751 Shares 6605 views

Maść Kontraktubeks: opis, opinie i zalecenia

Maść „Kontraktubeks” jest stosowany do leczenia blizn różnego pochodzenia. Ta kombinacja lek, który szybko przenika do głębszych warstw skóry i wpływa na odnowę komórkową.


Maść „Kontraktubeks”: właściwości i składu

Własności leku ze względu na wpływ na organizm z głównych składników:

  • Ekstrakt z cebuli – właściwości przeciwzapalne i fibrynolityczne;
  • Heparyna – eliminuje ryzyko powstawania zakrzepów krwi;
  • Alantoina – poprawia przepuszczalność skóry leku innych składników, usuwa swędzenie i pieczenie, które towarzyszą proces bliznowacenia;

Podczas stosowania żelu przyspiesza regenerację komórek, podczas gdy bliznowca proliferacji fibroblastów jest zahamowana. Lek ten hamuje wzrost patologicznych włókien kolagenovyh.

Maść „Kontraktubeks”: Wskazania do stosowania

To narzędzie jest używane w medycynie, aby usunąć blizny. Jest on stosowany w następujących przypadkach:

  • bliznowca lub patologicznie przerośnięte blizny, które zdarzają się po urazach, operacjach, ciężkich oparzeń, amputacji, etc;
  • zesztywnienie stawów;
  • ścięgnisty przykurcz, w wyniku urazu;
  • blizny zanikowe ;

Stosowanie żelu „Kontraktubeks” rozstępy, które pojawiły się po ciąży. Nawiasem mówiąc, lekarze przepisują lek często i jak profilaktyka – przeważnie u pacjentów, którzy przeszli operację lub uraz. Leczyć blizny tyle łatwiejsze, jeśli po prostu zaczynają się tworzyć. Usuń stare blizny praktycznie niemożliwe.

Maść „Kontraktubeks”: Instrukcja użytkowania

Najpierw musimy oczyścić miejsce, gdzie tworzy się blizna. W takim przypadku, jeśli blizna jest już stary i całkowicie uformowane, najlepiej jest przeprowadzić procedurę po gorącej kąpieli lub pod prysznicem.

Ścisnąć rurkę o małej ilości żelu i delikatnie masować do tkanki bliznowatej. Nadal masując ruchem tak długo, jak maść nie jest całkowicie wchłaniany. Jeśli blizna jest stary i twardy, należy użyć trochę więcej pieniędzy i stosować na obszarze zagrożonym z bandażem na noc.

Procedurę należy powtórzyć dwa lub trzy razy dziennie. Co do czasu trwania leczenia, to wszystko zależy od czasu pojawienia się blizny, jej struktury. Kurs może trwać od kilku miesięcy do kilku lat.

Czasami przy użyciu żelu w miejscach skóry traktowane spalanie występuje. Jest to zjawisko normalne, o czym świadczy aktywnych procesów regeneracji i transformacji tkanek. Nie jest konieczne do tego, aby odmówić leczenia. Jeśli pieczenie jest zbyt silny, to należy umówić się do lekarza.

Maść „Kontraktubeks”: przeciwwskazania i skutki uboczne

W rzeczywistości oznacza to, praktycznie nie powoduje żadnych skutków ubocznych i nie ma przeciwwskazań. Dopuszcza się używać dla dzieci, kobiet w ciąży, matek w okresie laktacji. Ale uwaga nadal istnieje – zrezygnować z użycia, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników żelu.

Jeśli chodzi o skutki uboczne, głównie wysypka, swędzenie, zaczerwienienie, Word, alergicznej skóry reakcji.

Do tej pory nie ma danych na temat sposobu objawiać przedawkowania narkotyków lub w połączeniu z innymi lekami.

Być może z jakiegoś powodu nie można używać żelu „Kontraktubeks”. Jej analogi – „Mederma”, „Solkoseril” jest również bardzo skuteczne.

opinie

Konsument opinie w większości dobre. Oczywiście, lek nie ma cudownego efektu i nie pozbyć się blizn na dwa dni, ale efekt jest tam, i dość znaczne. Jedyny negatywny według pacjentów – jest wysoki koszt produktu, który jest szczególnie odczuwalny w leczeniu długoterminowym.