348 Shares 5101 views

impreza biznesowa w Rosji i na świecie. Opis zdarzenia turystyka, jej rodzaje

Turystyka wydarzenie – jedna z najważniejszych postaci współczesnej branży turystycznej. W wielu krajach na świecie, w Europie jest jednym z głównych źródeł uzupełnienia budżetu państwa. Jakie są cechy turystyki wydarzeniu? Jakie są jego poglądy można nazwać? I o ile jest on opracowany w Rosji? Wszystko to, czytaj dalej.

wydarzenie turystyczne: istota zjawiska

Co to jest turystyka wydarzenie? Jakie są jego funkcje? Odpowiedzi na to pytanie pomogą jeden mały przykład. Wyobraźmy sobie małą starówkę z pewnym zestawem historycznych i architektonicznych atrakcji, kilka muzeów. I raz władz lokalnych miasta podjąć decyzję: ustanowienie na Festiwalu Balonem. Po kilku latach, tysiące turystów przyjeżdżają tu tylko po to aby zobaczyć jak niebo podniesione dziesiątki ogromnych i kolorowych balonów.

A więc wygląda na imprezę turystyczną dosłownie. W literaturze angielskiej, istnieje również coś takiego jak „event-turystyki.” Impreza słowo może być tłumaczone na język rosyjski specjalnie jako „wydarzenie”, „koncert”, „ceremonii”. Zatem zdarzenie turystyka – to nic takiego przemieszczania się ludzi do udziału każde zdarzenie, które występuje poza ich stałego miejsca zamieszkania.

Zdarzenia, które przyciągają turystów, może być bardzo różny. Na przykład może to być festiwal muzyczny z występów znanych zespołów rockowych, lub zestaw występów teatrów ulicznych. Aktywny ruch podróżnych i sprowokować jakieś sporty (takie jak Puchar Świata lub olimpiadzie).

Rola i rozwój turystyki zdarzeń

Światowy przemysł turystyczny, ten rodzaj jej dobrze założona dopiero pod koniec ubiegłego wieku. W następnym dziesięcioleciu wydarzenie sektor turystyczny na świecie wykazały imponujące tempo wzrostu i rozwoju. Miliony ludzi każdego roku opuszczają swoje miasta i wsie z planem do odwiedzenia jednego z festiwali, i tak dalej. N.

Zdarzenie atrakcyjne, ponieważ są one unikalne, autentyczne i nigdy nie powtórzyć. Innymi słowy, aby uzyskać żywy i wyjątkowe emocje, turyści muszą być w określonym miejscu w określonym czasie.

Jaka jest rola turystyki wydarzeniu? Można to wykonać kilka ważnych funkcji. Na przykład:

 • przyciągnięcie nowych turystów;
 • wspierać rozwój infrastruktury wsi;
 • wspierać ożywienie „depresja” miast i miasteczek;
 • pomóc w tworzeniu pozytywnego wizerunku regionu.

Zdarzenie główne rodzaje męska

Nowoczesne typy turystyki zdarzeń są definiowane tematem jednego lub inna impreza (zdarzenia). Niektóre z nich są przechowywane tylko dla zabawy, relaksu i rozrywki. Inne stanowią bardziej zasadnicze cele: na przykład, edukacyjne, edukacyjne lub sportowe.

Typologia zdarzeń w turystyce zdarzeń zapewni liczbę swoich klas (gatunków). Wśród nich są:

 • imprez kulturalnych (festyny, festiwale, koncerty, wystawy, etc.);
 • sport i rozrywka (Świat i Mistrzostwa Europy, konkurencji olimpijskiej);
 • wydarzenia naukowe i edukacyjne (konferencje, warsztaty, seminaria i wykłady);
 • biznesowych (spotkania, konferencje, prezentacje, targi biznesowe, etc.).

turystyka wydarzenie w najbardziej znanych na świecie festiwali i imprez

turystyka podobne wydarzenie w świecie rozwija się bardzo szybko. Po tym wszystkim, to daje możliwość nie tylko do wypoczynku, ale również stać się nieodłączną częścią czegoś wielkiego i duże. Niezwykłe wycieczki zdarzeń są w stanie dać osobie bukiet z jasnych i niezapomnianych emocji.

Być może najbardziej znanych karnawałów na świecie są weneckiego i brazylijskim. Oni zadziwić odwiedzających z jego skalę i czas trwania. Od kilku tygodni oba miasta – Wenecja i Rio de Janeiro – w rzeczywistości okazało się ogromnym terenie festiwalu.

Tysiące miłośników flory we wrześniu spotykają się w Amsterdamie, corocznej parady kwiatów, a także w Japonii, aby świadkami świadkami festiwalu bonsai. Miłośnicy napojów alkoholowych mogą być widoczne na Oktoberfest w Niemczech lub na festiwalu wina w Mołdawii.

Są to imprezy sportowe i gry muzyka (najbardziej popularny – popularny roczny konkurs „Eurowizja”, Salzburg Music Festival, Festiwal Jazzowy w Montreux, itd.). I miast, takich jak Mediolan czy Paryż, jak magnes przyciągają ludzi poważnie obserwując najnowsze trendy w modzie.

Brazilian Carnival: wielki i kolorowy

Karnawał w Rio de Janeiro (i innych miast w Brazylii) odbywa się corocznie. W swej istocie, jest to swego rodzaju odpowiednik rosyjskiej zapusty, co oznacza początek Wielkiego Postu. Jest to, jak Brazylijczycy pożegnać się z „przyjemności mięsnych” przez czterdzieści dni. Carnival od dawna najważniejszym świętem narodowym w tym kraju Ameryki Łacińskiej.

Ten triumf „dostarczany” w Brazylii przez Portugalczyków w XVII wieku. W następnych wiekach, karnawał uległa zmianie pod wpływem kultur innych krajów – zwłaszcza we Francji i Włoszech. W XIX wieku karnawał w Brazylii, wzbogacona przez różne maski, kolorowe stroje, a także niektóre z barwnych postaci, zachowały się do dnia dzisiejszego.

Oktoberfest: zabawne i odurzający

Oktoberfest – święto piwa na dużą skalę, który odbywa się co roku w Monachium. Festiwal trwa około dwóch tygodni. W tym czasie uczestnicy, którzy przyjeżdżają z całego świata, nie pić do sześciu milionów litrów piwa!

W ogóle, Oktoberfest w Monachium jest odwiedzana przez około 6 milionów turystów rocznie. Łączny obrót pieniężny wakacje wynosi około 450 milionów euro. Całej uroczystości na festiwalu Przejechanie stu pracowników służby zdrowia, których główne zadanie – przynieść poczucie zbyt gorliwych turystów „piwnych”.

Turystyka wydarzeniem w Rosji i jej rozwój

O ile turystyka wydarzenie opracowany w Rosji? Dziś nasz kraj ma do zaoferowania turystom zagranicznym kilka wysokiej jakości i ciekawe wydarzenia i działania. Należą do nich:

 • „Złota Maska” (Teatr Festiwal).
 • Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Kaliningradzie.
 • Dzień Zwycięstwa w Borodino.
 • Festiwal „Kinotavr” w Soczi.
 • Ysyhak letnie wakacje w Jakucji i innych.

Różnorodność rosyjskim rynku turystyki zdarzeń w żaden sposób gorsze od zagranicznych. Jednak pod względem finansowania, zakresu i poziomu szkolenia zasadniczo traci.

Ważne jest, aby uświadomić sobie, że zdarzenie turystyka może być niewyczerpanym źródłem dochodu dla danego miasta lub regionu Rosji. Na przykład, w jednym tylko Tobolsku rocznie rocznie, którzy wypełnić budżetu miasta około 50 mln rubli, około 20 różnych imprez.

Oczywiście, wielki odstraszający w rozwoju turystyki zdarzeń w Rosji na rzecz infrastruktury krajów słabo rozwiniętych (zły stan dróg, brak wystarczającej liczby lepszych hoteli, i tak dalej. N.). Dość często mówił w kole stawia ten rodzaj turystyki i bierność urzędników, ich niechęć do udziału w przygotowaniach do określonego zdarzenia.

Podsumowując …

turystyka wydarzenie – gałąź przemysłu turystycznego, który jest szybko rozwijającym się w XXI wieku. To liczne wyjazdy do udziału pewnych wydarzeń, festiwali, wydarzeń sportowych i muzycznych.

Najczęściej odwiedzanych i popularnych imprez świata gry – jest olimpiada, karnawał w Wenecji i Rio de Janeiro, Oktoberfest, wyścigi samochodowe, „Formuła 1”, „ESC”, średniowieczny festiwal w Sedan i innych.

Rosyjski rynek turystyki imprezy jest również aktywnie rozwija, ale wciąż jest znacznie gorszy granicą. Wszystkie zdarzenia gry w Rosji i za granicą stracić w skali i pod względem finansowania.