807 Shares 7255 views

Kurcze nóg: przyczyny leżące u podstaw i pomoc w ataku

Czy kiedykolwiek czułeś, że nogi skurcze? Jest to złożona reakcja organizmu na skutek bodźce wewnętrzne lub zewnętrzne. Jej mechanizmy mogą być różne, w każdym przypadku powód jest indywidualna. W rzeczywistości, kurcze – to mimowolne skurcze bolesne prążkowanych (szkieletowych) mięśni napadowego charakteru. Mogą się one różnić w intensywność, czas trwania, częstość występowania.


rodzajów napadów

W zależności od długości w skurcze mięśni odróżnić klonicznych (krótkotrwałe) oraz tonicznego (długotrwałego) drgawek. W pierwszym przypadku, atak charakteryzuje się szybkim stereotypowych skurczu i relaksacji mięśni, przypominający nerwowy tik. W drugiej skurcze przedłużony do trzech minut, a jeszcze bardziej nieoczekiwane i pojawiają się bolesne twardnienie mięśni. W tym przypadku, staje się niemożliwe, aby zarządzać nimi swobodnie. Jeśli masz skurcze nóg tak, że występują redukcje w niemal wszystkie mięśnie, więc nie są uogólnione skurcze, zwykle wynikiem poważnej choroby. Są one często towarzyszą zaburzenia lub utrata przytomności, aw niektórych przypadkach może nawet zagrażać życiu. Najczęstsze przypadki napadów zlokalizowanych (zwany również lokalnym) gdy maleje jest tylko jedna grupa mięśni (często mięśnie ud i łydek). Zdarza się również, że w końcu przekształcić się uogólnić, na przykład w tężcowi.

Zmniejsza skurcze nóg: Przyczyny

Tonik miejscowe zmniejszenie może nastąpić w wyniku kompozycje elektrolitów i biochemiczne krwi, utraty organizmu dużych ilości soli, brak witaminy D. rozumieć, że nogi mają skurcz może być ostry wzrost temperatury ciała, które są związane z chorobą lub termiczne dmuchać. Często zdarza się, mimowolne skurcze mięśni – konsekwencją nadmiernego napięcia nogi, w przypadku, na przykład podczas chodzenia na wysokich obcasach lub długo siedzi na zadzie.

Podstawą dlaczego ciasne łydki lub uda może być przedmiotem irytacji w mózgu. Jest to typowe w przypadku udaru lub początek już w redukcji Następnie, pod wpływem alkoholu, uszkodzeń układu nerwowego infekcji (na przykład, grypa). Lokalizacja napadów zależy od rodzaju obszarów silnikowych mózgu przeszedł podrażnienia.

Zmniejszenie kończyn dolnych mogą spowodować niedotlenienie – brak tlenu w wyniku chorób naczyniowych. Innym powodem – brak cukru we krwi. Jeżeli skurcze nóg u zdrowych ludzi, oznacza to, że organizm jest w ten sposób zareagował na niektórych silnych bodźców, na przykład zatrucia, będąc w dusznym pomieszczeniu, poważnego zmęczenia.

Jak usunąć zajęcia

Chodzić na zimnej powierzchni. Jeśli wejdziesz na stopie nie działa, leżeć, pociągnąć go do przodu i wyciągnąć skarpetę. Po tym, pocierać energicznie napięte mięśnie. Jest możliwe, aby wymieszać łyżeczkę oliwy z oliwek z dwoma łyżeczkami musztardy i zastosować mieszankę do obszaru dotkniętego. Jeśli skurcze są towarzyszy ból, brać żadnych leków na ból, pożądane jest, aby „Aspirin” (ile nie ma przeciwwskazań), gdyż, oprócz uśmierzające ból, a nawet poprawić mikrokrążenie w naczyniach.