717 Shares 8894 views

Jak zachowywać się w pierwszych tygodniach ciąży. Czego nie robić w pierwszych tygodniach ciąży

Często w pierwszych 2 tygodniach ciąży, kobieta nie od razu zauważy zmiany w swoim ciele. Zwłaszcza jeśli chodzi o nieplanowane. I w tym momencie fundamenty przyszłych organów, zaczyna tworzyć owoce. Więc należy zwrócić uwagę na zdrowie, jak to możliwe, aby spróbować, aby chronić się od zewnętrznych czynników negatywnych. Wśród nich są niezdrowa dieta, aktywność fizyczna, stres, hipotermia lub hipertermia (co jest nawet bardziej niebezpieczny).


W celu ochrony dziecka, trzeba wiedzieć, jak zachowywać się w pierwszych tygodniach ciąży, które nie mogą być wykonane, a co – jest niezbędna do tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju płodu oraz zdrowie i komfort matki oczekującej.

objawy ciąży

Niestety, organizm nie sygnalizuje ciąży od pierwszego dnia zapłodnienia. Co więcej, pierwsze objawy mogą pojawić się w ciągu dwóch do trzech tygodni. Jeśli ciąża jest planowana, pierwszą rzeczą w tygodniu, aby wykonać test. Gdy plany te nie były, a następnie słuchać siebie to warto, jeśli istnieje:

 • częste oddawanie moczu;

 • powiększenie piersi i ból;

 • wielkie zmęczenie;

 • Temperatura wzrosła podstawowej;

 • brak miesiączki;

 • zwiększone upławy;

 • złe samopoczucie rano;

 • zespół przewlekłego zmęczenia;

 • skurcze podbrzusza;

 • plamienia, ale skromne;

 • czuły węch, podrażnień od zwykłych zapachów i smaków;

 • przeziębienia;

 • wahania nastroju ;

 • trądzik, wysypka na twarzy.

Zmiany te oznaczone przez pierwszych objawów ciąży (1 tydzień później). Gdy widzisz kilka z tych objawów nie muszą spieszyć się przyjmować antybiotyki lub inne leki. Pierwszą rzeczą, którą trzeba kupić w teście drogerii i to zrobić. Jeśli jest pozytywny, należy natychmiast biec do lekarza, aby określić czas ciąży, a jedynie na jej zalecenia do podjęcia pewnych leków.

Niebezpieczeństwa dla pierwszego terminu

Choć szczególnych zmian zewnętrznych i nie, ciało kobiety przechodzi wiele zmian. Żądają od nowo rozwiniętego mama dużo siły i energii, a także dobrego zdrowia. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak zachowywać się w pierwszych tygodniach ciąży.

Przede wszystkim, powinniśmy zawsze pamiętać, że w pierwszym trymestrze ciąży ryzyko poronienia jest wyższa niż w jakimkolwiek innym okresie ciąży. To dlatego, że organizm dopiero zaczyna dostosowywać się do ciąży dziecka, nastąpiła zmiana i naprężenia związane z wiadomością o ciekawym położeniu, osłabienie organizmu, dzięki czemu jest zagrożone.

Ponadto, wiele kłopotów daje niewiedzę o kobiecie, która urodziła się w niej nowe życie. Ze względu na fakt, że znaki rozpoznania pierwszych tygodniach trudne, wielu nadal prowadzić normalne życie, a obciążenie jest bezwzględnie przeciwwskazane.

Żywienia we wczesnym okresie ciąży

W dużych liter na kuchni napisać motto: „Healthy Food – zdrowe dziecko”. Poniżej należy przez to rozumieć prostych zasad:

 • Zdecydowane „Nie!” Różne rodzaje diet, ograniczenia normalnego spożycia. Każda dieta obserwowanego przed zajściem w ciążę, trzeba pamiętać, kilka lat.

 • Nie podjadanie chipsy, batony i inne pochodzenie niezdrowe przekąski. Taboo spada także i fast food.

 • Żywność powinna być bogata w maksymalnej ilości witamin i minerałów.

 • Zapomnij o wartości produktów, stabilizatory, smaków, z różnego rodzaju dodatków do żywności i pestycydów.

 • Odmowa pikantne, tłuste, smażone, zbyt słone jedzenie i słodycze.

Zdrowe odżywianie – jest to jeden z pierwszych zasad, jak zachowywać się w pierwszych tygodniach ciąży.

aktywność fizyczna

Ciąża nie jest chorobą. Kobieta często czuje się całkiem dobrze i może wykonać szereg trudnych przypadkach. Jednak aby ograniczyć ćwiczenia trzeba.

Jak zachowywać się w pierwszych tygodniach ciąży:

 • dzień pracy powinien trwać nie więcej niż sześć godzin z przerwami;

 • no nocne zmiany, nadgodziny i podróży. Mama nie jest wymagane, aby być Stakhanovite. Ona będzie miała czasu na to, kiedy dziecko się rodzi. I nocna zmiana ona także zostaną przedstawione;

 • nie do zniesienia wszelkich ciężarów;

 • chodzić zastąpić sprawności;

 • długotrwałe siedzącej lub stojącej, zbyt, nie sprzyjają dobre samopoczucie.

Ograniczenie aktywności fizycznej nie oznacza całkowite odrzucenie nich – to nie jest normalne. Wymienić można wędrować fitness, taniec, pływanie. Ale o tym, jak zachowywać się w pierwszych tygodniach ciąży, należy skonsultować się z lekarzem. On wyznacza indywidualny program, na podstawie Twojego stylu życia i cech organizmu.

Gen. i dom

Ograniczenia we wczesnych stadiach ciąży troski i personel sprzątający. nie powinien odmówić pomocy domowników.

Zapomnij o ruchu szaf, stołów i innych dużych przedmiotów. Pragnienie zmiany, aby lepiej odpowiadać robótek.

Forget zalecane i wszelkich środków do czyszczenia kanalizacji, jeśli jest ich skład chloru, silne środki smakowe. Po pierwsze, szkodliwe dla płodu jest bardzo łatwo się z nimi. Po drugie, nie wywołują nudności. Najprawdopodobniej chemia gospodarcza nie będzie wydostać się z mieszkania z powodu silnego zapachu.

porządki kuchenne powinny być oparte na zdrowym odżywianiu. Nadszedł czas, aby przejrzeć zapisy prawidłowego odżywiania, lekka i zdrowa żywność, która zapostili sto lat temu „na przyszłość.”

lekarz Wizyty

konsultacja damska powinna stać się mekką dla ciąży i lekarz – pierwszy przyjacielem, doradcą i mentorem. Forum damskie są przydatne tylko w dbanie o siebie. W odniesieniu do spraw zdrowia – powinny być psychicznie spalić.

Raz pojawiły się pierwsze oznaki ciąży, a test pokazuje, że znajdują się w położeniu, tylko lekarz może potwierdzić lub zaprzeczyć faktu zapłodnienia. On również następuje prawidłowy przebieg rozwoju płodu lekarze wzmocnienia organizmu i zapobiec ewentualnym chorobom.

Szczególnie ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem w pierwszych tygodniach ciąży. ból żołądka, podejrzane izolacja, mdłości, krwawienie może być zwiastunem poronienia.

życie seksualne

Przeciwwskazania do uprawiania seksu w pierwszym trymestrze ciąży nie jest. Ale życie intymne często ulega zmianom z winy kobiety.

Po pierwsze, wiadomość o ciąży – to stres. Mama przeżywa silne emocje, o tym, przygotowując się do wyczerpującym 9 miesięcy, ponieważ nie zawsze jest łatwe do dostrojenia w sąsiedztwie. Drugi czynnik – zmęczenie, nudności, które nie zawsze sprzyja szaleńczego pożądania.

życie intymne nie jest tematem tabu, ale stosować się do pewnych ograniczeń stoi:

 • Anal. To może powodować poronienia, zwłaszcza jeśli wcześniej były zakłócenia w ciąży.

 • Intensywność. Fani szalony czyn jest czas, aby zwrócić się do czułości i opieki.

 • seks bez ochrony. Wiele na wieść o ciąży w pośpiechu, aby zapomnieć o antykoncepcji. Ale bez prezerwatywy zwiększa prawdopodobieństwo zakażenia.

rozrywka

Ciąża – nadszedł czas, aby zapomnieć o uroczystościach nocne, złych nawyków, późnych nocnych rozmowach w Internecie. Zastąpienie ich przygotowania do porodu, kreatywności, czytanie, słuchanie łagodnej muzyki. Będzie to uspokoić, inspirować i dawać przyjemność.

Najbardziej skomplikowane i zarazem najbardziej prosty – pierwsze tygodnie ciąży. Zdjęcia na tym etapie, a potem można zrobić ładną historię do albumu rodzinnego.