200 Shares 5469 views

Niesamowite i ciekawostki o psach

Każdy wie, że pies – jeden z pierwszych zwierząt, które zaczęły występować u boku mężczyzny, domator im. Ta wielowiekowa przyjaźń, szczęście trwa do dziś. Być może najczystsza można nazwać miłością naszych braci, ponieważ nie zależy od naszej sytuacji finansowej, ani nastroju ani status społeczny. Kocham cię pewnego dnia pies zawsze będzie najbardziej lojalny i wierny istota na tej planecie.

Psy i ludzie

Od czasów starożytnych, tych czworonożnych przyjaciół wszędzie towarzyszył ludzkości. Pomagają one ludziom w polowaniu, w ratowaniu tonących, w czasach wojny.

Wśród śniegu Alaskan sanki psów jest używany jako podstawowego trybu transportu. Że obserwacja pozwoliła naszych mniejszych braci w swoim czasie jak najwięcej zrozumieć specyfikę organizacji systemu warunkowego i bezwarunkowych odruchów, że był to przełom w dziedzinie biologii i neurologii.

Ciekawostki o psach występują w niemal każdą dziedzinę życia ludzkiego: zwierzęta uczyły miejsca, pomogli w rozwoju leków, zagrała w filmie, łodzie żaglowe, szukając zaginionych i po prostu najlepsze z przyjaciółmi, gdzie ludzie mogą liczyć.

amazing umysł psa

Kilka faktów na temat psów wręcz uderzające, i nie trzeba być ekspertem w dziedzinie hodowli psów, aby uświadomić sobie, jak te zwierzęta wyjątkowy. Inne cechy wypowiedzenia nie jest tak prosta, a następnie przyjść z pomocą różnych badań.

Na przykład, naukowo udowodnione, że przeciętny pies może realizować maksymalnie 250 słów, policz do 5 i do wykonywania prostych operacji matematycznych. Bez specjalnego szkolenia, a także zachęcić do zastanowienia się, czy zwierzę jest związana z postrzeganiem dwuletniego dziecka.

Jeśli weźmiemy pod uwagę inne ciekawe informacje na temat psów, należy zwrócić uwagę na kwestię percepcji kolorów. Takie powszechne przekonanie colorblindness naszych młodszych braci jako całość nie jest do końca prawdą. Oni naprawdę różnią się znacznie mniej kolorów niż u ludzi, jednak, oprócz białego i czarnego, jest również dostępny w kolorze zielonym i żółtym. Ponadto, pies kilka razy lepiej widzieć w ciemności niż człowiek.

Równie interesująca cecha organizmu psa można nazwać zdolność do choroby pułapka zapach. W niektórych szpitalach w Niemczech czworonożne zwierzęta są wykorzystywane do śledzenia ulepszeń i pogorszenia stanu pacjentów. W tym przypadku mówimy o zmianach w rozwoju ludzkich wydzielinach ciała, które pies połów za pomocą swojego wspaniałego węchu.

Niesamowite fakty o psach dotyczą mniej unikatowych rzeczy. Na przykład, mają swoje własne odciski palców. W taki sam sposób jak u ludzi, każdy pies będzie całkowicie unikalny wzór.

Te cechy organizmu psów – tylko wierzchołek góry lodowej. W rzeczywistości w nich znacznie bardziej zaskakujące i niezwykle ważny dla ludzkości.

Największe i najmniejsze

Ciekawostki o psach mogą dobrze ciągnięcia i utrwalenia w Księdze Rekordów Guinnessa. Na przykład, najmniejszy pies na Ziemi jest uznawany za Yorkshire Terrier, waży zaledwie 113 gramów. Płyta powstała w 1944 roku, a potem nie uległy zmianie.

Najbardziej dotkliwe jest świat rozpoznał psa Mastif Angielski Zorba, którego waga osiągnęła prawie 157 kilogramów.

Jeśli mamy listę interesujących faktów na temat psów, nie możemy wymienić jeden mistrz – charta nazwie tylko legenda, przeszłość dystansie 400 metrów w zaledwie 23 i pół sekundy. Ten brytyjski pies nie chciałby konkurować z końmi, a nawet konkurować z gepard, i jeśli nie wygra, a następnie dostarczyć ekscytujących konkurencji.

Psy i przestrzeń

Każde dziecko z przestrzeni poradzieckiej słyszeliście o dzielnych puszyste psy astronautów Belka i Strelka, ale niewiele osób wie, że nie były one jednymi z pionierów psów kosmicznych.

W rzeczywistości, to kredyt należy do Laika, opublikowanym na orbitę wraz z sowieckiego „Sputnika-2” w 1957 roku.

Czworonożnych gwiazdy kina

Najciekawsze fakty o psach można znaleźć w dziedzinie kina. Każdy zna słynną Komisarz Rex, Lassie, Scooby Doo, retriever, Buddy, grać w koszykówkę i siatkówkę, wielki Beethovena i Biały Bim – właściciel słynnej czarnej ucha. Skąd moda strzelać naszych młodszych braci w filmie?

Okazuje się, że po raz pierwszy stał się bohaterem psa filmowego w 1905 roku. W taśmie Cecil Hepuerta ratuje uroczy Rover ludzi, za który zdobył sławę w czasie, zapewniając koledze drogę do Hollywood.

psy ratownicze

Udokumentowano, że po atakach z 11 września pod gruzami ludzi szukał, z pomocą psów. Grupa ratownicza kilka małych podatki zostały wykorzystane, zdolny torują sobie drogę w bardzo małym otworem, który nie mógł retrievery i owczarki niemieckie. Że te maleńkie bohaterów zapisywane wiele zawdzięczają życie.

Psy Kings

Używane poznać historię ludzkości i czworonogów monarchów. Tak więc, król Norwegii od pewnego czasu (zgodnie z zabytków, 3 lata) był pies o imieniu wzdłuż Saur. Został wybrany przez mieszkańców jako król po terytorium podboju Øystein Magnusson, a raczej po śmierci jego syna, mianowanego gubernatora.

Niesamowite monarcha, choć miał swój pałac, złoty kołnierzyk i mnóstwo sług, został zabity podczas ochrony stada. W dosłownym znaczeniu dobra ojczyzny.

Wierny pies nie będąc

Słynna piosenka Dalmacji Elektroniki całkowicie nieprawdziwe, czego przykładem jest historia Skye terrier Bobby, który stał się znany ze swojego przywiązania do swego pana. Aż 14 lat niepocieszony pies mieszkał na grobie jego przedwczesnej zmarłego mistrza życia.

Jakie inne stworzenie jest zdolny do takiej miłości, wierności? Kto jeszcze jest tak czysta i bezinteresowna może kochać mężczyznę? Odpowiedź jest chyba oczywista.

Fakty o psach na zdjęciach, literatury i dokumentalnych czasami naprawdę trafiony, grab, dotknij i podziwiam. Zwracając uwagę na nich, wiesz, że najlepszym przyjacielem, który może być osobą, jest to pies, spotkanie w domu po pracy, czasami Hodge, ale zawsze kochający.