152 Shares 1378 views

Pistolet maszynowy Korovin. Pistolet maszynowy z II wojny światowej

Kiedy wspominamy Armii Czerwonej podczas II wojny światowej, to niezmiennie wyobrazić sobie rozmyślać, melancholię wojownika, który przybył do Berlina. Za ramiona – nie tylko tysiące kilometrów, ale także toczą się od płaszcza Cape, ale w rękach – prawdziwy PCA. Ale była pomysłem legendarnych Szpagin tylko broni automatycznej w Armii Czerwonej?


Oczywiście, stoję na ramionach PPD i PPP, z czego ten ostatni wielu historyków i Rusznikarze są powszechnie uważane za najlepszy karabin maszynowy wojny. Ale prawie nikt nie wie, że w żaden sposób gorsze od jego „starszy brat” był też pistolet maszynowy Korovin, pod wieloma względami.

O nim i jego wynalazcy, będziemy rozmawiać w tym artykule.

prehistoria

To był straszny październiku 1941, gdy Armia Czerwona została odwrotu na wszystkich frontach. Niemcy próbowali przebić się przez pierścień obrony i dostać się do Moskwy. Głównymi grupami broń strajkowe były cysterny, maszyny, które przyjechały do stolicy z trzech kierunków.

Tulu obronie armię generała Boldin, od którego po strasznej i zacięte walki nie opuścił tak dużo. Aby jakoś pomóc personelu wojskowego w trudnym zadaniem obrony miasta, radziecki Pracowników podjęło uchwałę o utworzeniu pułku milicji 1500 mężczyzn. To było wtedy, i zaczął złożoność … Jeżeli ubranie i jedzenie, było niewiele, dostarczanie broni szybko stał się słabym punktem dla wolontariuszy problemów.

Tak, w skrajnych przypadkach może być produkowany (Tula fabryki broni, mimo wszystko!), Ale zajęło zbyt wiele czasu. Ten luksusowy jeden obrońca dać nie zamierza.

Wybierz swoją broń

Jednakże, to było oczywiste, że pożądanym broni – pistoletów maszynowych. Tylko we wczesnej count produkcyjnej było jakoś możliwe. Nie popełnij tego samego precyzyjny karabin z kawałków rury i metalu!

W skrócie, Tula zostały umieszczone na tych samych zasadach jak Brytyjczycy, którzy są „na kolanie” robili swoje „Stan” dosłownie ze skrawków rur wodociągowych. Inżynierowie nie mieli pojęcia, że w 1930 roku Siergiej Aleksandrowicz Korovin zostały zaprojektowane w taki sposób broni. To nie było tylko proste angielskie „sen hydraulik”, ale też dwa razy za wiarygodne i dokładne, aby pistoletem maszynowym.

Człowiek skomplikowana historia

Korovin było dość mało znany rusznikarz. Brał udział w prawie wszystkich zawodach testowych, ale zwycięstwo zdobyli tylko konkurentów: Degtyarev, Szpagin Simonow … Kolor Radziecki broń kultura, stworzyć najlepszą broń ZSRR. Nadal nie wiadomo, czy to naprawdę tak wielkie Fiodorow kochał swoich uczniów, że nagrody them nagrody lub mieć broń Korovin nadal miał kilka wad projektowych.

„Jego” Korovin nie było, to na pewno. Był uczniem mistrza belgijskiego Browning. Seria poszedł tylko raz jego pistolet kalibru 6,35 mm, który aż do 1936 roku został sprzedany do swobodnego wszystkich obywateli sowieckich bez żadnych dokumentów. Opisano jak pistolet maszynowy Korovin i nie było w zapomnienie.

A ponieważ wynalazca musiał być zadowolony z rozwoju prototypów w inicjatywie wolontariuszy. Broń, którą następnie na wyświetlaczu pylilos Tula pistolet sklep. To właśnie tam szefowie i znaleźć pistolet maszynowy, że Siergiej Aleksandrowicz utworzony raz do wzięcia udziału w konkursie, w którym PDP wygrał.

Zaledwie kilka dni spędzonych na wstępnym wdrożeniu produkcji, a pod koniec października pierwsze przykłady wyszło na jaw. W pobliżu wsi broń Rogozhinsky przeszedł chrzest bojowy 30 października 1941. Po raz kolejny fabryka Tula ramiona udowodnił, że jest w stanie produkować najwyższej klasy usługi w każdych warunkach.

Pierwsze użycie bojowe PEP

Wcześnie rano do budynków fabrycznych złamali 40 wrogich czołgów. Zostały one pokryte z kilku jednostek strzelców. czołgi Guderiana Tula zdecydował się w manewr okrążający, zbliża go z obu boków. Ale czekali na niepowodzenie: dzielni żołnierze podważona maszynę przy użyciu granatów, wyrzucając je koktajlami Mołotowa. Niemiecka piechota miała również okazję spróbować na sobie pistolet maszynowy Korovin.

Źródła archiwalne wskazują, że gorąca walka trwała ponad cztery godziny. Około pięciokrotnie Niemcy starali się pozycję Tula milicji. Zbiorniki nie były w stanie przyjść do nich i kosi ogniem broni piechoty z Korovin. Pistolet maszynowy pokazał się w walce z najlepszej strony.

Charakterystyka techniczna broni

Prostota – to jest sukces tego produktu, Siergieja Aleksandrowicza. Pistolet maszynowy Korovin, który miał jakąś walkę pobliżu Tula, zasadniczo różni się od broni, które zostało zgłoszonych do konkursu. Tak, to całkowicie brakowało drewnianą skrzynkę, która miała być długa i trudna do cięcia, i nie było beczka całun. Ostatni wymagający specjalnego tłoczenia, które w tych okolicznościach po prostu nie mają czasu.

Wszystkie części pistoletem maszyna (nie żaluzji i odbiornik) wykonane prymitywny kucia na zimno. Aby połączyć je razem spawanie używany. Ten sam tuner wykonany ze zwykłej rury … (hello, „Stan”)! W rzeczywistości, kilka dni Korovin był w stanie stworzyć zupełnie nową broń. W swojej wojnie może produkować dowolną roślinę (nawet pół-sklep rękodzieło), która nawet najbardziej prymitywny sprzęt tłoczenie.

„Ciało” broni miał długość 682 mm. Butt (przewodowy, na wsporniku zawiasowym) dodaje się jeszcze 400 mm.

Automatyka i USM

Jak można się domyślić, zautomatyzowane działanie opiera się na zasadzie wolnego bramy. Początkową prędkość pocisku przyjmuje się 480 m / s. Beczka zamknięty migawki zwiększoną masę i kurczenia się i wypełniacza. Bronie bezpieczniki miałem. Jego rolą jest przeprowadzane cięcie po prawej stronie odbiornika, gdzie to było możliwe, aby naprawić i uchwyt ładowania. Strzelać z AUC w tej sytuacji było absolutnie niemożliwe, spontaniczny utrata gniazda uchwytu zamek został wykluczony.

Mechanizm spustowy broni pozwala strzelec nosić tylko automatyczny ogień. „Highlight” szeptano, znacznie do przodu. Jego położenie zapewnia wysoką dokładność pierwszego strzału. Spust był stosunkowo długi i przebicia siła działająca na nie przekracza 2,9 kg. Specjalna wyrzutnik odpowiedzialny za rękawy ekstrakcja strzelać i do jej usunięcia poza bronią. Rzucił został dołączony do dolnej części odbiornika.

Przyrząd celowniczy jest otwarty, najprostszej konstrukcji: była bębnowej słup typu (100, 200 m) i widok z przodu, który może być przesunięty w kierunku poziomym.

Inne funkcje

Ze względu na dużą masę suwaka (700 g), a przesłona 143 mm skoku, nakręcony AUC przy bardzo niskiej szybkości: tylko 470 obrotów na minutę. W przeciwieństwie do PCA, którego nazwa oznacza doświadczonych weteranów „wkłady eater Szpagin” produkt Korovin pomaga oszczędzać amunicję. Dostosować się bez problemów strzałka z bronią nawet pojedyncze strzały, która od wydania tego samego SCB wojsko to było niemożliwe do osiągnięcia.

W ogóle, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie pistolety maszynowe z II wojny światowej, normalne strzelające pojedyncze rundy może tylko amerykański „Thompson.” To tylko warto sto razy droższe niż nawet „zbyt trudnym PPD”, nie wspominając o grosz AUC, co można zrobić niemal ze złomu.

Kolba skok był dołączony przewód z powrotem płytkę (można obracać). Ramiona chwyt pistoletowy nałożony drewniane policzki. Ponieważ te bronie, „wojskowy” wersja nie była przedramię, żołnierz trzymał rękę na sklepie, przez tłoczenie na zimno. Pojemność – 35 rund, zatoczył rozmieszczenie amunicji. Podobnie jak w innych sowieckich broni tej klasy, rosyjski pistolet maszynowy używany standardowy radzieckiego patrona czasu – 7,62h25.

Niezasłużenie zapomniane …

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że rozmieszczenie produkcji trwało tylko dwa dni, broń okazała się fantastycznie niezawodny! Oczywiście, były wady (nie zbyt wiarygodne migawki brak przedramienia), ale za wszystkie pozytywne cechy PPK można łatwo wybaczone. Tak, że w rankingu „maszyna Guns świata” jest bronią pewnie zajmuje pierwsze miejsce.

Niestety, Korovin nie otrzymał należnego uznania. Siergiej Aleksandrowicz nadal kontynuował tworzenie nowych próbek broni, ale konkursy zwykle nie wygrać nagrody. Dla jego bohaterstwa i profesjonalizmu najbliższej Tula, otrzymał tylko Odznaką Honorową i Orderem Czerwonej Gwiazdy. Tuż przed śmiercią w ZSRR nadal „obchodził” swoje zalety. Projektant skromny wręczył medal „Za Valiant Pracy w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”. Faktycznie, jest to jedyna nagroda dla swojego wynalazku.

wniosek


Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że żaden z jego rozwój nie poszedł do serii (oprócz pistoletu), niemożliwe jest zaprzeczyć dobro swoich odkryciach, które były później wykorzystywane przez inne Radzieckiego rusznikarza. Rozwój Siergiej Aleksandrowicz pozwoliły im stworzyć nowe bronie ZSRR przy mniejszym wysiłku i pracy.