481 Shares 2730 views

Citrine – kamień magów i graczy

Citrine jest rodzajem kwarcu. Ten kamień został nazwany po cytrusie słowa (przetłumaczone z łaciny "cytryna"). Jego kolor jest bardzo podobny do koloru tego owocu.


Są też złote żółte kamienie, ich jubilerzy nazywają "złotą topazą".

Jest też brązowo-żółta cytryna. Kamień w tym przypadku nazywany jest "hiszpańskim topazem". W tym krysztale, w zależności od koloru, jest kilka "nazw handlowych". Wygląd jest bardzo zbliżony do topazu.

Naturalna cytryna różni się od innych kamieni, ponieważ zmienia intensywność koloru i cienia, w zależności od kąta padania światła. Dla tego kamienia, czasami próbuje przejść na zadymiony kwarc i ametyst, ale nie mają tej własności.

Gdzie wydobywa się cytrynę? Kamień znajduje się głównie w depozytach Brazylii, na Ukrainie (rejon Wołyń). Znajdują się w Rosji, na Madagaskarze, we Francji, w Hiszpanii, w Kazachstanie, w USA (Colorado), ale kryształy cytrynowe w przyrodzie są stosunkowo rzadkie.

Od czasów starożytnych ten kamień jest popularny wśród czarnych magów, czarowników, szamanów. Ma takie niezwykłe właściwości, jak wzmocnienie zdolności parapsychologicznych. Użyj jego kryształów można wykorzystać do zaostrzenia intuicji, aby chronić przed różnymi negatywnymi skutkami z zewnątrz.

Jakie są właściwości cytryny? Kamień pomaga dostosować się do sytuacji, w której wiele zmian zachodzi w życiu danej osoby jednocześnie. Pomaga w poszukiwaniu podobnych ludzi i przyjaciół, przyczynia się do rozwoju poczucia własnej wartości. Pomaga radzić sobie z wrogami, zyskać wiarę w światową harmonię, oprzeć się strachu przed śmiercią lub przed innymi światowymi siłami.

Jakie choroby i kłopoty mogą leczyć lub leczyć cytrynę? Kamień chroni dobrze przed ukąszeniem węża. Jest przydatna w przypadku chorób, takich jak zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie żołądka, zapalenie naczyń krwionośnych.

Citrine ma pozytywny wpływ na mózg, aktywizując jego pracę. Kamień pomaga osobie gromadzić energię życiową. Tworzy wokół ciała specjalną aurę ochronną, która chroni przed różnymi szkodliwymi skutkami (złe oko, zepsucie itp.).

Citrine to kamień, którego właściwości zostały docenione przez senatorów w starożytnym Rzymie. Ten minerał daje swojemu właścicielowi spokój i mądrość. Osoba pod jego wpływem nie ulega depresji i docenia życie. Uważa się, że cytryna rozwija pamięć i promuje elokwencję. Ten kryształ pomaga osiągnąć wzajemne zrozumienie z innymi.

Citrine jest uważany za symbol radości, światła, dobrobytu. To dosłownie ładuje, karmi swojego właściciela z pozytywną energią. Ten kamień chroni również ludzi z hazardu. Wielu graczy nosiło pierścionek z cytryną. Pomógł im nie tylko wygrać, ale także bezpiecznie zostawić bez szwanku i żyć z nieprzewidzianych niebezpiecznych sytuacji.

Ten kamień pomaga nawiązywać stosunki rodzinne, poprawia wzajemne zrozumienie w zespole. Citrine jest przydatny dla uczniów i studentów podczas egzaminów, ponieważ pomaga skupiać i zwiększać zdolność umysłową.

Kamień chroni twórcze osoby, zwłaszcza jeśli zajmują się robótkami ręcznymi i sztuką stosowaną.

Zaleca się, aby Citrine był noszony przez podatne osoby. Wynika to z faktu, że kryształ reguluje stan fizyczny i psychiczny.

Kryształ jest polecany dla biznesmenów i biznesmenów. Chroni ich przed wrogami i pomoże zrealizować wszystkie ryzykowne pomysły. Ponadto, Citrine przyciąga "energię" pieniędzy dla ludzi biznesu, pomaga znaleźć patronów i mentorów.

Citrine, podobnie jak każdy inny kamień, wpływa na energię człowieka. Ten kryształ wpływa na czakrę pępkową – centrum energetyczne, które wpływa na aktywność jelita, układ moczowo-płciowy, nerki. Citrine włącza również czakrę serca, która jest odpowiedzialna za system trawienny. Czakra ta jest również związana z rozwojem woli i towarzyskości, tzn. Kryształ pomaga rozwinąć te cechy w osobie.