628 Shares 8818 views

Apple Tree „Ligol”: opis odmiany, zdjęcia

Jabłko „LIGOL” oznacza energiczne rośliny z wysoką wydajnością. To jabłko odmiana różni się umiarkowaną słodycz. Na podniebieniu jest pewna kwasowość, co daje owocom szczególną elegancję. Jabłka są bardzo duże, chrupiące i aromatyczne.


Apple Tree „Ligol”: krótka historia o pochodzeniu

Te jabłka są po raz pierwszy w Polsce otrzymał przez skrzyżowanie odmian „Golden Delicious” i „Linda” w 1971 roku. Wynik był wysoko wydajnych i wczesne pojawienie się kultury owocowego.

W ostatnich latach, różnorodność aktywnie rozprzestrzenia się w różnych dziedzinach ogrodnictwa. Jabłka „LIGOL” istnieje duże zapotrzebowanie wśród konsumentów. dojrzewających odmian wyżej – koniec września lub na początku października.

Apple Tree „Ligol”: zdjęcie, krótki opis zakładu

Należy zauważyć, że jest to zimowe odmiany jabłek, który ma wysoką wartość rynkową. Apple Tree „Ligol” owocuje w drugim roku, roczna wydajność jest inny.

Specyfika tej klasy jest to, że jest odporna na działanie niskich temperatur. Nawet -31 stopni Celsjusza nie jest szkodliwy dla roślin.

To samobesplodny gatunek. Kwiaty w średnim okresie. Najlepsze zapylaczy dla "Ligol" są "Gloucester", "Champion", "Idared" i "Spartan".

Należy zauważyć, że owoce zaokrąglone w kształcie stożka, o gładkiej powierzchni dostatecznie duże. Mają gęste i drobnoziarnisty miąższ jest kremowy z umiarkowanym bogactwie. Skórka jest gładka, ale mocne i lśniące.

Kluczowe Cechy odmiany jabłoni „Ligol”

Powyższe jabłka klasy wyróżniają się następującymi cechami:

  • Barwa – czerwony karmin Róż rozmytych;
  • owoce masa – od 150 do 450 gramów;
  • smak – umiarkowanie słodki z jakiegoś cierpkość;
  • pachnące i soczyste.

Jabłoń ma solidne stożkowaty, ale srednezaguschennuyu koronę. Drewno jest głównie energiczne. Doskonałe trzpień tworzy wieniec. Nerka kwiaty są zawarte w większości przypadków, nawet w przedszkolu.

Apple Tree "Ligol" daje obfite plony. Jako ogrodników powiedzieć to roślina w tym obszarze ma tendencję do okresowości.

W trosce o jabłoni

Należy zauważyć, że nie wymaga specjalnej opieki „Ligol”. Jabłka odmiany ma takie owoce, które przechowuje się przez dłuższy czas do 6 miesięcy w konwencjonalnej chłodziarce (zakres temperatury – od 0 do 5 stopni Celsjusza). Czasami zbyt długo przechowywanie można obserwować brązowienie skóry i rdzenia.

Apple Tree „Ligol” odporne na różne choroby. Nie bała się takich szkodników jak mączniaka i parcha. Ale ogrodnicy Ostrzega, że ta kultura jest silnie dotknięte zarazą i bakteryjnych chorób drewna.

Apple Tree „Ligol” preferuje piaszczyste, gliniaste, oddychająca zdolności utrzymywania wody w glebie. Zapłodnienia rośliny zalecane nawozy azotowe tym producentom wolą korzystać siarczan amonu lub azotan amonu. Ważne jest, aby pamiętać, że w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby nawóz w późnej jesieni. Okazuje azot zdolne do obniżenia odporności na zimno roślin.

Ponadto, ogrodnicy zalecane sprężyna lekko poluzować gleby wokół drzew. Pamiętaj, aby usunąć liście niedaleko jabłoni, które upadły. Pomoże to przepływ tlenu do systemu drzewa.

Ponieważ drzewo srednerosloe z szeroką koroną zgęstnieje, to cięcia wydatków pożądane dwukrotnie: wiosną i latem cienkie jajniki wyciąć zielenie.

„Ligol” może być również wapno jabłko baryłkę. Aby przeprowadzić ten proces ogrodnicy zalecane sprężynę jak w zimie Powyższe oznacza, tracą swoje właściwości i nie będzie niezawodnie chroni drzewa przed gryzoniami i innymi szkodnikami.

Apple Tree „Ligol” – mało wymagająca roślina, która wymaga minimum uwagi. Ta odmiana jabłoni – idealne do uprawy w skali komercyjnej, jak i dla indywidualnych potrzeb kraju.