610 Shares 4697 views

Jak uprawiać ziemniaki i uzyskać dobre zbiory

Na pytanie, jak uprawiać dobry plon ziemniaków, można usłyszeć pochopnych odpowiedzi. Na przykład: „Co tu się rozwijać? Weźmy, roślin i zbiorów! „W rzeczywistości, wszystko nie jest takie proste. Osoba, która naprawdę myśli, jak uprawiać ziemniaki, powinien zrobić wielki wysiłek.


Na przykład, czy wiesz, jak uprawiać wczesnych ziemniaków? Może zbyt proste? Complex, oczywiście, nie ma nic, ale tylko dla kogoś, kto jest oświecony w tej sprawie. Tylko trzeba kiełkować ziemniaki w jednym – dwa tygodnie w wilgotnych trocin lub torfu. W tym wypadku, duże bulwy są wybierane do sadzenia.

wczesne ziemniaki

Można przyspieszyć pojawienie się wcześnie ziemniaczanej metody sadzenia grzbiet. Wymaga to stworzenie korzystnego systemu woda-powietrze. Przy podstawie grzbietu z spęczenie bulwy specjalnie do wzrostu temperatury.

Jak rosną ziemniaki, zwłaszcza na początku, bez systematycznego nawadniania, kwestia jest dużo bardziej skomplikowana. Jest wysoce pożądane, posypać trociny lub warstwy torfu miękiszu 20-30mm i pokrywa całą folię z otworami gleby.

Średnica otworów powinna wynosić około dziesięć milimetrów na metr kwadratowy, nie powinno być aż do dwustu. Łóżka są objęte filmie zaraz po posadzeniu. Krawędzie jednocześnie pokryte ziemią. W tej technice, aby uzyskać wczesne ziemniaki nie jest problemem.

Jak uprawiać ziemniaki i uzyskać dobre zbiory

Aby to zrobić, istnieją pewne warunki, które muszą być wykonane.

Pierwszy warunek: należy podnieść odmiany ziemniaka , które lubisz najbardziej odpowiedni dla danego obszaru i dobrze rośnie w glebie.

Drugi warunek: należy zauważyć technologii uprawy ziemniaka. Niech ziemniaki dostanie wszystko, co ona potrzebuje.

Warunek trzeci: nasiona trzeba wybrać najlepszą jakość.

Jak rosną ziemniaki – rozwijająca się technologia

Aby uzyskać dobry plon, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki. Najważniejszym warunkiem prawidłowej uprawy gleby jest luźna. Ziemniaki kochać powietrza w dużych ilościach! Co najmniej raz na dziesięć dni, aby zrobić Hilling. Czarna ziemia należy zaorać na jesieni i razboronovana i raskultivirovana wiosnę.

Konieczne jest, aby nawóz. Jeśli nie ma możliwości dokonywania organiczny, zaleca się używać nawóz zielony: musztarda, oleisty rzodkiewka. Oni są wysiewane jesienią i wiosną zaorać. Zatem ziemniaków pod warunkiem, że obecność składników dodatkowych się lepszą strukturę gleby.

Wiedząc, jak uprawiać ziemniaki ważne jest, aby uznać, że ziemniak jest wielkim fanem wody. W związku z tym muszą być częste podlewanie. Woda nie powinna płynąć bezpośrednio do zakładu. Podlewanie odbywa się w bruździe. Naturalnie, nawozy potrzebne są w wystarczającej ilości. Ten potasu, fosforu i azotu. Smakowe właściwości produktu są lepsze w postaci wolnego od chloru potasu. Przy wyborze chlorek potasu, musi to być zrobione na jesieni do późniejszego wypłukiwania chloru.

Znaczny wzrost wydajności można otrzymać w następujący sposób. Przed posadzeniem bulwy trzeba zwilżyć wodą i opyla je popiołem. Proporcje taki kilogram popiołu idzie do pięćdziesięciu kilogramów ziemniaków. wyższe plony uprawy ziemniaków, które na początku, nawet w zimnej gleby. Obsadzone później w ciepłym gleby, uzyskując mniej.

Do łóżka trzeba zacząć patrzeć na piątym – siódmego dnia po posadzeniu. Należy harrowed gruntów, povypolot chwastów i poluzować gleby. Przetwarzanie powtarza się tydzień później. Dwa razy w okresie letnim zaleca się rozpoczęcie odwiertu ziemniaki. Pierwszy raz na osiągnięcie pędy około dziesięciu centymetrów. Gleba nie jest zbyt suche do kasy. uprawy rząd wysoce pożądane, aby zacisnąć cylinder.