228 Shares 3807 views

Topoli blewits (grzyby Sandpiper)

Topola blewits – grzyb, który jest popularnie zwany także Sandpiper, Topolnik lub podtopolnikom. Ten wielkoowocnikowych jadalne (trzecia kategoria), ale dość rzadko. Topola blewits – grzyb, w imię której wyraźnie widoczne, gdzie powinien być zbierane. Zazwyczaj rośnie duże kępy. Ten wielkoowocnikowych wśród fanów „cichej polowania” istnieje wystarczająco dużo fanów.

opis

Blewits topola – kapelusz grzyba, który ma średnicę 15 cm, krawędź włókien lub włóknistej, łuszczenie się. Młode wielkoowocnikowych ma półkolisty kształt. Wtedy staje się wypukły, prostaty, a następnie popękane i zapadnięte. Nasadka może być podtopolnika ciemnobrązowy z czerwonawym odcieniem szarawy lub żółtawy kolor. Ciało jego grube, białe i mięsiste. Pod skórą jest szaro-brązowe. Złomowany i plastry ciało przejmuje brązowawy odcień. To gorzki smak, zapach świeżej mąki. Rozległe i częste płyta makromitsetov może być mocno przymocowany do nogi lub za darmo. Młode osobniki są białawe z lekkim odcieniem bladoróżowy, stary – brązowawe z rdzawymi plamami. Spory podtopolnika kulisty albo owalny. Ich biały proszek. Stóp grzyb w gęstym, suchym włóknistego cylindryczną pogrubionej dolnej, lekko spłaszczona stałe środka, żółto-brązowy. Osiąga średnicę 4 cm i długości 8 cm. Nacisk na grunt Wydaje się brązowych plam.

siedlisko

Wielu myśliwych „silent” zastanawiają się gdzie zbierać te grzyby. Topola blewits jest najbardziej powszechne w nasadzeń liściastych z obecnością topoli. Zwykle te grzyby są dobrze pokryte warstwą opadłych liści. z tego powodu, że przestrzegane ściółki i piasku. Wielu grzybiarzy żartować, że to blewits trzeba polować z łopatą zamiast noża. Podtopolniki zawsze rosną bardzo duże skupiska. Dane wielkoowocnikowych można znaleźć na poboczach dróg i w parkach (trzeba mieć topola). W latach suchych, muszą patrzeć na nizinach i wzdłuż brzegów zbiorników. Grzyby te są powszechne we wszystkich dziedzinach, w których istnieje topola: Wschodnie i Europie Zachodniej, na południu i środkowym pasem Rosji, Syberii, Uralu, na Dalekim Wschodzie. Topola blewits zaczyna przynosić owoce w sierpniu. W kilku regionach północnych przewodnika jest początkiem liści jesienią. Sezon kończy się zazwyczaj na początku listopada.

debel

Topola blewits – grzyb, który w młodym wieku jest podobna do blewits zatłoczonych. Ten ostatni jest wielkoowocnikowych warunkowo jadalne, więc mieszać nie jest straszna. Jednakże, nie ma innej podwójne – jadowity blewits tygrysie. Nawigacja kolekcja jest konieczne, aby podtopolnik, w przeciwieństwie do tych ostatnich, coraz dużą społeczność i jest zawsze blisko topoli.

cechy kulinarne

Topola blewits – bardzo smaczne grzyby marynowane i solone, ale może być przygotowana w inny sposób. Ironicznie, blewits prania nie jest trudne z piasku i zanieczyszczeń. W celu usunięcia goryczy z wielkoowocnikowych muszą być nasączone przez co najmniej dwa dni, z częstymi zmianami wody, a następnie wrzenia. Kapelusz musi najpierw być obrane.