524 Shares 8815 views

Suchumi ogród botaniczny: zielonym sercu stolicy Abchazji

Podczas relaksu w Abchazji turyści mają niepowtarzalną okazję odwiedzić wiele różnych atrakcji. Jednym z ulubionych miejsc spacerów i sesji zdjęciowych wczasowiczów – Suchumi ogród botaniczny.


Pojawienie oazie w Sukhum

W 1838 roku, nowoczesna stolica Abchazji, Suchumi nazwano Calais, aw miejscowej twierdzy był garnizon wojskowy. W tym czasie żołnierze stosowany w leczeniu wielu środków ludowej, w tym ziół. Naczelny lekarz garnizonu Sukhum – Bagrinovsky – rozbił się w pobliżu jego domu mały ogród, w którym rosły rośliny lecznicze. Zbieranie ziół w plenerze zwrócił uwagę N. N. Raevskogo, który służył jako dowódca garnizonu. Już w 1840 roku, Sukhum-Kal ogród botaniczny wojskowa nie tylko otrzymał nową nazwę, ale został zabrany do oprogramowania państwowego. Dzięki reorganizacji Green Zone udało się poszerzyć swoje granice. Choć młody Suchumi ogród botaniczny aktywnie współpracował z kilkoma podobnymi instytucjami w Petersburgu, słynnego ogrodu Nikitsky na Krymie, więc zbiór roślin jest regularnie uzupełniane.

Historia ogrodów botanicznych w mieście Suchumi

W drugiej połowie XIX wieku abchaski ziemia często zastrzeżeniem najazdów tureckich. Największe szkody spowodowane było do ogrodu botanicznego w 1853 i 1877 roku. Według relacji naocznych świadków, wrogich najeźdźców zachowywał się jak najbardziej prawdziwych barbarzyńców i starał się dosłownie zniszczyć wszystko na swojej drodze. Suchumi ogród botaniczny został poważnie uszkodzony, wiele cennych okazów roślin zostały zniszczone. Jednak już w 1894 roku, rozpoczął prace renowacyjne. dyrektor ogrodu w czasie został mianowany PE Tatarinov, osobiście przyniósł egzotyczne okazy z innych krajów. Po okresie spadku można uznać za początek XX wieku – okres wojen i rewolucji w Rosji. Jednak w 1926 roku w ogrodzie botanicznym w Suchumi zauważyłem All-Union Instytut Przemysłu Roślin. W latach 80-tych ubiegłego wieku, zielona oaza w centrum Suchumi może być dumna ze swojej bogatej kolekcji roślin i ogólnej livability. W latach 1992-1993, ogród botaniczny ponownie stał się miejscem akcji militarnej. W czasie wojny gruzińsko-abchaskiego na terytorium eksplodujących pocisków Green Zone. Pracownicy Ogrodu Botanicznego twierdzą, że w czasie gdy została uszkodzona lub zniszczona około 90% wszystkich roślin.

Zielonym sercu stolicy abchaskiego dzisiaj

Dzisiaj, w każdym liście Abchazji popularnych atrakcji turystycznych koniecznie ustawiona Suchumi ogrodu botanicznego. Abchazja jest znowu dumni ze swojej oazy, w których rosną rzadkie rośliny z całego świata. Prace konserwatorskie rozpoczęto natychmiast po zakończeniu wojny gruzińsko-abchaskiego. Dziś w ogrodzie rośnie ponad 5000 okazów roślin. Pełni reprezentowane miejscowej flory, należy zwrócić uwagę przedstawicieli flory zagranicznych, importowanych z Australii, Ameryki Północnej, Azji Południowo-Wschodniej. Wszystko ciepły sezon ogrodowy jest dosłownie zanurzony w kolorach, ale nie nudzić się tu w zimie, ponieważ w niektórych gatunków roślin występuje podczas chłodniejszych miesięcy. Podczas zwiedzania, goście mogą chodzić po uliczkach z bambusa, starannie zbadać różne rodzaje palm, aby cieszyć Sukulenty, przywiezione z pustyni. Jednym z najbardziej niezwykłych atrakcji ogrodowych – wapno, które dziś ponad 250 lat. To drzewo stara się odciąć Turków, został poważnie uszkodzony podczas huraganu, ale mimo to, nadal rośnie i osiągnęła już wysokość 20 metrów.

Informacja turystyczna: cena, tryb działania i opinie

Ogród Botaniczny Abchazji znajduje się w mieście Sukhum, ulica D. Gulia, posiadanie 22. Aby dostać się tu na wycieczkę, można codziennie od 9.00 do 18.00. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić ogród botaniczny Suchumi, cena biletu sprawi, że jesteś szczęśliwy. Dorosłych goście muszą płacić za wstęp około 200 rubli. Są zniżki dla dzieci, studentów, emerytów, osób niepełnosprawnych i innych uprzywilejowanych kategorii obywateli. usługi turystycznej jest bezpłatny dla grup od 10 osób. Każdego roku, ogród botaniczny w mieście Suchumi odwiedza ogromna liczba turystów. Tutaj można zobaczyć wiele niezwykłych i bardzo piękne rośliny. Na tle zamieszek zieleni i kwiatów produkowane niewiarygodnie pięknych zdjęć. Dzisiaj jest ogród krajobrazowy mało, turyści mogą chodzić po ścieżkach płaskich, istnieją na terytorium ławkach Oasis, malowniczych mostów i altanki. Jako uznany przez turystów odwiedzających kilka razy to miejsce co roku tutaj jest coraz bardziej interesująca. Suchumi ogród botaniczny feedback od turystów jest bardzo pozytywne. To miejsce jest na pewno warto odwiedzić!