może być po prostu przepisany. Aby skonfigurować liczbę czego potrzeba, aby dostać się do centrum ustawienia wiadomości w urządzeniu. Na „Android” jest pozycja „Wiadomości”. W przypadku innego systemu operacyjnego telefonu, konieczne jest, aby przejść do ustawień samego telefonu.

Powodem, że wiadomości nie są wysyłane, może być w mechanicznego uszkodzenia samego urządzenia lub na karcie SIM. Inną przyczyną może być wilgoć w części telefonu. Po tym wszystkim, co prowadzi do tego, że styki są utlenione. Przy długotrwałym stosowaniu kontaktu telefonicznego między nim a kartą SIM staje się luźna. W tym przypadku można zastosować do kabiny operatora i uzyskać nową kartę z zachowaniem pokojach i wszystkich kontaktów.

Przeciążenia strony operatora

Na kilka dni przed świętami dużo znanego problemu, kiedy wiadomości SMS wysyłane są albo wcale, albo aby osiągnąć swój cel szybko. Wynika to z faktu, że w jednym i tym samym czasie wiele osób zatkać kanały komunikacji, próbując wywołać wszystkich moich krewnych z zamiarem ich pogratulować. Operatorzy serwerów na raz może nie wytrzymać obciążenia, dzięki którym stało i wszystkie problemy z komunikacją. Jeśli te dni nie są wysyłane wiadomości SMS, co robić? Musimy starać się zrobić to trochę później, gdy serwery są rozładowywane.

Inne powody

Jednak dlaczego nie wysłać SMS z telefonu? Czasami jest tak, że osoba, którą próbujesz wysłać wiadomość, wystarczy wpisać swój numer telefonu do czarnej listy. To nie ma znaczenia, to było specjalnie lub nieumyślnie. SMS do niego nadal nie przyjdzie.

Dlaczego nie wysłać SMS z telefonu, jeśli ktoś chce w ten sposób, aby płacić za usługi? Konieczne jest, aby dowiedzieć się, jeśli jest obsługiwana przez operatora okazję.

Jeśli w ogóle nic nie pomoże rozwiązać problemu, można spróbować wykonać następujące czynności:

  • Usuń wszystkie stare i niepotrzebne wiadomości z pamięci, ponieważ ich wpływ na liczbę nowych wysyłanie SMS.
  • Staraj się nie odpowiadać na otrzymane wiadomości i tworzyć nowe. numer telefonu w tym samym czasie jest nie lepiej wybrać z listy zapisane i wprowadzone ręcznie. W niektórych telefonach działa.
  • Przeładuj urządzenie mobilne i spróbuj ponownie wysłać wiadomość.

Inne wskazówki

  • Do Ustawienia SMS „Android” systemu operacyjnego, należy uruchomić aplikację „Wiadomości” i kliknij Ustawienia w menu kontekstowym. Tam można wybrać kodowanie wiadomości jako tekst zamiast czasami przychodzą jakieś dziwne znaki jak znaki zapytania.
  • Aby otrzymać powiadomienie, że wiadomość została dostarczona do adresata, należy włączyć tę funkcję w ustawieniach. Zazwyczaj jest to opcja „Raporty doręczeń”. Gdy SMS nie została wydana, to przyjdzie odpowiednie ostrzeżenie.
  • Niektórzy ludzie są trochę irytujące, że powiadomienie o dostarczoną wiadomość pozostanie na ekranie. Jest również wyłączyć w ustawieniach SMS.
  • Jeśli okaże się, że komunikat został przyjęty przez dłuższy czas, należy wyjąć, prawdopodobnie jest włączona opcja automatycznego czyszczenia. Jeśli ważne jest, aby przechowywać wszystkie wiadomości, funkcja ta jest wyłączona zbyt łatwo.
  • Na urządzeniach z Androidem „” systemu operacyjnego, można zablokować połączenia i wiadomości od konkretnej osoby. Każdy fakt dzieje. Trzeba tylko, aby lokalny numer telefonu do czarnej listy. Nie wszystkie wersje „Android” jest w stanie, w związku z tym, od czasu do czasu należy pobrać specjalną aplikację.
  • Czasami nie wysłał SMS z iPhone. Program iMessage po prostu pokazuje czerwoną ikonę. Przyczyną może być zły pokrycia zasięgiem. Wymuszone ładowanie często pomaga. Jeśli iMessage Program nie jest dostępny, a następnie ustawienia trzeba ustawić przełącznik wysłać prosty SMS.