463 Shares 9051 views

Tan i Ira: Jaka jest różnica między tymi dwoma napojami?

I przetwory mleczne, napoje mleczne fermentowane i które są wytworzone z niego, od dawna wykorzystywane przez człowieka w dużym popytem. Byłego Związku Radzieckiego jest tradycyjny jogurt, zsiadłe mleko, twaróg. Ale nie tak dawno temu na półkach w dużych ilościach zaczęły pojawiać opaleniznę i Ayran. Jaka jest różnica między nimi? Chodźmy dziś mówić o tym w naszym artykule.


Tan i Ayran. Jaka jest różnica?

Po pierwsze, możemy zdefiniować warunki. Sfermentowane mleko napój Tan, na przykład oficjalnie sprzedawany jako produkt zakwaszenia mleka. Jednak Ira (znowu zgodnie z oficjalnymi terminologii) – napój, który otrzymuje się na drodze fermentacji z dwóch typów: do kwasu mlekowego i alkoholu. Być może to jest główna różnica pomiędzy tymi popularnych napojów.

Ayran

Sfermentowany Ayran – prawdziwie unikalny produkt o wielu właściwościach. Łączy on w sobie wszystkie „przydatność” mleka i niskokaloryczne, dobrze wchłaniany przez organizm (w przeciwieństwie do tego samego mleka – ponieważ nauka udowodniła, że nie jest na wszystkich ludzi, szybko rozkładane w żołądku, a niektóre nieistniejące te enzymy).

Ayran – napój, który bardziej przypomina jedzenie jest dość obfity. Znany jest również wiele receptur na bazie maślanki. Na przykład, hash produkowane używając go, ma wspaniały smak. Z Ayran przygotowany suzma – ser podobny produkt. Od suzma z kolei za pomocą suszenia i solenie – kurut.

Trochę historii

Według badaczy i historyków Ira początkowo pojawia się wśród Turków. Staje się niezbędnym pokarmem dla nomadów. W tych dniach, jest gotów wybaczyć. W specjalnej torbie – bukłaka – zastawił mleko. Dodano startera (zwykle podpuszczki cielęcej, a następnie – w następny element – pozostałość z poprzedniego używane). W słońcu, w zamkniętym i dołączony do fermentacji bukłaków siodło procesu szybciej. I tak: po całym dniu podróży pyszne i satysfakcjonujące napoju byłem gotowy. Wszystkie koczownicy wykorzystali produkt w postaci nierozcieńczonej, grubym. Ale osiadłych ludzie woleli Ira rozcieńcza się wodą ze źródła, a także dodać do niej szczyptę lub dwie soli.

katyk

W niektórych pierwotnych receptur Ira była na podstawie katyk – mleko gotowane (około jednej trzeciej pierwotnej objętości). Po wystawieniu na drożdżach, Lactobacillus bulgaricus i pewnych innych bakterii w kwasie i uzyskano obfity pobudzającym Bluff smaku produktu, a niewielkie pieniącego.

szlachcic angielski

Fermentowany napój mleczny Tan jest przygotowany na bazie jogurtu, który jest podobny w smaku do tradycyjnej słowiańskiej jogurt. Matsun, z kolei, wytwarza się z gotowanej do mleka sfermentowanego Streptococcus użycia z bułgarskich bakterii. W zasadzie gotowy jogurt rozcieńczyć w odpowiednim stosunku z wodą, dodaje się sól. Jak się okazuje opaleniznę. Po rozcieńczeniu otrzymać trzpień gazowanej wody mineralnej.

Główne różnice

Tak, tan i Ayran: jaka jest różnica? W produkcji maślanki podjęte, co do zasady, mleko, krowy, owcy, kozy. W niektórych przypadkach, katyk – gotowane. Dla Thane – w oryginalnych receptur i wykorzystania wielbłądów mleka bawolego.

Dla Thane surowy koniecznie gotować. Dla ayran – nie.

W użyciu ayranom zaczynem bakterii i drożdży. Podstawą Thane – matsun – jest przygotowany przaśny sposób. Po – rozcieńczono wodą morską.

Ayran ma grube i cienkie „Hipostaza”. Tan – ciecz. Poza tym może ona zawierać dodatki, na przykład, ogórek lub zioła. Jednak dzisiaj w sklepie można zobaczyć butelkę z etykietą „Ayran z ogórkiem, koperkiem.”

Ayran lub taniec – co jest lepsze?

Trudno powiedzieć, co jest bardziej wartościowy napój dla zdrowia ludzkiego. I on i inni tradycyjnie używany przez wielu mieszkańców gór i pustyni od wielu stuleci. Tan i Ayran – co za różnica? Dla wielu, nie jest jasne, przynajmniej w próbce. Oba napoje są satysfakcjonujące i pożywne, doskonale gasi pragnienie, a to tylko skarbnica witamin, minerałów i aminokwasów. Jedynym zasadnicza różnica (gdy chodzi o autentyczne tradycyjnych przepisów) jest obecność określonego procentu ayran etylu – kosztem typu mieszanego produktu fermentacji. W niektórych przypadkach, w kumys, może mieścić się w zakresie od 0,2 do 2%. Więc ludzie związany z codziennej jazdy, należy być ostrożnym.