278 Shares 4091 views

stawy Woroncowa: Past and Present

Często mieszkańcy miast, zanim pojawia się pytanie o to, gdzie spędzić weekend i mieć dobrego wypoczynku na świeżym powietrzu. Mieszkańcy Moskwy na długi czas, aby pomyśleć o tym nie jest konieczne: park „Woroncowa stawy” zawsze pomoże w tej sprawie. To wspaniałe miejsce schronienia będzie cię o każdej porze roku i oczaruje jej niesamowite piękno.


Jak się dostać na miejsce wydarzenia?

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić ten wspaniały zakątek stolicy, a następnie dostać się do niego nie będzie trudne. Można dotrzeć do stacji metra „Novye Cheryomushki”, a następnie wsiąść do autobusu numer 616 lub 721 i przejść do odpowiedniego przystanku o tej samej nazwie. stawy Woroncowa można zwiedzać i od stacji metra „Prospect Vernadskogo” Perez dalej autobusem numer 616 lub 661.

Jeśli jechać własnym samochodem, należy zachować przełomową ulicy o tej samej nazwie. Korzystanie z nawigacji lub mapy on-line, można łatwo znaleźć odpowiednie miejsce.

Opis miejsca

stawy Woroncowa znajdują się w południowo-zachodniej części miasta Moskwa. Szczególnie popularne były te miejsca w drugiej połowie 18. wieku. Mianowicie budowa kaskady stawach rozpoczęto w tym okresie, w pobliżu parku, który jest zepsuty. Sceniczny prostu przyciąga tutaj turystów.

W okresie sowieckim stawy Woroncowa zostały ucierpiały: one spowodowały znaczne szkody. Pod koniec epoki sowieckiej zaczęły angażować się w pracach remontowych, co pozwoliło przynajmniej częściowo przywrócić pierwotny wygląd zabytku kultury. Przetrwał tylko pięć stawy, ale są fascynujące i uspokajający widok rekompensuje wszelkie niedociągnięcia.

Nowoczesny okres

Teraz Park Wellness „stawy Woroncowa” będzie się rozwijać i dumą wita gości z całego miasta. W jego regularne część rośliny można znaleźć, którego wiek szacuje się więcej niż jedno stulecie. Znajduje się w tej strefie dębowego gaju – prawdziwą atrakcją dla gości, zapewniając niezwykłą radość.

Pojedyncze egzemplarze drzew – prawdziwi starzy, były wykonywane przez dwa stulecia. Odgłos ich rozprzestrzeniania korony są bardzo zadowoleni czytać wersety klasyki lub po prostu spacer wzdłuż alei, dotykając to cudowne starożytności.

Na Woroncowa Stawów, 3, jest duża liczba firm świadczących różne usługi dla ludności. Wśród nich można znaleźć nie tylko gastronomicznych i zakładów fryzjerskich, a nawet kliniki weterynaryjnej.

Las parku

Park nie jest ograniczony tylko do stawów, jej obszar jest dość duży. Jest też część drewna, w których zamieszkują mieszkańcy lasu: wiewiórki, ptaki i owady. Jest to bardzo interesujące, aby obejrzeć je na ławce. Białka wykazują odwagę, a nawet pozwalają sobie prawo karmić z ręki. Niektórzy goście odwiedzić Woroncowa stawy tylko to.

Nie tak dawno temu, park został poddany rekonstrukcji, która miała miejsce podczas całkowitego opróżniania zbiorników wodnych, czyszczenie dna morskiego i ochrony wybrzeża. To właśnie z nich wywodzi się rzeka o nazwie Ramenka. Po rekonstrukcji stawów Woroncowa zyskały status jednego z najbardziej zadbanych parków w stolicy.

możliwości parku

Park ma powierzchnię około 40 hektarów, co jest całkiem sporo. W tej dziedzinie istnieją dobrze utwardzoną ścieżkę i wiele ławek, pozwalają one na spacer i odpocząć ogromną liczbę ludzi. Tak więc jest to nie tylko możliwe, aby po prostu usiąść na ławkach i cieszyć się stawy, ale również pochodzić z rodziną na piknik, pieczonej grillem. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw i parku meble. Zawsze można odwiedzić przytulne kawiarnie, a nawet w święta tu koncerty gwiazd muzyki pop.

Latem można wypożyczyć łódki, to jest możliwe, aby opalać się na trawie. Ale w sezonie zimowym basen nie zatrzyma: tam jest dziura lód. Również do Twojej dyspozycji – rolki i narty.

ciekawa okolica

Jeśli nagle znudzi chodzenie na stawach Woroncowa, zawsze może być trochę zmiana scenerii, bo okolica nie mniej są imponujące. Powinno być trochę z powrotem do stacji metra „Prospect Vernadskogo”, a stamtąd będzie otwarty dla Sparrow Hills, Stary Arbat, które są prawdziwymi zabytków historycznych i kulturowych. Znowu będzie pełen wrażeń i pozytywnych emocji, a podróż będzie intensywna i bardzo ciekawy.

Wybierz się na spacer przez tego wspaniałego miejsca będzie interesująca i przydatna nie tylko do mieszkańców stolicy, ale również goście. Po tych wszystkich niesamowitych miejsc wymienionych w swoich pismach znanych pisarzy, tutaj udziałem najlepsze ujęcia z filmów krajowych. Potem szliśmy i wzmocnił najsłynniejsze osobistości naszego kraju, która w pamięci sobie pozostawił znaczący dziedzictwa kulturowego. Warto odwiedzić stawy Woroncowa i ich otoczenie, oddychać tym powietrzem, dotknąć historii i poczuć jego ducha. Nic nie jest niemożliwe do opisania wrażeń odbieranych i wyrażać swoje emocje.