373 Shares 2337 views

Co zrobić, jeśli nie ma siniaków na nogach bez żadnego wyraźnego powodu

Nie pamiętasz upadków czy uderzeń, ale na nogach były siniaki? Podobną sytuację może wywołać różne choroby krwi. Jeśli najmniejszy kontakt ze skórą pozostawia ślady i uszkodzenie, zdecydowanie warto myśleć o zdrowiu. Na przykład jednym z powodów, dla których siniaki na nogach pojawiają się, jest początkowy etap żylaków. W takiej sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.


Co zrobić, gdy pojawiły się siniaki?

Przede wszystkim konieczne jest zwiększenie aktywności fizycznej. Regularne spacery lub uprawianie sportu może zapobiec stagnacji krwi w nogach i poprawić krążenie krwi. Jeśli nie wiesz, dlaczego na nogach pojawiają się siniaki, może to być dobry pierwszy krok w rozwiązywaniu problemu. Wykorzystaj każdą okazję do ruchu: zapomnij o windzie, udaj się na przystanek wcześniej niż to konieczne, idź pieszo, idź na jogging lub pływanie, jeździsz na rowerze lub na nartach, w zależności od pory roku. Jeśli natomiast przeciwnie, spędzasz większość dnia na nogach, usiądź w zagłębieniach, rzucając nogi. Więc możesz poprawić krążenie krwi i pomóc kończyny zrelaksować się. Jeśli masz siniaki na nogach ponownie, spróbuj mały masaż. Pomaga również w wyglądzie małych naczyń krwionośnych na nogach. Przed zabiegiem zastosuj środek nawilżający, a następnie delikatnie rozciągnij skórę w okolicy od kolan do bioder, przejdź do podeszwy i ugnij dolną część nóg. Każdy palec również musi być masowany osobno. Wytnij stopę w ruch kołowy, a następnie wykonaj procedurę, pocierając dolną część nogi i górną część stóp. Jeśli są blizny na nogach z tego, że jesteś w komputerze, wykonaj następujące czynności. Staraj się siedzieć na fotelu dokładnie, bez wyginania się lub pochylania się do tyłu. Co kilka godzin warto chodzić lub przynajmniej ćwiczenia na kolana i nogi w miejscu pracy. Na przykład wstań na palcach i ponownie opuść nogi na podłogę i pociągnij skarpetki na siebie.

Jak zapobiegać pojawieniu się krwiaka podskórnego?

Abyś mógł zapomnieć o uczuciu, gdy pojawiły się stłuczenia na nogach, wykonaj kilka prostych zasad. Starannie dobrać nowe buty. Powinna być wygodna, pięta – nie za wysoka i cienka, ale bez niej nie musisz. Stabilne łodzie są idealnym rozwiązaniem. Zwróć uwagę na inne elementy szafy. Na przykład pożądane jest ścisłe pończochy i kolana z szafy. Najlepszą alternatywą dla nich będzie zakup ubrań rajstopy. Modele jakości nie wyglądają gorsze niż zwykle, ale mają zauważalny efekt terapeutyczny. Mocno uchwycają kostki, ale nie ingerują w krążenie krwi i nie dokręcają nogi. Uważnie obserwuj dietę – powinien być zrównoważony i dostarczać organizmowi wystarczającej ilości witamin i minerałów. Pij około dwóch litrów wody dziennie. Nie nosić ciasnych, niewygodnie ubrania. Staraj się nie trzymać ciężaru i nie podejmuj długich, gorących kąpieli. Spróbuj ogólnie podgrzać ciało, ponieważ prowadzi to do żylaków.