186 Shares 5332 views

Rozwiązywanie problemów: rodzaje problemów

Gdy dziecko zaczyna osoznovat siebie i swoje otoczenie, że rozumie również, że nie jest tak proste w świecie. Nie zawsze można dostać się do jedzenia, co i kiedy chcesz, jeśli spadły, kolano boli, a mama i tata mogą narugat za przestępstwo. To wszystko – to problem, który z wiekiem stają się coraz bardziej poważna. Zgadzam się, że to z powodu tego, co doświadczane jako nastolatek, wydaje się niepoważne do dwudziestu lat, a którą kochasz zmieniły ze sobą dwudziestu do czterdziestu lat.


Z biegiem czasu, jednak wydaje się, że można poradzić sobie w każdej sytuacji. Okazuje się, rozwiązywania problemów – każdy? Tak, ale czasami, będąc twarzą w twarz z trudnej sytuacji, nie jest łatwo znaleźć drogę wyjścia. W tym poście pokażemy, jak skutecznie radzić sobie z trudnymi okolicznościami życia, później z dumą powiedzieć: „Ten problem został rozwiązany”

Na czym polega problem?

Każda sytuacja, która powoduje dyskomfort nam, zwany problem. Nie wszystkie problemy są równoważne. Jeśli złamał paznokieć lub podarte rajstopy przed ważnym spotkaniu biznesowym, jest to rodzaj uciążliwości, aby uporać się z co jest dość proste. Jeśli życie pozbawia osobę pracy lub schronienia, jest trudność w bardzo różnym charakterze. To rozwiązało problem – każdy, ale w celu uniknięcia nieporozumień, problem można podzielić ze względu na rodzaj.

rodzaje problemów

Problemy można podzielić na obiektywne i subiektywne. Celem są te okoliczności życiowe, które poważnie zakłócają życia jednostki. Na przykład, osoba traci bliskich źródło dochodu, chory.

Subiektywne problemy – to sytuacje, że inni nie mogą być widoczne lub nie są jasne, ale dla życia jednostki, są one zagrożeniem, nie mniej niż cel. Na przykład, kłótnie z bliskimi lub członków rodziny, nieporozumienia z kolegami, fobii, kompleksów. Bardzo często subiektywne problemy związane z wszelkimi obawami osobowości. W pewnym sensie problem prywatną bardziej niebezpieczne dla ludzi niż cel. Po tym wszystkim, można oszukać siebie, bez konieczności zrobić prawdziwy powód.

Inny podział problemów: zewnętrznego i wewnętrznego.

Wyzwania zewnętrzne – te, które dana osoba łączy się ze światem zewnętrznym. „Byłem często ugryzienie psa”, „Nie lubię szefa, zawsze krzyczy na mnie, i ładuje pracę”, „Mam problemy z komunikacją z podłogi protivpolozhnym”. To są prawdziwe problemy, które idą do osoby, od świata zewnętrznego.

Wewnętrzny związany z doświadczeń emocjonalnych. „Boję się rozmawiać z dziewczynami”, „boję się psów”, „Nie znoszę być sama z szefem, czuję się nieswojo z nim.” Tego rodzaju problemy są bardziej subiektywne, jest ona oparta na intuicji, uczuć, percepcji świata.

Następnie pokażemy, jak rozwiązać ten problem, jeśli pochodzi on na swojej drodze życia, ponieważ każdy problem można rozwiązać, nawet jeśli wydaje się, że spotkanie z tobą inaczej.

Krok pierwszy – myśleć łatwiejsze

Osoba nie spada na jego losu więcej, niż może znieść. Pamiętaj najciemniejsze dni twego życia, kiedy wydawało się, że po prostu nie przetrwać. Więc co? Czas mijał, a pamiętasz sytuację, jeśli nie z uśmiechem, w każdym przypadku, po prostu doświadczony problem i nadal żyją. Opierając się na wiedzy, że można przetrwać wszystko i czuję się bardzo szczęśliwy w przyszłości wziąć na siebie jako rzeczywistość, że nie powinno stosować się do problemu, jak zakończyć świat.

Rozwiązywalne problemem – jest to jeden, do którego początkowo odnosiła po prostu, a nie taki, który jest łatwy do rozwiązania. Nie owinąć się nie posypać popiołem na głowie i nie płacz nad tym, co się stało. Weź, co się stało, mentalnie przenieść się w przyszłość, gdzie wszystko jest dobre, a wtedy sytuacja nie będzie wydawać się katastrofalne dla Ciebie.

Nie prowadź

Pewnie, że jest mało prawdopodobne, ktoś zachwycony faktem, że jest ona wykorzystywana jako kamizelki. Ale za to i potrzebują bliskich i tubylcy, prawda? Jeśli masz kłopoty, to nie wstyd iść do przyjaciela lub bliskiej osoby i powiedzieć: „Pomóż rozwiązać ten problem!”. To jest dokładnie to miejsce w przypadku, gdy te dwie głowice szybszy, aby dowiedzieć się, jak to zrobić w trudnej sytuacji. Ponadto, osoba, poza informacją o problemie, jesteś zamówił dla siebie sytuacji i spojrzeć na to bardziej trzeźwo.

Nie przynoszą pracę do domu i życiu osobistym w pracy

Jeśli chcesz być człowiekiem sukcesu, organizować grammotno życie ma sens rozróżnienia między pracą a życiem rodzinnym. Tak więc, jeśli zdarzy ci się kłótnie w rodzinie, zbliża się do zerwania z ukochaną osobą, czy dowiesz się o zdradzie, to jest bardzo trudno zachować spokój i być zrównoważone w pracy. Tymczasem jest to konieczne, jeśli nie chcemy, aby zdobyć chwałę człowieka histeryczny.

Prawdą jest również, i vice versa. Konflikty z kolegami, problemy w relacji z szefem lub pracy nie jest przyklejony? To wszystko jest bardzo przyjemne, ale aby dać upust swojej złości i strachu w złym rodziny. Pamiętaj, że problem powinien być podzielony – drogie spokojnie wyjaśnić sytuację ludzi. Być może z okoliczności nie wydaje się być trudny lub trudny, a nie tylko odciążyć, ale również uzyskać dobrą radę. Pamiętaj, że problem, który należy rozwiązać – każdy z co wiązało się to, ale pozwalają na to tylko, jeśli starają się zrobić.

Nie wszystkie na raz

Nekotoye można łatwo organizować swoje życie, i wydaje się, że problemy z takimi ludźmi nie powstaje w ogóle, a jeśli jest coś szybko znikają. W rzeczywistości, błędne przekonanie, że inni są dobrze, a ja po prostu pecha. Trudności pojawiają się w ogóle, a czasami iść jeden za drugim. Ale jest pewien wyjątek. Jeśli przyszedł czarny pasek pecha (jak to się dzieje, nie dostanie od niego), nie próbować rozwiązać wszystkie rzeczy naraz, za jednym zamachem.

Ludzie rozwiązywać problemy szybko i łatwo zrobić to stopniowo. W stanie poradzić sobie ze złożonością tablicy naraz, jest to niemożliwe do wykonania kilka zadań jednocześnie wszechstronnego. Wynik próby obejmować wszystko od razu byłoby, aby nie wybrać jeden problem. Zdecyduj sam, co jest bardziej poważna i pilna, a co może poczekać, i działać w sposób planowy kolejności.

Nie pozwól, aby stres uzyskać lepszy od ciebie

Problemy nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej zaprawiony osobę, w wyniku czego mogą wystąpić ze stresem. W konsekwencji – naruszenie snu i apetytu, apatia, niechęć w ogóle coś zrobić, utratę zainteresowania życiem. Stres – jest poważnym schorzeniem neurologicznym, które wpływa nie tylko na stan psycho-emocjonalne, ale fizjologię organizmu. To jest obarczona chorobą i poczuciem, że czujesz się źle już na poziomie organizmu.

Aby uniknąć stresu cię mieć, aby się rozwijać. Bardzo trudno jest się zrelaksować, gdy masz wątpliwości lub nawet kilka, ale jeśli nie rozładować, można poważnie zachorować. Najlepiej jest, aby spędzić czas w towarzystwie bliskich przyjaciół, z którymi nie powinniśmy mówić o swoich trudnościach. Wręcz przeciwnie, rozpraszać i wyobrazić sobie, że nic nie obciąża swoje życie. Jeśli firma będzie niewygodne, można pójść na koncert lub wystawę, film premiery wizytę, zatrzymać i spędzić czas w nowym komfortowym miejscu.

co dalej

Wszystkie kroki opisane powyżej – to jest system operacyjny gotowy i że rozwiązuje problem. Tylko w ten sposób – dystansując początek i zmniejszyć wagę patrząc na sytuację z innej rozwiązań kątowych – znajdziesz wyjście z najtrudniejszej sytuacji. Pamiętaj, że wycofują się w sobie w najtrudniejszych momentów w życiu – nie jest opcją. Otocz się na bliskich i ludzi, z którymi można dzielić się i uciec. Dobry strain bolesne myśli będą także aktywny, uzyskanie przyjemności z dzieł sztuki porozumiewania się.

I zajmie miejsce

Jeśli nie można dostać ten problem z głowy, pamiętaj pierścień króla Salomona. Wyobraź sobie, jak trudne i skomplikowane sytuacje mogą być królem! Tymczasem był znany popularnie władca mądry i wyważony. Być może patrzeć na życie prawo pomógł mu pierścień. Na wewnętrznej stronie to było wygrawerowane „i przekazać je.” W życiu tak się dzieje – filozoficzna widok kruchości i przemijalności wszystkich rzeczy rozwiązuje wiele problemów.