589 Shares 6647 views

Pelargonia i Geranium: różnica, opieka w domu, poglądów i opinii

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co to roślina w domu podoba Ci piękne kwiaty – Geranium lub Pelargonium? Jaka jest różnica między tymi roślinami, i czy istnieje? Prawdopodobnie wielu hodowców będą zaskoczeni, że piękny kwiat na parapecie ich nie jest geranium.


Historia roślin

W połowie XVII wieku botanik Johannes Burman (Holandia) twierdził, że pelargonia i geranium, różnica między nimi jest oczywiste – nie jest powiązany roślin. Chciał, aby wyróżnić je w różnych wcieleń. Niemniej jednak, Karl Linney – światowej sławy przyrodnik – tym razem uczynił własną klasyfikację, gdzie połączył te rośliny w jednej grupie. Wtedy jasne krzewy kwitnące Pelargonium aktywnie wykorzystywane w kształtowaniu krajobrazu. Kwiaciarnie bezpośrednio przymocowane jej imię – geranium.

Jakie są podobieństwa i pelargonia pelargonia?

Obie rośliny są częścią tej samej rodziny – geranium. Fakt ten jest uważany za podstawowy podobieństwo. Rodzina składa się z 5 rodzajów i 800 gatunków roślin. Najliczniejszą – Geranium, najbardziej znany i popularny – pelargonia.

W rzeczywistości, bardzo podobny w zewnętrznych oznak pelargonii i geranium. Różnica jest oczywista na pierwszy rzut oka, tylko specjalista. W jednej rodzinie Linneusz zabrał je ze względu na podobieństwo z pól owocowych. Po zapłodnieniu, Słupek rozciąga się i zaczyna przypominać dziób żurawia. Tłumaczone z greckiego pelargos oznacza „bocian”, i geranium – „Żuraw”. Bardzo podobny pelargonii i geranium wyprostowany łodyg i liści winorośli na przemian. Są zarówno rośliny pokryte drobnymi włoskami. Większość geranium mają szczególny smak. Jest to dość mrozoodporna, skromny troska, kochający słońce i jest łatwo rozmnażane. Jak widać, podobieństwa między tymi pięknymi krzewami jest naprawdę dużo. Następnie pojawia się pytanie: „Jaka jest różnica pomiędzy geranium i pelargonii?” On jest zainteresowany nawet doświadczonych ogrodników.

Pelargonia i Geranium: różnica

Rośliny te nie mogą być krzyż ze sobą – po prostu nie dają nasion. Wynika to z różnych cech genetycznych. Pelargonium – rodem z południowych brzegów i geranium pochodzi z półkuli północnej. Dlatego geranium może kwitnąć nawet w temperaturze 12 stopni i południowej Belle-Pelargonium na zimę trzeba tylko cieplarnianego lub warunkach wewnętrznych.

Pelargonia często uprawiane w mieszkaniach, jest ozdobiony tarasy letnie i klombów, to czuje się na balkonie, ale w zimie kwiaty zebrane w ciepłym pomieszczeniu. Geranium jest doskonale rośnie i rozwija się w ogrodach, nie potrzebuje schronienia na zimę.

W naszym kraju, łąki i las geranium znaleźć wszędzie z wyjątkiem Dalekiego Wschodu i północnych regionach, gdzie warunki klimatyczne są zbyt ciężkie dla nich.

Jak odróżnić od pelargonii geranium?

Geranium ma kwiaty, składający się z 5 lub 8 płatków. Są one zwykle samotny, rzadko zebrane w kwiatostany. Home Pelargonium inny corolla. Ma nieregularny kształt – dwie górne płatki nieco większe, dolna – trzy mniejsze. Kwiaty pelargonii tworzą duże kwiatostany. Geranium mogą być malowane w różnych kolorach (z wyjątkiem szkarłat). Pelargonia nie ma niebieskie barwy.

Geranium – roślina ogród. Był bardzo lubiący ogrodników. Szczególnie popularne odmiany takie jak „doskonały”, „Georgia”, „Oxford”. Pelargonium kwitnie w domu przez cały rok. W lecie może być podjęte na balkonie lub w ogrodzie, ale wraz z nadejściem chłodów należy doprowadzić instalację do domu.

Pelargonia i Geranium: różnica, opieka

Wszystkie rośliny z rodziny geranium nie wymaga specjalnej technologii rolnej. Większość gatunków wolą płodne, luźne gleby, pelargonia mogą rosnąć w środowisku kwaśnym lub obojętnym gleby. I pod tym względem podobny pelargonii i geranium. Jedyna różnica polega na tym, że rodzaje skał dobrze rosną na lekkie gleby piaszczyste i łąka czuć się komfortowo na glinie, twardej ziemi.

Większość roślin z rodziny geranium jak dobre oświetlenie, ale bezpośrednie działanie promieni słonecznych, są przeciwwskazane. Dużo lepiej czują się w półcieniu, i pelargonii i geranium. Różnica (w celu opieki nad nimi jest praktycznie taka sama) nie jest zbyt wiele między nimi, z wyjątkiem faktu, że jeden zakład – w ogrodzie, a druga – w domu. To wyjaśnia pewne cechy opieką tych dwóch piękności.

Geranium jest propagowane przez nasiona i wegetatywnie. Po zakupie suchawy, ale korzeń dzienną w ogrodzie supermarkecie, należy nawilżone i trwać kilka dni w temperaturze 2 stopni przed sadzeniem w otwartym terenie. Wraz z pojawieniem się ciepłe dni sprężystych, gdy gleba nagrzewa się, roślina może być uprawiane.

Jeśli chcesz podzielić się krzew, która zakorzeniła się w stoczni, a następnie zrobić to na wiosnę, kiedy kwiat budzi się po zimowym śnie. Pelargonie schronienie na zimę nie jest to konieczne, w większości odmian nawet nie trzeba odciąć liści.

Pelargonium: cechy opieki

Jak rosną Pelargonium w domu? To pytanie zainteresowane początkujący ogrodnicy. ten kwiat jest znany z subtelnego przyjemnym aromacie. Produkuje olejek zawarty w liściach i łodydze roślin. Jeśli zdecydujesz się rozwijać Pelargonium, to trzeba wiedzieć, że następujące warunki są konieczne do jego wzrostu i rozwoju:

  • Popraw regularnego podlewania;
  • dobre oświetlenie;
  • Temperatura powietrza jest nie niższa niż 12 stopni;
  • przycinanie.

Pelargonia kocha ciepłe i jasne parapecie. Bo to jest dość wygodne temperatura pokojowa, ale w zimie kwiat lepiej tolerować cool (tryb ważny +8 … + 10 ° C). Gdy jest ciemno, pelargonia kwitną zatrzymuje lub daje małe, rzadkie i niezbyt jasne kwiaty.

W domu, kwiaty powinny być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Pelargonia potrzebuje przestrzeni, więc upewnij się, że inne zielone zwierzaki to nie przeszkadza.

Podlewanie powinno tylko kwiat, gdy schnie warstwy ornej. Nadmiar wilgoci prowadzi do podgnivaniyu korzenie, jak roślina natychmiast poinformować, wykazujące osłabione bezwładne liści. W zimie, ograniczyć podlewanie. Pelargonia dość łatwo tolerować brak wilgoci.

Gleba powinna być odżywczy zawierający ziemi ogrodowej, piasku i torfu. Na dno garnka należy położyć warstwę wysokiej drenaż, czasem trzeba poluzować ziemi – będzie to zapewnić dostęp tlenu do korzeni roślin. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar puli. To zależy od wielkości systemu korzeniowego. Dla geranium bardziej odpowiedniego małych pojemnikach.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, można zrozumieć, co kwiat rośnie na parapecie – pelargonia pelargonia lub domu. W trosce o tych roślin jest proste, a ich wizualny odwołanie jest coraz więcej wielbicieli wśród ogrodników.

opinie

Wielu fanów roślin podkreślić, że przez długi czas, że nie podobać z geranium kwiatowych, że błędnie uważa się, i pelargonii. Mimo to, nadal preferują te wspaniałe zwierzęta. opieki nad nimi jest proste i piękne widoki kwitnienia krzew szczęśliwy przez cały rok.