347 Shares 4713 views

Robert Minnullin: „Wiem, że każdy Tatar”

Robert Mugallimovich Minnullin urodzony w Bashkiria 1 sierpnia 1948 roku w małej wiosce Nazyade. Zdolności twórcze zaczęły pojawiać się już w dzieciństwie. Robert Ros wśród wiejskiej przyrody blisko brzegu malowniczej rzeki. Chłopak wypił w piękno ojczystej ziemi i na początku, podczas gdy jeszcze w szkole, zaczął pisać wiersze. „Nugget” – to piękne słowo tacy ludzie zostali wezwani przed. Biografia Roberta Minnulina pełne jasnych wydarzenia i osiągnięcia.

Początki kariery

Twórczy biografia Roberta Minnullina rozpoczął tuż po szkole. Pracował w czasopiśmie dla dzieci, nadal komponować wiersze dla dzieci, piosenki cywilnych i miłości. Dlatego zawsze zainteresowany w folklorze, z którego czerpał wiele z jego dzieł. Śpiewał z pięknem jego język ojczysty, jego muzykalność. Robert Minnulin stworzył swoje własne obrazy i figury mowy, ujawniło głębię popularnej mądrości.

Poeta wiele się nauczyłem, ukończył Kazan State University, Department of języka tatarskiego i literatury. Literat, kulturalny człowiek, który wychował się w tradycji ojczyzny, swojego małego piosenkarza country, poeta, obywatel, kochający syn – nie jest to pełna lista cech Robert Mugallimovicha.

Liczne aspekty kreatywności

Duży udział talent autor przedstawił młodych czytelników. Na służbie, pisarz często rozmawiał z dziećmi, coraz ich uczuć i aspiracji. Ważne jest, że pracuje dla dzieci stały się bardzo popularne w populacji dorosłych. Robert Minnullin ma swoich zwolenników, uczniów. Uważa on sam zawsze na pierwszym miejscu „poety dla dzieci.”

Autor zamknąć dziecinne marzenia, impulsy. Wie duszę dziecka, z humorem odcień opowiada o postrzeganiu świata oczami dziecka: „Och, to byłoby miło, gdyby to nie był śnieg w zimie, a latem” Dorośli Czytając wiersze poety sami przyjemność przypomnieć, że jak były w dzieciństwie jak jasny i kolorowy był świat!

Prace Robert Mugallimovicha mają wiele nauczyć: rodzice rozpoznają siebie, swoje działania, a dzieci też! W jego wierszy w języku tatarskim Robert Mugallimovich wraca do swojego dzieciństwa, nieświadomie starają się nadrobić straconych chwil. „Nasz wiejski zoo”, „Wakacje z dzieciństwa”, „Nasza tygrysa” – to niepełna lista kolekcji dla dzieci. I za „największego jabłkiem w świecie” nawet przyniósł w „opowiadaczy” – poeta otrzymał dyplom imieniu Hansa Christiana Andersena.

Wizerunek Matki

Dzięki matka działa jak nić przez wielu kreacji Roberta Mugallimovicha Minnullina. Jednak najbardziej znaczącą jest „Synu mojej matki.” W nim autor odzwierciedlenie nieskończonej absolutnej miłości matki i syna razem. Matka – osoba, która tworzy świat dziecka i dać mu wszystkie umiejętności, a nie tylko pierwotnych. Ona daje jej syn cały ciepło duszy, serca i miłości.

Moja matka nauczyła młodego Roberta opieki dla innych, aby pomóc i być rodziną wsparcie. „Matek vozlyubennye dzieci, wiemy jak pielęgnować szczęście!” – pisze poeta. Ta kobieta była chłopiec do wszystkiego on zastąpił swojego ojca, który zmarł zbyt wcześnie. W wersetach wiele wspomnień: to jest natura jego „mały kraj”, gdzie dorastał i akordeon ojca, który grał, a zwłaszcza licznych obserwacji i odkrycie życia dziecka.

o przyrodzie

W swoich opisach dzikich zwierząt Roberta Minnulin osiąga bardzo wysoką notę emocjonalną, opiewa piękno, wykazując cechy gawędziarza ludowego. On ożywia wierzbami i topolami, rzeki i puszyste chmury w niebie! On kojarzy drzew z najbliższymi: jak pewnie czekają na niego na progu jego domu, znudzony i smutny. Wersety Robert Minnullin wypełnia swoją naturę duszy dlaczego regionie.

Life – piosenka

Robert Mugallimovich Minnullin jest autorem piosenek w ich ojczystym języku tatarskim. Muzyczności duszy doprowadziły do tego, że jego wiersze zaczął komponować muzykę. „Życie – piosenka” – jak powiedział poeta. On stara się wniknąć w istotę, aby zrozumieć pewne prawa życia. Człowiek szeroki dusza, wchłania się pięknem, poeta jest gotów podzielić się nim ze wszystkimi. A w ogóle, to przekłada się na świecie bezinteresownej miłości i uczciwości, bez obawy przed zbyt szczery.

Działania i osiągnięcia

Robert Minnullin znany nie tylko jako poeta. Jest także dziennikarz i redaktor, autor programów telewizyjnych w Tatarstanie. Od wielu lat zaangażowany w działalność polityczną i zajmował wysokie stanowiska w kierownictwie Tatarstanu. Jako twórcze osoby, Robert Mugallimovich Minnullin ma wiele tytułów i nagród, jest zaszczycony pracownik sztuk Tatarstanu, pracownik kulturowego, laureatem kilku nagród.

Prace Robert Minnullina przeczytać w wielu krajach, jego zbiory zostały opublikowane w Rosji, Białorusi, Chorwacji, Polsce. Później zaczął publikować książki w Baszkirii. Ale w tym samym czasie, autor pozostaje skromny, który nie wymaga uwagi człowiek mówi z ironią o sobie: „Znam każdy Tatara”

Chcę zwrócić uwagę, zwłaszcza, że jest to zawsze z wielką przyjemnością, że poeta spotyka się z czytelnikami. Miał pełne domów, nie brzmiały wiersze i piosenki. Najważniejszą nagrodę dla siebie, Robert Mugallimovich uważa uznanie swoich ludzi i czytelników z innych krajów. Najlepszą nagrodą dla autora – aby usłyszeć jego utwory wykonywane są przez ludzi, którzy nawet nie wiedzą o tym!