837 Shares 9618 views

Douching nadtlenkiem wodoru: antyseptyczne przed zapaleniem

Co jest natrysk? To mycie pochwy różnych rozwiązań, które pomagają oczyszczają i uzdrowić śluzowej mikroflorę, leczy stany zapalne. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to procedura jest zupełnie niepotrzebne, jako ingerencji w naturalną mikroflorę pochwy. Ale w różnych chorobach douching stać się główną metodą leczenia.

Dziś jednak tematem tego artykułu jest nieco węższy. Nie będziemy rozmawiać o korzyściach płynących z tej procedury w ogóle, jesteśmy zainteresowani tylko douching z nadtlenkiem wodoru. Jak o tym procedura wygląda oficjalną medycynę, w którym to przypadku może być przypisany do i jakie funkcje? Na tej i wielu innych rzeczy w tym artykule.

Nadtlenek – lekarstwo na wszystkie bolączki

Rzeczywiście, jest to uniwersalny środek antyseptyczny, który jest powszechnie stosowany w medycynie i kosmetologii. Priorytetowe obszary – to chirurgia i ginekologia. Pierwszy roztwór stał się tak popularny, ponieważ ma właściwości przeciwbakteryjne. Fakt ten był co było praktykowane w ginekologii douching z nadtlenkiem wodoru. Ten antyseptyczny stwarza niekorzystne warunki dla różnych wirusów i grzybów chorobotwórczych.

Jednocześnie pacjenci są często nieco zaskoczony, kiedy słyszą o douching z nadtlenkiem wodoru. Każdy widział jak ciecz oddziałuje z krwi, a ta reakcja jest bardzo niewiele osób jest szczęśliwy wewnątrz ciała. W rzeczywistości, to zmartwienie na marne. – nadtlenek przyjazne dla środowiska produktów, które nie powoduje bólu po kontakcie z błonami śluzowymi. Jednakże, jest hipoalergiczny i nietoksyczne.

Do lekarza

Należy zwrócić szczególną uwagę, że douching z nadtlenkiem wodoru może wyznaczyć lekarza. Cokolwiek myśli, nawet jeśli objawy są identyczne z tymi, dla których po raz ostatni lekarz wyznaczony przez taką procedurę, najpierw w recepcji, a następnie do apteki. Nawet proste mycie wodą nie zaleca się zrobić bez zgody lekarza, ponieważ taka ingerencja może spowodować pogorszenie i dysbacteriosis.

Pleśniawki – nie zawsze kłopot

Rzeczywiście, jest to, że bardzo często i zwykle zajmuje trochę czasu, wracając ponownie. Jednak właściwe leczenie, jeśli pomoc nie zwalnia cię całkowicie nawrotów lub przynajmniej zmniejszyć ich częstotliwość. W tym przypadku głównym sposobem zwalczania grzyba Candida obejmują roztwory do irygacji pochwy. Douching nadtlenkiem wodoru w pleśniawki, może być przeprowadzony w pokoju zabiegowego, oraz w gospodarstwie domowym. Do tego trzeba tryskać, zrób które można kupić w drogerii i zagotować.

Wykonaj procedurę w domu najlepiej w łazience, przygotować wcześniej rozwiązania. Nie powinno to być na gorąco lub na zimno, idealny – jest to temperatura pokojowa. Należy używać za każdym razem świeży roztwór.

Perhydrol strażnik zdrowia kobiet

Douching nadtlenkiem wodoru w pleśniawki umożliwia szybkie pochwy, ponieważ roztwór ma działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne. W domu, rozwiązaniem może być stosowany codziennie, przez cały czas trwania leczenia.

Ponieważ nie wszystkie kobiety wiedzą o douching roztworem nadtlenku wodoru, będziemy mówić o tym bardziej szczegółowo, ponieważ okazało się doskonale w ramach leczenia pleśniawki. Jest on powszechnie stosowany Ginekologów venereologists i dermatologów w leczeniu i profilaktyce różnych chorób grzybiczych.

Perhydrol tłumi aktywnego wzrostu grzyba. Odporność czyli przynajmniej szansę, aby poradzić sobie z grzybem. W przeciwieństwie do nadtlenku innych zalecanych środków nie ma skutków ubocznych. To pozwala na przypisanie douching 3% nadtlenku wodoru praktycznie każda kobieta.

Jednak nie leży główne niebezpieczeństwo. Słysząc, że jest skutecznym narzędziem do zwalczania rozprzestrzeniania się choroby, kobiety zaczynają samoleczenia. Ale kiedy nieregularne proporcje (stosunek wody i nadtlenku) mogą poparzenia śluzówki. Jest to rzadkie, ale ponieważ taka możliwość istnieje, nowoczesne lekarze wolą przepisać więcej nieszkodliwych środków.

Jak nadtlenek

Tu odbiegają nieznacznie ku historii medycyny. Po raz pierwszy doszedł do wniosku, że perhydrol użyto w ginekologii do zwalczania pleśniawki? Fakt, że badania wykazały, że naturalne rozwiązanie dla naszego organizmu. ciało każdej kobiety jest zawarty nadtlenek i mikroorganizmy grzybowe Candida. Jednak organizm produkuje nadtlenek jest bardzo mały, więc jeśli koliduje z wielu czynników, które sprzyjają rozwojowi kolonii grzybów, to z pewnością nie wystarczy.

– nadtlenek jest nietrwałym związkiem, który rozkłada się na tlen i wodę. Tlen jest znany ze swoich właściwości antyseptyczne, jest chemicznie pomaga zabić drożdżycy. Należy jednak być bardzo ostrożnym, zwłaszcza jeśli są na ich własnej inicjatywy postanowił wykonać douching z nadtlenkiem wodoru. Opinie wskazują, że stężenie nadmiarze prowadzi do oparzeń i bolesnych doznań. Szczególnie często występuje, jeśli obszar o zakażenie grzybicze, to już ciężko stan zapalny lub infekcja jest na tyle poważna.

wstępne diagnostyka

Pojawienie się bielsze – to nie zawsze jest oznaką drożdże, więc ważne jest, aby najpierw zidentyfikować przyczynę ich wygląd. Douching nadtlenkiem wodoru w Neumyvakin obejmuje leczenie profilaktyczne i lecznicze, ale gynecologists nie zaleca się przeprowadzenie tego postępowania potrzeby.

Nadtlenek w czystej postaci jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Stały roztwór douching nie jest stosowane, ponieważ można uzyskać oparzenia śluzówki. Pamiętaj, że niekontrolowane douching może zakłócić środowiska pochwy i samą przyczynę pleśniawki.

podstawowe zasady

Powiemy ci, jak się zachować, gdy lekarz wyznaczył douching z nadtlenkiem wodoru. Proporcje są średnimi roztworu zalecenia ekspertów może być skoncentrowany, lub słabsze. Tak, przejdź do zasad:

  • Pierwszą rzeczą do przegotowanej wody. Nie warto ryzykować i zbierać wodę z kranu ciepłej, jakość jest bardzo wątpliwe. Jest o wiele lepiej wlać do słoika z wodą i odczekać do czajnika.
  • Sprzedawane w aptekach inny roztwór nadtlenku i perhydrol tabletek do samodzielnego wytwarzania. Jednak ta procedura jest idealny do 3% nadtlenku.
  • Na litr wrzącej wody zużyta 1 łyżka 3% roztworu.
  • Nie jest konieczne, aby przeprowadzić procedurę zbyt często, w nadziei, że jak najszybciej przezwyciężyć chorobę. Raz dziennie wystarczy.
  • Proces leczenia jest dość długa. Jeśli tylko nadtlenku, kurs trwa od 14 dni do miesiąca.

Przygotować roztwór roboczy

Zanim pójdziemy dalej, mamy mały nacisk na jak rozcieńczyć nadtlenku wodoru do douching. Przegotowanej wody należy do ochłodzenia do 40 stopni, woda w dotyku powinna być przyjemnie ciepłe. W zależności od przepisu lekarza, trzeba dodać do niej 1 łyżkę nadtlenku.

Jest to konieczne, aby przygotować strzykawki lub żarówki dokładnie wrzącej wody i ochłodzić w sterylnym serwety. Douching nadtlenkiem wodoru (3 procent) ułatwia normalizacji warunków życia korzystnych bakterii. Z kolei kontrolują one namnażanie mikroorganizmów grzybiczych.

Procedura ta jest bardzo dobra pomoc zakłócenie mikroflorze pochwy i pożyteczne bakterie nie są w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu organizmów patogennych. W tym samym czasie, jak tylko znikną objawy kliniczne, należy natychmiast zaprzestać wykonywania procedury. Jednak musimy pamiętać, że tylko całkowicie wyleczyć nadtlenek pleśniawki nie może być dalsze ginekolodzy przepisują terapię przeciwgrzybiczą i inne leki według własnego uznania.

Technika zabiegu

Łatwiejsze, kiedy to zrobić w sali zabiegowej. Tam lekarz będzie kontrolować cały proces od początku do końca. Można jednak poradzić sobie sama w domu. Aby to zrobić, trzeba przygotować roztwór i strzykawki, serwetki i pójść do łazienki. Przed zabiegiem trzeba przepłukać genitaliów wodnych smarowania pochwy i otwarcie dyszy wazelina strzykawki. Wprowadzić strzykawką nie musi być głębsza niż 7 cm. Nie trzeba douching nie jest już wykonywana niż 15 minut. Roztwór wprowadzono powoli. Po jego zakończeniu, można przemyć ponownie genitalia czystą wodą i osuszyć czystą ściereczką.

Przeciwwskazania

Dość często istnieje pytanie o to, czy możliwe jest użycie nadtlenku wodoru douching erozją i inne choroby żeńskiego układu rozrodczego. Odpowiedź na te pytania może być tylko lekarz po badaniu, więc nie ryzykuj. Erozja – naruszenie integralności błony śluzowej, czyli wrzód. Jej leczenie powinno być złożone. Jako wypalanie lekarz może wybrać i nadtlenek wodoru, a procedura ta jest wykonywana pod kontrolą lekarza, w ginekologii godz.

Przed wyznaczyć leczenia, należy pamiętać, że procedura ta nie ma przeciwwskazań, z którymi trzeba się liczyć. Należą do nich:

  • nadżerek.
  • zapalne choroby niezwiązane pleśniawki. Chociaż na pierwszy rzut oka mogą mieć podobne objawy.
  • Okres pooperacyjny.
  • Miesiączka.
  • Ciąża i okres poporodowy. Ponownie, istnieją wyjątki, jeśli potrzebujesz leczenia trudno gojących się stawów.

zamiast wniosku

Należy jeszcze raz podkreślić, że stosowanie nadtlenku wodoru w wodzie nie może być jedynym sposobem leczenia pleśniawki. Choroba ta ma charakter złożony, stąd ożywienie będzie pod wpływem zbilansowanej diety, z wyjątkiem prostych węglowodanów i obowiązkowego stosowania jogurt. Stres i brak normalnego snu przyczyniają się również do aktywacji chorób grzybiczych, więc zmienić swój harmonogram. Ważne jest, aby przestrzegać zasad higieny osobistej, nie nosić bielizny syntetycznej i zbyt blisko w czasie i wziąć prysznic.