742 Shares 8763 views

Fotel z rękami – szybko i łatwo

Bujane – nieodzownym rzeczą na relaks po ciężkim dniu. To będzie doskonałym dodatkiem do każdego wnętrza, a także wygodny i praktyczny mebel. Dla tych, którzy posiadają co najmniej minimalne umiejętności cieśli, aby zbudować fotel bujany będzie trudnym zadaniem. Dlatego w tym artykule będziemy mówić o tym, jak złożyć fotel bujany z rękami.

Od czego zacząć? Przede wszystkim, trzeba nabyć niezbędne narzędzia i materiały. Gotowe modele, które są sprzedawane w sklepach są zazwyczaj wykonane z trzciny, rattanu lub drewna. Ponadto, istnieje wiele metali krzesło skórą lub stan tkaniny. Surowce do produkcji niezależnej mogą być dowolne drzewo, ale w tym przypadku drzew iglastych działa najlepiej, ponieważ są one najbardziej uniwersalne i dostępne opcje. Należy pamiętać, że drewno powinno być mocne, dobrze wysuszony, bez sploty i węzły mogą wykonywać fotel bujany z elementami tkaniny – to zależy od Ciebie.

Produkcja krzeseł z rękami powinna zacząć od ścian bocznych. Aby to zrobić, należy wziąć drewno grube 3,5-4 cm. Jeśli planujesz zrobić grubszą część, użyj zamiast wyrzynarki elektrycznej, piła. Fotel z rękami będzie mieć bardziej elegancki wygląd, jeśli przejść przez proces routera. Zanim materiał piła dokładnie przenieść wszystkie pomiary detalu w stosunku 1: 1. Grubość pasków, które mocują materiał powinien wynosić co najmniej 2 cm i poprzeczek o średnicy – O 25-35mm.

Po otwarciu pozycji, której głównym zadaniem jest racjonalne wykorzystanie surowców: obie ściany boczne powinny być umieszczone tak, aby mieć wystarczającą ilość materiału za modą, a na tylnym siedzeniu. Zalecane wymiary dla osoby o średniej wielkości:

  • tyłu – 52×65 cm.
  • Długość kadłuba – 48 cm
  • Szerokość – 52 cm

Wstępnie elementy strukturalne papieru ściernego lub szlifierki i zastosować lakier dopiero po montażu.

Jako wygodny fotel z rękami na zewnątrz, jeśli się z przodu siedzenia i góry półkolem oparcia.

Połączyć poszczególne elementy za pomocą dwóch metod. Najprostszym rozwiązaniem – aby użyć wiertarki elektrycznej. Przed otworów w ścianach bocznych, które definiują nachylenie oparcia, aby wybrać najbardziej wygodny kąt.

Przy wyborze długość podłokietników zwrócić uwagę na to, co mają wystawać nieznacznie do przodu.

Bardziej wyrafinowane podejście – czop połączenia przy użyciu kleju. Części boczne kołysanie krzesła w tym przypadku, po stronie połączone wstęgi. W tym celu, ściany boczne o właściwej wielkości wiercone są otwory w nich są umieszczone na krzyż i są przymocowane do kleju. Po klej jest całkowicie suchy, konieczne jest, aby usunąć resztki.

Pomiędzy ściankami bocznymi nieruchomej szyny. Mogą być mocowane za pomocą wkrętów lub gwoździ zwykłych.

Krzesło obrotowe rękami pokryte warstwą barwnika, a następnie kilka warstw lakieru odpowiedniej barwy.

Praca na fotelu bujanym może być bardziej komfortowe, jeśli trafi na chlorku winylu narzędzi uchwyt rury. W tym celu konieczne jest, aby utrzymać uprzednio w acetonie około 15-20 minut, rura napompowana. Po tym zabiegu, to jest łatwe do noszenia i uchwyt mocno, jak wyschnie to obtyanet.

Również fotel z rękami wykonane przy użyciu siatki. To jest bardziej czasochłonne, ale efekt jest tego wart. W tym przypadku, nie może obyć się bez pewnych umiejętności i zdolności. Aby dokonać takiego fotela, trzeba laski, płyty, pręty i paski. Zauważ, że w końcu powinien dostać wytrzymała konstrukcja z dodatkowym zamkiem na dole. Aby sprawić, że wakacje się bardziej komfortowo w fotelu, można ustawić przednią podnóżka.