234 Shares 5432 views

Obsesyjne pragnienie kontrolowania wszystkiego: jak się go pozbyć?

Jesteś jednym z tych ludzi, którzy mają rękę na pulsie wydarzeń. Jesteś przyzwyczajony do wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny i w każdej sytuacji, starają się utrzymać kontrolę. Ale to, co daje ten zwyczaj? Ważne jest, aby udowodnić innym ich podstawowym zadaniem?

33 przypadków

Jeśli połączyć rolę udanego interesu i matki, myśl w twojej głowie skręcić w burzliwym wirze. Należy sprawdzić, czy pielęgniarka wziął najmłodszego syna z przedszkola, aby zadzwonić do męża i przypomnieć mu, że kupił jedzenie na kolację, a najstarsza córka, przypomniał, że umówić się z lekarzem. Oprócz wszystko na swoje barki, którym powierzono organizację siostrzenicy urodzin. Cóż, kto oprócz ciebie tak zgrabnie trzyma nici kontrolą? Nawet w biurze nie można uspokoić, zawsze zachęcając kolegów raport. Wszystkie prace muszą być na stole na następny dzień, a projekt zostanie przekazany do następnego piątku.

Dlaczego ludzie chcą wszystko kontrolować?

Można usprawiedliwić swoje zachowanie skłonność do perfekcjonizmu. Niestety, nie zdają sobie sprawy, jak bardzo twoi bliscy, przyjaciele i koledzy są zmęczeni niekończącą się dokuczliwy.

Jednak chęć do perfekcji (co jest tak niezrozumiałe dla innych) jest oparta na strachu cierpieć awarii publicznego. Ci slushkom ważną opinię publiczną. Dlatego nie można sobie pozwolić, a ludzie, którzy współpracują ze sobą, margines błędu. Strach i lęk – to główne siły napędowe swoimi urojeniami. Prawdopodobnie, jako dziecko, u których wystąpiły poważne stresu, spowodowanego straszliwą pożaru lub innego zdarzenia, które miały miejsce przez zaniedbania ludzi. A teraz zdecydowałeś, że kontrola będzie twoja druga skóra. Jest prawdopodobne, że były zbyt apodyktyczny rodzice, którzy inspirują Cię własny model zachowania.

Ta obsesja jest męczące

Wydaje się, że patologiczna chęć kontrolowania pracowników wszystko jeszcze jakoś znieść, ale gospodarstwa domowe są dosłownie dusi, nie mogąc zrobić kroku bez wiedzy użytkownika. Czy kontrola całkowity mania nawet nie jesteś zmęczony? Jeśli tak, to powiemy Ci, jak pozbyć się obsesyjne pragnienie, aby zachować kontrolę w rękach wątku.

Jak pozbyć się manii?

W sercu samodzielnego wyzwolenia terapii musi leżeć. Wydać pewną ilość czasu i zaangażowania w introspekcji.

Priorytetów, które skupią się na poczucie dobrego samopoczucia. Nie można próbować zmienić swoją tożsamość, bez wyraźnego pomysłu dotyczącego limitów samoocenę. Od teraz, ty i tylko będzie twój sędzia główny. Nie pozwalaj innym zagrozić swoją samoocenę.

Zobacz przykłady wybitnych liderów

Czy wiesz, że głównym wyróżnikiem jakości udanego menedżera jest inspiracją, ale nie kontrolować? Uczyć się przydatnych wskazówek w książkach i czasopismach, należy kierować zachowaniem liderów w słynnym filmie. W tych i innych źródeł, można odkryć wiele przydatnych informacji.

Nie bój się eksperymentować

Jest to czas, aby radykalnie zmienić swoje myślenie. Bo to jest najlepiej nadaje nowe hobby i działania. Brać lekcje gry na gitarze – umiejętności muzykowania są dobrze wyszkoleni mózg. Dołącz sekcję wspinaczkową – wspinaczka urwiska u boku jej partnerzy nauczyć się ufać innym ludziom. Angażować się w jogi lub medytacji – te wspaniałe lekcje zsynchronizować duszy, umysłu i ciała. Nowe hobby zapewni dopływ nowych pomysłów, co oznacza, że wzorce myślowe będzie również zmienić.

Często spojrzeć w głąb siebie

Kiedy człowiek trzyma w ręku nici kontroli, często nie jest świadomy powodów swojego zachowania. Żyje tak z przyzwyczajenia, nie bardzo patrząc procesów leżących u podstaw samoświadomości. Jeśli zaskoczeni, a wiesz, że masz do czynienia przemożne pragnienie, aby uruchomić ponownie, aby kontrolować sytuację, zatrzymać i spojrzeć w głąb siebie. Teraz szukać motywów swoich aspiracji. Być może przeważa nad strachem przed niepowodzeniem, niechęć usłyszeć potępienie innych lub brak zaufania do innych. Wśród tych i innych czynników można zidentyfikować taki, który sprawia, że szczególnie narażone. To jest strach przed porażką. Ale im bardziej będziesz wyglądać w głąb własnego umysłu, tym większa będzie połączenie ze światem zewnętrznym.

Nauczyć się ufać innym

Jak powiedzieliśmy wcześniej, nie stosuje się ufać innym. Układanie wodze władzy, dajesz innym do zrozumienia, że nikt oprócz Ciebie nie może poradzić sobie z sytuacja lepiej. Stereotyp ten jest również związany z poczuciem zagrożenia. Aby ograniczyć to, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się, jak właściwie ocenić własną rękę.

Nie zapomnij o reszcie

Czasami warto wydać postronnych. Okazją do spraw pilnych do podjęcia ich przebieg. Nie martw się, nie będzie robić to regularnie, po prostu wybrać się na krótki czas oczekiwania. Zrezygnować z nawyku do uchwycenia w całej sprawie. Nawet wieloręki Bóg Shiva nie poradzić sobie z ciężarem perfekcjonistą. Niech wszystko będzie niedoskonała. W końcu, braki ma swój urok.

Myśleć o uczuciach innych ludzi

Przez cały ten czas twój umysł nigdy nie miał myśli o tym, jak ludzie czują, którzy muszą regularnie słuchać czyjejś rady?

Teraz nadszedł czas, aby spojrzeć na siebie. Pragnienie całkowita kontrola ciemnieje życie ludzi ze swojego otoczenia. Żaden z dorosłych nie przyjąć taki los, gdy druga osoba jest zawsze beszta go jak winnego dziecka. Wyobraź sobie, że regularnie wydawać rozkazy. Poczujesz się szczęśliwy lub nienawidzić swoją pozycję? Zmienić wytyczne wobec opieki i nie powodują innych za straty moralne.