674 Shares 4361 views

LG Swift L5: przegląd modeli, opinie klientów i ekspertów

Zaczęliśmy sprzedawać LG Optimus L5 jest już dość dawno – w połowie 2012 roku. Ale nawet teraz, jego osprzęt farsz ułatwia rozwiązać większość problemów. To właśnie te cechy i będą rozpatrywane w ramach niniejszego artykułu.


Nabycie, design i ergonomia

Coś niezwykłego pod względem sprzętu, urządzenie to nie jest przydzielona. Nawet pełna karta pamięci 2 GB to nie jest przewidziane. Podobna sytuacja z etykiety zabezpieczającej do gadżetu i okładce. Wszystko to będzie trzeba kupić oddzielnie. Reszta to zwykle zestaw, który zawiera:

 • Sam smartfon.
 • Baterii w technologii litowo-jonowy i pojemności 1500 mA / h.
 • Skromny stereo entry-level.
 • Przewód standardowy mikroYuSB-YUSB.
 • karta gwarancyjna oraz instrukcja obsługi.

Z zewnątrz urządzenie łatwo rozpoznawalne cechy smartfonów serii L od LG pierwszej generacji: charakterystyczna maszynowych obrzeża zewnętrznych krawędziach plastiku, ale wygląda jak metal, prostopadle. Pod tym względem różni się bardzo od gadżetu drugiej generacji serii – LG Swift L5 II. Liczba właścicieli izolowane zaokrąglone narożniki. Ponieważ urządzenie jest lepiej leży w dłoni i jest o wiele łatwiejsze do przechowywania. Ale jest to możliwe i te prostopadle do ciała, aby przyzwyczaić się do pracy z powodzeniem. Tylna pokrywa wykonana jest z tworzywa sztucznego falistej o matowym wykończeniu. Na dole po prawej słuchawce ona rozpoczęta, aw prawym górnym rogu znajduje się aparat fotograficzny z lampą błyskową. Na górnej krawędzi wywnioskować przycisk blokady. Na dolnej stronie znajduje się mikrofon i mówi portu mikroYuSB. Po prawej stronie znajdują urządzenie przyciski regulacji głośności. Pomimo imponującej wyświetlaczem o przekątnej 4 cale i obecności prostopadle do ciała, smartphone łatwo i wygodnie w dłoni. W tym przypadku można nawet sterować jedną ręką.

zasoby sprzętowe

LG Swift L5 jest oparta na entry-level z MSM7225A Qualcomm. Składa się z 1 A5 architektury jądra, które w trybie szczytowej może wydać 800 MHz. Uzupełnia to akcelerator graficzny procesora „Adreno 200”. RAM 512 Mb zainstalowaną w niej, a napęd wewnętrzny o pojemności 2 GB. Jest też gniazdo do podłączenia zewnętrznych dysków twardych o maksymalnej pojemności 32 GB. Ekran, jak wspomniano wcześniej, jest 4 cale. Rozdzielczość wynosi 320 x 480. Technologia Based on TFT, który dzisiaj jest nieaktualne. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że jest to doskonały entry-level smartfon. Z większością problemów do tej pory, można łatwo sobie poradzić. Wyjątek w tym względzie stanowią najbardziej wymagających gier 3-D.

kamera

Smartphone LG Swift L5 wyposażony jest tylko w jednym aparacie, który znajduje się na tylnej części gadżetu. Opiera się on dość skromny najświeższe matrycy 5 megapikseli. Jakość zdjęć jest dość przeciętne, ale można oczekiwać więcej od tej klasie urządzeń nie jest konieczne. Istnieje także lampę błyskową LED i autofocus, ale nie pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości obrazów. Jeszcze gorzej sytuacja z filmu. Rolki są zapisywane w formacie VGA, czyli w formacie 640 x 480 pikseli.

Bateria i autonomia

Standardowa pojemność baterii wynosi 1540 mA / h. Teraz wziąć pod uwagę fakt, że to urządzenie wykorzystuje procesor jednordzeniowe, ekran o 4 calach. W rezultacie otrzymujemy 2-3 dni życia baterii na jednym ładowaniu. Dało to dość intensywnego użytkowania urządzenia. Ale jeśli nawet zmniejszyć jasność wyświetlacza i zachować żywotność baterii do minimum, to jest możliwe, aby naładować się „rozciągnąć” na 5 dni, w tej klasie urządzeń jest doskonałym wskaźnikiem.

Środowisko oprogramowania

W LG Swift L5 jest zainstalowany system operacyjny, takich jak „Android”. A raczej stara wersja – 4.0. W zasadzie nie jest konieczne, aby oczekiwać więcej na podobnym urządzeniu. Zwłaszcza, że smartfon trafił do sprzedaży przez długi czas, a aktualizacje nie pojawiają się na nim. Więc będziemy musieli zadowolić się tego, co już istnieje. Niewątpliwą zaletą smartfona jest zastrzeżonym shell Optimus UI. Zawiera on szereg przydatnych narzędzi i widgetów, z których większość – Quick Memo. Można go używać w dowolnym momencie zapisać ważne informacje w smartfonie, w tym w trakcie rozmowy telefonicznej. Reszta pakietu oprogramowania jest dość standardowy: Program sotsservisov, narzędzia z „Google” i, oczywiście, standardowy kalkulator, kalendarz i tak dalej.

Wymiana informacji

Duży zestaw łączności w tym smartfonie. Można wyróżnić wśród nich są:

 • Pełne wsparcie dla mobilnych sieci GSM i UMTS. To pozwala na wykonywanie połączeń. Wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS i MMS. Możliwe jest również, aby uzyskać informacje z globalnej sieci. W pierwszym przypadku, tempo jego otrzymania dość skromne – 0,5 Mbit / s przy najbardziej, ale w przypadku UMTS, wartość ta może osiągnąć 15 Mbit / s, co pozwala na pobieranie plików z dowolnego rozmiaru.
 • Kolejny szybki sposób przekazywania informacji w dowolnej ilości – jest „Wi Fi”. W tym przypadku maksymalna prędkość zwiększa się w różnych czasach, a 150 Mb / s. Jedyną wadą tego sposobu, w przeciwieństwie do UMTS, – jest to niewielka odległość.
 • Nie zapomnij o koreańskich inżynierów i Bluetooth. Ta metoda przesyłania danych pozwala małym rozmiarze plików do przesyłania na dokładnie takich samych smartfonów i telefonów komórkowych.
 • Ostatnim ważnym elementem systemu komunikacji bezprzewodowej – jest „ZHPS”. Dzięki niemu można łatwo przekształcić ten skromny entry-level smartfon do pełnej przeglądarce.

Teraz na temat sposobów określonych przewodowej transmisji danych, który jest podobny do wersji 2-SIMochnoy tego smartfona – LG Swift L5 Dual. Recenzje właściciele są dwa z nich:

 • MikroYuSB rozwiązuje dwa problemy na raz. Pierwszy z nich polega na naładowaniu akumulatora, a drugi – stałą wymianę danych z komputerem osobistym lub laptopie.
 • 3,5 mm jack pozwala na wiadomości wyjście audio do dowolnych głośników zewnętrznych. Na przykład, słuchawki lub głośniki.

Opinii i cenę urządzenia

A teraz do praktycznego doświadczenia operacyjnego LG Swift L5. Recenzje właścicieli – jest to materiał, który jest najdokładniejszym sposobem określania mocnych i słabych stron każdego urządzenia. Więc plusy w tym modelu to:

 • Konstrukcja.
 • Stabilne działanie oprogramowania.
 • Niski koszt (w tej klasie pojazdu).

Ale minus on ma tylko jeden: ekran jest zbudowany na matrycy z przestarzałych technologii – „TFT”. Oczywiście, chciałbym, żeby go zobaczyć już „IRS”, ale chodzi o to wyjście gadżet mógł tylko pomarzyć.

I co my skończyło się?

LG Swift L5 – idealny smartfon dla codziennej pracy. Jest to wspólne „wół roboczy”, które można łatwo poradzić sobie z niemal każdego zadania. Gdy ten miał dobrą autonomię, a żywotność baterii jest znacznie wyższa niż w przypadku nowszych podobnych urządzeń. Ogólnie rzecz biorąc, w bardzo przystępnej cenie 100 $ otrzymasz maszynę wybitny producent, w którym wszystko jest dla wygodnej pracy na co dzień.