585 Shares 3413 views

Navy Day: historia i cechy wakacje

Rosyjska marynarka rozwinęła od czasów Petra Velikogo, i zawsze była przedmiotem szczególnej dumy dla państwa i jego mieszkańców, a więc Dzień Marynarki Wojennej i jest obchodzone z wielką powagą. Szczególnie jaskrawo obchody tego dnia odbywa się w Sewastopolu – miasta, które jest nierozerwalnie związane z historią Floty Czarnomorskiej, i choć Rosja i Ukraina stały się odrębne stany, w uroczystościach uczestniczyli zarówno rosyjskim i ukraińskim.


Historia: jako specjalny obchody Dnia Navy obchodzone w czasach sowieckich, od 1939 roku, a same obchody tradycyjnie odbyło się kilkadziesiąt lat z rzędu w ostatnią niedzielę lipca. Od 1980 roku, wydarzenie, które są identyczne w odniesieniu do tego profesjonalnego święto, które odbyło się na podstawie dekretu Prezydium Rady Najwyższej ZSRR, a po rozpadzie Związku Radzieckiego do Federacji Rosyjskiej została założona przez rosyjskiego Navy Day, który był kontynuacją sowieckiej tradycji.

Teraz Navy Day pozdrowienia oficerów marynarki i armii, służąc w marynarce otrzymał od dygnitarzy. W 2006 roku, premier Władimir Putin podczas uroczystej zauważyć, że ta data przypomina obywateli Federacji Rosyjskiej o morskim chwały państwa rosyjskiego, a flota jest znana, dzięki ludziom, chociaż w tej chwili kraj nie jest na tyle nowe okręty i statki. Wysoka rola w rozwoju rosyjskiej marynarki wojennej w 2009 roku komentuje Dmitrij Miedwiediew pogratulował bohaterów tej okazji. Powiedział, że teraz orki na oceany okrętów, na których dumnie rozwija maszt flagę Andrzeja, z powodzeniem wykonuje skomplikowane i odpowiedzialne zadania.

Niektórzy badacze powiązali historię rosyjskiej marynarki z rejsu, który odbywa się w Bizancjum prorocze księcia Olega na etapie tworzenia Rusi Kijowskiej, chociaż w tym czasie flotylle słowiańskie składały więcej gawrony i kajaki-odnoderevok. Dalszy rozwój floty powodu Floty „Mewa” i Don Kozaków, poruszać się w obrębie basenu Morza Azowskiego-Black, jak gospodarze, choć w regionie następnie zdominowany Turcji. Ale dopiero w 1714 roku, kiedy Piotr Wielki podczas bitwy morskiej udało się pokonać Szwedów w Cape Hanko, władcy europejscy zostali zmuszeni, aby docenić potęgę rodzącej rosyjskiej floty.

Uroczystość: w ostatnich latach rosyjski Navy Day obchodzony w miastach na wielką skalę, a w miastach nadmorskich odbyło sportów wojskowe, parady wojskowe są koncerty kolorowe i niezapomniany. W nadmorskich miast, historią, która jest bezpośrednio związana z floty, prowadzone desantów, a wieczorem kolorowe fajerwerki jakby minął ciemnego nocnego nieba.

Do dyspozycji Gości są różnego rodzaju imprezy i różne tematyczne konkursy quizu, a często na nowoczesnych okrętów wojennych organizatorzy zorganizować coś w rodzaju „dnia otwartego” dla cywilów. A oficerowie marynarki najpierw słuchać gratulacji od przedstawicieli rządu i wyższych szeregach floty, a niektóre w tym dniu są nadzwyczajne tytuły i cenne nagrody dla swoich usług do jego kraju.

Wakacje na Ukrainie: na Ukrainie Dnia Marynarki Wojennej, a także w Rosji, od 1993 roku jest obchodzony co roku, ale to było pierwotnie w dniu 29 czerwca. W 2008 roku prezydent Wiktor Juszczenko opóźnia uroczystości w dniu 30 grudnia, do profesjonalnego wakacje urzędników i pracowników Navy Navy obchodzony jednocześnie. Już w 2012 roku, prezes VF Janukowycz dokonał zmiany do ustawodawstwa Ukrainy, przedstawiciele Marynarki Wojennej w Rosji i na Ukrainie może świętować żywy i niezapomniane wakacje razem.