747 Shares 4469 views

Program do odczytu plików PDF: Wskazówki dotyczące wyboru i przeglądu najlepiej

Dziś będziemy wam szczegółowo, co może być czytnik PDF. Oto przykłady najciekawszych aplikacji, które współpracują z tym rozszerzeniem, a także opisują co opracowany Portable Document.

definicja

PDF – format dokumentów elektronicznych (zwykle tekst), stworzony przez firmę Adobe Systems. Rozwiązanie jest przeznaczone do reprezentowania materiałów, niezależnie od systemu operacyjnego, sprzętu i oprogramowania.

Z pomocą plików PDF są zazwyczaj dystrybuowane rysunków, dokumentów technicznych, broszury, instrukcje, formularze, czasopism, książek. Każdy dokument tego typu może obejmować formy multimedialnej wstawić raster lub obrazy wektorowe, czcionek i tekstu. Wspiera on także warstwy, przezroczystość, hiperłącza, podpisów cyfrowych, szyfrowania i ochrony danych za pomocą hasła. Następnie omówimy aplikacje, które są przeznaczone do pracy w tym formacie.

łatwy rozruch

Foxit Reader – prosty program do czytania PDF, który charakteryzuje się dostępnością, niewielkich rozmiarów, szybkiej reakcji na działania użytkownika i wygody. Aplikacja pozwala na przeglądanie plików w jednym oknie mnogovkladochnom. Ma ona także możliwość tworzenia własnych zakładek. Obsługuje zoom, strony wyszukiwania i rosyjski. Jest funkcją wyświetlania pełnoekranowego i Auto Advance. Jest to zdolność do robienia notatek i podświetlić tekst. Wygodne funkcje drukowania są realizowane.

ustawienia osobiste

STDU Viewer – program do odczytu dokumentów PDF, który jest rozprowadzany bezpłatnie. Jest kontrastu i jasności, a także funkcją zoom i przewracać strony. Użytkownik podaje konkretnej metody wybór arkuszy dogodna lokalizacja. Jest to niewątpliwą zaletą.

Można przesłać niezbędne dokumenty do drukarki, tworząc głęboki ustawienia drukowania. Kiedy STDU Viewer pomaga łatwo tworzyć zakładki bezpośrednio do otwartego pliku lub kilka. Oryginalna wersja materiału nie zmienia, dodatkowe elementy są przechowywane w specjalnym formacie ustawień. można łatwo przenieść wybraną zakładkę do zewnętrznego komputera osobistego, przy użyciu funkcji o imporcie i eksporcie do XML.

Program obsługuje dwa rodzaje wyszukiwania: szybki i zaawansowany. Pierwsza funkcja jest dostępna na pasku narzędzi i pozwala znaleźć żądane słowo na każdej stronie dokumentu. Druga opcja pozwala znaleźć wszystkie wystąpienia frazy jesteś zainteresowany w materiale. Wynik zostanie przedstawiony w postaci listy przedmiotów. Kliknięcie jednego przejście do odpowiedniej strony.

rywal

Esili dziwnego, o jaki rodzaj programu do odczytu plików PDF jest realną alternatywą dla Adobe Reader, można zapamiętać aplikację Sumatry. Mówimy o kompaktowej i szybkiego narzędzia z prostym interfejsem użytkownika. Zużywa bardzo mało zasobów systemowych. Nie ma żadnych dodatkowych przycisków lub niejasne, ale jest przejście między stronami, nałożonych przeglądanie, drukowanie i powiększanie. Jest to funkcja edycji dokumentu PDF PDF i wysyłać je przez e-mail. Obsługuje osadzone linki do materiałów. Jest pełna kompatybilność z różnymi wersjami systemu Windows.

Podczas pierwszej instalacji, aplikacja będzie oferował się jako przeglądarka domyślna, PDF, jak również zaleca, aby zainstalować dodatkowe wtyczki do różnych przeglądarek internetowych. Oprócz regularnej wersji dostępne jako pojedynczy przenośnego pliku wykonywalnego z rozszerzeniem .exe, który nie pisze nic do rejestru jest również.

„Portable Edition” działa z dysku USB, co jest przydatne, gdy trzeba zmienić komputery. Dostępne dialog pomiędzy użytkownikami i twórcami programu. Sumatra jest aplikacją open source i każdy, kto odkrył nieprawidłowości i który chce uczestniczyć w poprawie, może stać się częścią zespołu autorów. Sumatra nauczył się bardzo dobrze wygładzić czarno-biały obraz po przeskalowaniu. Najważniejszą zaletą rozwiązania – stałość operacji i prędkości. Program posiada 42 języki.

wszechstronność

Adobe Reader – program wieloplatformowy do czytania plików PDF ( „Android”, Windows i wielu innych systemów operacyjnych). obsługiwane również przez materiałach drukowanych. Program radzi sobie ze stron załadowczych i kopiowanie tekstu. Adobe Reader jest w stanie pracować jako wtyczka do wielu obserwatorów, otwierania dokumentów bezpośrednio w przeglądarce. Program posiada możliwość oglądania filmów w formacie Flash, który jest osadzony w dokumencie PDF.

mistrzostwo

Acrobat – jest najlepszy program do odczytywania plików PDF choćby dlatego, że, jak wyżej opisano Reader, stworzony przez firmę Adobe Systems, która jest twórcą formatu. Można wstawić do dokumentu dźwięku i plików wideo, a także animacji.

Istnieją dwie wersje tego narzędzia. Standardowe posiada podstawowe funkcje. Pro – profesjonalny zestaw wspieranie wprowadzania interaktywnych formularzy. Ta wersja produktu ma bogaty zestaw funkcji feedback, możliwość edycji i tworzenia plików PDF.

Bezpieczeństwo danych może dostarczyć hasła, a także ograniczenia dotyczące kopiowania i drukowania dokumentów. Obsługiwane wspólnej pracy na materiałach. Podczas korzystania z aplikacji, można nie tylko przeglądać ciekawym formacie, ale również błyskawicznie przekształcić go w informacji, że pochodzi ze skanerem. Również istnieje możliwość eksportowania plików w programie Word lub Excel, zapisać je i dodatkowego formatowania niezmienione. Wszystko pozostaje na ziemi: akapity, atrybuty czcionki, tekst w kolumnach, tabel i rysunków. Dostępne i częściowa konwersja.

tworzenie

Adobe InDesign – oprogramowanie do odczytywania plików PDF, która jest również uniwersalnym narzędziem do publikowania treści, które zapewnia typograficzną i kontroli projektu. Można opracować dokumenty i drukować je natychmiast za pomocą pulpitu i drukarek profesjonalnych. Jest on również dostępny na tworzenie złożonych układów stron

ruchliwość

QuickOffice – jest to łatwy program do odczytu plików PDF i innych formatów dla iPad, iPhone i Android OS. Wygląd aplikacji przypomina Select all. Obsługuje przerobić i odwołań. Wszystkie dokumenty są zapisywane domyślnie w przechowywanie w chmurze, nie wymaga dalszych działań. Jest Zdalne drukowanie i pomoc online. Aplikacja jest za darmo w wersji podstawowej, ale są płatne opcje.

urząd

Jeśli potrzebny jest program do odczytu plików PDF, należy skorzystać z LibreOffice, która zapewnia komfortową pracę z tym rozszerzeniem. Mówimy o oprogramowaniu, które pozwala również obsługiwać prezentacje, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, grafiki i teksty. Ten pakiet jest bezpłatny i dostępny dla użytkowników w wielu językach. Jest eksport do formatu PDF.

przenośność

Mobipocket Reader – program do czytania PDF i innych formatów e-booków. Istnieją wersje dla platform Iliady, Twój Cybook, Palm OS, Symbian, Windows Mobile, Blackberry i PC. Dostępne selektywnych przeszukać cały dokument, lub nawet w spisie treści. Można tworzyć zakładki, a następnie otworzyć je za pomocą jednego przycisku.

Najczęściej stosowane przez Mobipocket Reader na urządzeniach mobilnych. Więc można udostępniać pliki formatu procentowej bezpośrednio z aplikacji. Dzięki prostej i intuicyjnej kontroli, jak również ze względu na obecność dużej liczby różnych parametrów konfigurowania programu najwygodniejszym indywidualnego użytku. Dostępne tryby to: „Dodawanie notatki”, „Highlight”, „Szukaj”, „Kopiuj”. Wygodnie, użytkownik początkowo wystawiony do informacji na temat liczby stron w dokumencie, jak również dodatkowe dane na jej temat.

inne aplikacje

Powyżej mamy zdecydowanie nie wyglądał wszystkich narzędzi, które obsługują format interesujące nas. Zacznijmy od tego, że specjalny program do odczytywania plików PDF nie zawsze jest konieczne, ponieważ autoryzacja rozpoznać wielu przeglądarek. Wśród nich są Firefox, Google Chrome, Opera i Internet Explorer.

ShareCAD – program do odczytu plików PDF i inne dokumenty, które działa w Internecie. Narzędzie jest darmowe, działa na każdej platformie za pośrednictwem przeglądarki Windows Phone, iOS, Android, Linux, Mac OS, Windows. Wielkość pliku nie może przekraczać 50 MB. Zastosowanie rozwój może być na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu – na laptopie, tablecie lub telefonie komórkowym. Masz możliwość synchronizacji projektów internetowych z innych ludzi razem do pracy nad nimi i omówić je.

Istnieje specjalny rachunek osobisty, w którym można przeglądać dane pobrane wcześniej. Strona załadowana taktowania, aby pokazać je użytkownikowi. Interfejs jest przejrzysty i prosty. Wybierz plik do oglądania, a do Państwa dyspozycji będą narzędzia do włączania i wyłączania warstw, zmienić tło pomiędzy czernią a bielą, zoom. Zmiana języka interfejsu odbywa się poprzez przycisk „Advanced” jest wciśnięty.

Dzięki „Udostępnij” może wysłać link do wybranego pliku do swojego kolegi. Drukowanie uruchamia odpowiedni przycisk, może być częściowe w razie potrzeby. Istnieje również kilka dodatkowych funkcji, które są dostępne zdalnie, po rejestracji.

OfficeSuite – poręczna aplikacja dla iOS i Androida, która pozwala użytkownikom na przeglądanie plików PDF i innych dokumentów bezpośrednio na urządzeniu mobilnym. Rozwiązaniem jest idealny w sytuacjach, gdy pilna potrzeba dokonania przeglądu materiału, z dala od komputera. Dostępne dokumenty edycji. Można zmienić układ, czcionki i styl tekstu. Obecny w programie Przeglądarka plików zapewni dostęp do materiałów znajdujących się na urządzeniach mobilnych. Możesz również przeglądać pliki, które są osadzone w odebranych e-maili. Jest wsparcie dla różnych usług typu cloud.

Program jest dostępny na urządzeniach z platformą Android i iOS. Jeśli używasz sklepu Google, jest to narzędzie jest darmowe. Apple Store, z kolei sprzedaje go w najniższej cenie. Corel WordPerfect Office od wspiera również musimy formatu. Jest to pakiet biurowy z unikalnym interfejsem. Dostępne na przetwarzanie dużych plików PDF.

Jeśli potrzebny jest program do odczytu plik PDF, ale z jakiegoś powodu nie pasują do żadnej z tych rozwiązań, to może wystąpić jeden z następujących narzędzi, które również doskonale radzą sobie z tego typu dokumenty: WordPerfect, Kingsoft Office, Brava! Czytelnik, Expert.

Otwarte TGA-plików
695 shares 1559 views
428 shares 9668 views
XMCD Format pliku: otworzyć?
349 shares 3203 views