307 Shares 5686 views

Aspiracja cewnik: Opis narzędzia

Po otrzymaniu ludzkiej urazu lub operacji, czasami trudno jest niezależnie otharknut śluz z dróg oddechowych. W tym celu jest specjalny przyrząd medyczny – cewnik aspiracji. Jego zastosowanie znacznie ułatwia pracę personelu medycznego.


powołanie

Pojęcie „aspiracji” – efekt „zasysania”, który występuje podczas tworzenia zmniejszonym ciśnieniem. Jest również często wykorzystywane do procedur, jeśli to konieczne, utwórz próżniową przy ogrodzeniach płynów biologicznych.

W operacji lub w okresie pooperacyjnym jest włożony do specjalnego przyrządu medycznego do pacjenta gardła – cewnik aspiracji. Konieczne jest, aby wziąć flegmy z dróg oddechowych, jak własne ludzie nie mogą zrobić. Cewniki są przeznaczone do czyszczenia tchawicy i oskrzeli pacjenta. Urządzenia są absolutnie bezpieczne.

Jeśli okaże się pacjenta na wentylację mechaniczną, kiedy nie może oddychać bez rurki tracheostomijnej lub tracheabroncheal, jego linia są wypełnione śluzu i flegmy. Aby je usunąć, służy sonda aspiracji. To zależy od jego jakości, o ile procedura jest pompowanie absolutorium jest skuteczne i bezpieczne dla pacjenta.

Cewniki urządzeń

Aspiracja cewnika składa się z trzech części funkcjonalne: ciała, bezurazowego końcu i łącznik. Rozważyć każdą część w szczegółach.

Ciało. Jest to przezroczysty rura z tworzywa sztucznego białym bezbarwnego długości około pięćdziesięciu centymetrów. Specjalnej obróbce, aby ułatwić wejście na powierzchni dróg oddechowych powoduje satyna gładka cewnika. Cewnik nie powinno być zbyt elastyczne, twarde, ale nie zbyt miękkie. W pierwszym przypadku może zarysować błonę śluzową tchawicy. W drugim – trzymać się razem pod flegmy ssania. Cewniki wyposażone w przepuszczający promieniowania rentgenowskiego paski do określania położenia urządzenia w organizmie człowieka.

Atraumatyczne koniec. Służy do regulacji. Zaokrąglony obróbce w celu zapobieżenia uszkodzenia ścian dróg. Tuż nad nim są dwa owalne otwory do dodatkowego usuwania śluzu.

Aspiracja cewnika druga część – gniazdo. Znajduje się na drugim końcu rury i jest połączony z aspiratorem. Ten ostatni jest przeznaczony do zasysania masy śluzową. Zatem złącze jest zawór do kontrolowania ciśnienia w rurze ssącej. Wystarczające ciśnienie palec do regulowania procesu ekstrakcji.

Złącza na rynku kilka rodzajów. Punktem odniesienia dla określania średnicy cewnika jego kolor. Najmniejszy – zielona, a największe – żółty.

zapobieganie wypadkom

Cewnik aspiracja z regulacją podciśnienia muszą być stosowane zgodnie z przepisami bezpieczeństwa. Średnica powinna być o połowę mniejszy od dróg oddechowych, lub pacjent może po prostu udusić.

Podczas podawania należy odsysany. Potem odwrócił się na pięć sekund, wyłącz i ponownie zaczyna działać przez określony czas. Tylko w takich odstępach dozwolone odsysanie plwociny.

Przy użyciu cewnika z zamkniętym układzie ssącym, może być pozostawiony w układzie oddechowym do dwudziestu czterech godzin.

zalety

Zastosowanie takiego nowoczesnego instrumentu medycznego, takiego jak cewnik aspiracji pomaga personelu medycznego do pracy, ułatwia stosowanie procedur koniecznych do monitorowania stanu pacjentów. Ale w tym samym czasie, taki sprzęt wymaga profesjonalnej wiedzy i umiejętności. Niedopuszczalne jest, aby używać osoby zupełnie nieznane do niego.