630 Shares 8849 views

Mężczyzna. Najlepsze cechy współczesnego człowieka

W chwili obecnej we współczesnym świecie występuje ostry niedobór prawdziwych mężczyzn. Obserwując różne subkultury pojawia się pytanie: charakter męski – co to jest? I są dręczeni nie tylko przez kobiety, ale także przez ludzi. Istnieje kryzys samopoznania męskiej populacji. W ten sposób, odpowiadając na konkretne pytanie, postanowiliśmy rozważyć różne wersje idealnego człowieka. Wszakże, niezależnie od tego, co można powiedzieć, kwestia prawdziwie męskiego charakteru prowadzi myślącego człowieka do idealnego obrazu silniejszego seksu. Do artykułu nie było zbyt nudne, zdecydowaliśmy się mieszać w chłodnym koktajlu bohaterów filmu, literackich znaków i zwykłych ludzi.


Określenie charakteru i jego powstawanie

Akademickie definicje charakteru są nudne i niezrozumiałe dla nieprzygotowanego czytelnika, więc postaramy się odpowiedzieć na pytanie o charakter na swój sposób i możliwie jak najdalej.

Konfucjusz powiedział: "Sow myślicie – zebrać akcję, siać działanie – czerpać przyzwyczajenie, siać habit – czerpać charakter, siać charakter – czerpać los".

Tak więc charakter jest systemem wewnętrznych cech osobowości determinujących postawę osoby do siebie, świata i innych ludzi.

Jak to się zdaje, oczywiście oczywiście psychologia, ale to wszystko wygląda raczej jak hipoteza. Dlaczego ta osoba, a nie inna, jest nadal tajemnicą. Ale ogólny kontur psychologów może wciąż rysować. Istnieją dwa główne czynniki: wychowanie i fizjologiczne cechy indywidualne. W związku z tym można powiedzieć, że męski charakter to zrównoważony stosunek dobrych warunków zewnętrznych i wewnętrznych cech. Przykład: rodzice zaszczepiają na dziecko zwyczaj ustalania celów i osiągania celów. Dzieje się tak na odwrót: osoba rozwija wewnętrzny rdzeń, aby uniknąć szkodliwego wpływu krewnych i uciec od ich wpływu. Krótko mówiąc, dzieje się to na wiele sposobów, ale jeśli masz więcej niż dwadzieścia pięć lat, to już szkoda, że skarżysz się na rodziców. Jeśli w tym wieku osoba nie została osobą, to jest to tylko jego problem. Jest to temat "definicji znaków".

Proletariusz

Na terenie Rosji wciąż są ci, którzy nie sprzedają telefonów komórkowych, ubezpieczenia, kiełbas i tak dalej. Jest to możliwe, a jeszcze szybciej: wciąż są ci, którzy nie handlowają. Ci mężczyźni stopniowo gasną, ponieważ ich siedlisko jest stracone. Mówimy oczywiście o osobach pracujących w specjalnościach. Weźmy na przykład mężczyznę pracujących w fabryce.

Czytelnik powie: Czy to ideał, a gdzie jest męski charakter? Drogi czytelniku, cierpliwości i wyobraź sobie życie prostego pracownika. Wstaje codziennie, z wyjątkiem weekendu, o 6:30 i tak dalej przez 30 lub 60 lat (zwykle roślina jest dość wcześnie). Potrzebna jest pewna odwaga, aby żyć dzień po dniu.

Słabe i silne strony proletariatu jako rodzaju

Świeckie lwy i inne dziewczynki z roszczeniem trudno uwierzyć, że ten typ człowieka może przyciągnąć. A jednak tak jest. Można nawet powiedzieć, że ten wizerunek człowieka ma silny charakter.

Zalety. Człowiek w tym przypadku podbija kobiety prostotą, brakiem przysmaków. Jeśli proletariat nie ma poważnych wad osobistych, to nawet przez dochód może odnosić się do klasy średniej.

Kłopot polega na tym, że w każdym razie osoba jest uciśnięta rutyną w pracy i nie ma w tym większego znaczenia.

Jeśli proletariusz jest osobą, która nie jest podatna na złe nawyki, będzie pracować dla dobra rodziny i dzieci. To prawda, dlatego konieczne jest, aby kobieta się do niego czuła i zrozumiała.

Wady. Tu należy powiedzieć, że ciężkość pracy fizycznej zakłada pewne typy odpoczynku, które nie obiecują osobie, która je uprawia. Na przykład można przypomnieć model życia kolegi na pranie takiego literackiego bohatera, jak Martin Eden.

Kierownik – bohater czasu

Trudno powiedzieć, czy zbiorowy wizerunek menedżera ma męski charakter. Ale biorąc pod uwagę, że teraz menedżerowie na nas prawie wszystko, że, prawdopodobnie, jest. Wyobraź sobie, że menedżer sklepu początkowo był do czyszczenia, a następnie, dzięki łańcuchowi wypadków, został dyrektorem.

Prawdopodobnie w rosyjskich realiach trudno sobie wyobrazić taki scenariusz. Nawiasem mówiąc, w ramach łańcucha dobrze zorganizowanych akcji, skonstruowano fabułę "Tajemnica mojego sukcesu" z Michaelem J. Foxem w roli tytułowej.

Menedżer jest godnym pozazdroszczenia oczyszczenie?

Zalety. Jeśli wyobrażamy sobie, że w Rosji jest taka osoba (choć jest to niewłaściwe), jego niewątpliwymi atutami będą to, że podniósł się z dołu i znał wartość pieniądza. Osiągnął wszystko sam. O wymyślonym bohaterze naszych czasów możemy zdecydowanie powiedzieć, że ma silny charakter. Prawie każde osiągnięcie życia opiera się na sile ducha. W takich przypadkach ludzie mówią, że dana osoba ma rdzeń.

Negatywne cechy . Trudno powiedzieć tutaj, menedżer nie przyjmuje żadnych konkretnych deformacji zawodowych. Wszystko zależy od osoby. Wchodzimy dalej wzdłuż drabiny społecznej.

Biznesmen średniej ręki

Na przykład właściciel firmy budowlanej w mieście prowincji, niekoniecznie małe. Ogólnie rzecz biorąc, firma może być dowolna, nawet do produkcji szalowych szalików. Najważniejszą rzeczą nie jest to. Ten typ określa względnie wysoki dochód i poczucie własnej wartości. Nie jest używany do ograniczeń własnych pragnień. Jeśli ktoś zapyta: czy charakter mężczyzny o nim jest? Oczywiście, aby organizować swoją firmę w Rosji, musisz mieć nie tylko siłę ducha, ale również odwagę.

Zawód w dużym stopniu wpływa na biznesmena w życiu rodzinnym?

Trudno powiedzieć, wszystko jest indywidualne. Wszystko zależy od moralnej treści każdej osoby. Trudnością jest to, że biznes może być zakorzeniony w jednostce, a być może tylko praca, którą człowiek robi dobrze. Dlatego możliwe są różne odmiany. Kiedy człowiek jest zorientowany na dobrą rodzinę, będzie on przykładem męża. Jeśli jego rodzina jest mało zainteresowana i zawarł sojusz z myślą o codziennych udogodnieniach, wtedy taki człowiek traktuje swoją żonę jako podmiot wewnętrzny. Dzieci w tym przypadku będą postrzegane jako coś, co "powinno być", ale z reguły są one wyłącznie obawą żony.

Nie myśl, że to piekło. Niektóre kobiety nie tylko pogodzą się z tą sytuacją, ale także tęsknią za tym pasjonatem. Są gotowi zamienić swą wolność, nawet dla codziennego komfortu, ale dla pewnych społecznych i egzystencjalnych gwarancji, nie wiedząc, że tak naprawdę nie są. Nikt nie może obiecać nic 100 procent.

Milioner

Wreszcie dotarliśmy do ikony współczesnych kobiet. I wad nawet szukając jakoś niewygodnego. Ponieważ milioner z punktu widzenia większości kobiet jest "tkany pewnymi solidnymi cnotami", jako bohater słynnego filmu E. Ryazanowa. Ale naszym zadaniem jest analityk, dlatego będziemy drapać z tych konwencji i śmiało spieszymy się, szukając niedoskonałości bogatego człowieka.

Oczywiście, zdaniem kobiet, jest silnym człowiekiem. Dowodem jego mocy jest właśnie to, że był w stanie zarobić.

W czasach, kiedy wiele jest cenionych w pieniądzach, ludzie są gotowi czcić kogoś, kto potrafił ich objąć.

Wady milionera jako swego rodzaju

To żenujące, ale nadal musisz złamać ten jasny obraz.

Po pierwsze żona milionera jest rzeczą i instrumentem, a nie osobą.

Po drugie kobieta, która wyszła na bogatego człowieka, nie należy do siebie. Nie jest wolna.

Po trzecie, pełny przepis niepaństwowy może stać się jednym z niezbyt przyjemnych chwil kompletnym upadkiem i doskonałym ubóstwem. Milionerzy mają dobrych prawników, a zatem dobrze przemyślane umowy małżeńskie.

Jest to odwrotna strona obrazu o nazwie "silny człowiek" – model milionera.

Superbohaterowie są idealnym?

Dlaczego Batman lub Spider-Man powodują taki entuzjazm dla kobiet? To nie jest trudne do wyjaśnienia. Superbohaterowie – to jest urzeczywistnienie marzeń kobiety. Z jednej strony, Bruce Wayne jest milionerem, a z drugiej strony ma poczucie sprawiedliwości. Jest wojownikiem z przestępczością i ciemnym rycerzem Gotham. Jednym słowem przystojny mężczyzna. Nawiasem mówiąc, B. Wayne jest także marzeniem, że jest jednym z niewielu ludzkich, dobroczynnych ludzi bogatych. Nawet w jakiś sposób to żenujące pytanie: czy ma charakter mężczyzny? Oczywiście! Oczywiście! Testosteron jest tylko poza skalą.

"Pająk" – znacznie skromniejszy charakter. On jest tylko nigglingiem fotografem. Nie tak elegancki jak Bruce Wayne, ale nadal jest ładny.

W obu postaciach najważniejsze jest to, że są bohaterami. W każdej kobiecie mieszka dziewczynka i marzy o książęciu. Batman w tym sensie jest bardziej stylową opcją niż klasyczny syn króla, a konie nie są w modzie, inną rzeczą jest batmobile.

Ślub z superbohaterem. Czy można to sobie wyobrazić?

Pamiętam stary żart: "Idealnym mężem jest głuchy i głuchy mute kapitan długiej podróży." I prawda, myśliwiec ze złem nie różni się niczym od marynarza. Dlatego postacie z komiksu mają tylko koleżanki, ale nie żony. A potem staną się fatalne i wychodzą z formy, a my musimy przejść na emeryturę, ale kto tego potrzebuje?

Nie, bohaterowie muszą pozostać sam. To dodaje do ich wizerunku romantyzmu. Ponadto są zawsze młodzi, aktywni seksualnie i panowie. Jeśli "pająk" lub Batman nie jest gentlemanem, to jest już złoczyńcą. To takie smutne życie dla superbohaterów – tylko w ramach dobra zawsze i wszędzie. Nawiasem mówiąc, to nie ma znaczenia, złego lub dobrego człowieka (lub bohatera), ale charakter człowieka nie cierpi z tego. Faceci mogą być jakikolwiek.

Prawdziwi i wyimaginowani pisarze

Prawdziwi pisarze z reguły są nudni i zawsze pisują w rzeczywistości, a więc ich imię. Dlatego też nie jest interesujące, aby mówić o nich. Porozmawiamy o tych pisarzach, którzy są zaznajomieni z czytelnikami i widzami: o Mistrzu z powieści głównej MA Bulgakowa i o zbuntowanym pisarzu Hanke Moody.

Pan jest marzeniem wszystkich romantycznych dziewczyn. Jest inteligentny, przystojny, utalentowany. To jego najlepsze cechy charakterystyczne. Jednak jednocześnie nie posiada siły penetrującej, bezbronnej, bolesnej. Innymi słowy, Mistrz jest takim uogólnionym ideałem nie człowieka, ale twórczego człowieka w ogóle. Pan jest w sposób bardzo kobiecy. Ale dziewczyny, które nie są zainteresowane pieniędzmi, ale chcą czystej i wielkiej miłości, jest bardzo odpowiednie.

Warto zauważyć, że Mistrz i Margarita nie mogły być razem na ziemi, ale tylko w spoczynku (celowo nie mówiliśmy "w niebie", ponieważ nie jest jasne, gdzie para znajduje się w finale powieści). I to jest absolutnie prawdziwe. Jeśli kontynuujemy tę linię miłości na ziemi, w najlepszym razie Margarita i Mistrz byliby kochankami przez całe życie, aw najgorszym razie Mistrz zniknął w wariatach i popełnił samobójstwo.

Jeśli mentalnie wyruszysz z parą z Wolandem, wtedy w końcu wyszło. Wszystko się skończyło. Wszyscy umarli. A ci, którzy nie umarli, oszaleli.

Wiadomo, że prototypem Hanka był Charles Bukowski. Muszę powiedzieć, że Hank jest odprężonym i "silnie wymalowanym" wizerunkiem założyciela "brudnego realizmu". Co robić, Hollywood jest słaby z osłabieniem pięknych zdjęć. W rzeczywistości, gdyby Bukovsky zaproponował radykalny wybór między alkoholem a kobietami, pozostawałby z pierwszym. Dobra rzeczywistości nie oferowała takiego wyboru i ingerował w dwie substancje w nieograniczone ilości.

Jeśli jedna z pań czyta to, powie, że nie, Hank w ogóle nas nie interesuje, oszukują nas samych lub samych siebie, ponieważ ratingi serii nie kłamią. I na pewno nie chodzi tylko o mężczyzn.

Hank lubi kobiety, ponieważ autor zaproponował widzowi brutalny wizerunek (jego charakter, muszę powiedzieć, tak) prawdziwego złego chłopca. Bądźmy szczerzy, żaby zawsze lubiły kobiety bardziej niż dobrzy faceci. S. Dovlatov napisał również w kompromisie: "Jestem tutaj dobry, a kto mnie potrzebuje?" Klasyczne pytanie wszystkich wspaniałych facetów.

Hank zahipnotyzuje kobiety, ponieważ jest czysty testosteron (nawet więcej niż Batman). Urzecze starym marzeniem każdej dziewczyny o złym, ale uroczym romansie.

Nawiasem mówiąc, a jeśli będziemy rysować równolegle między dwoma wyimaginowanymi obrazami pisarzy, wynik jest taki: jeśli Mistrz urodził się w naszych czasach, mógłby łatwo zamienić się w Hank. To jest tak, że XXI wiek jest gorszy od 20.

Ojciec chrzestny jako idealny człowiek rodziny. "Kobieta może być beztroski, człowiek – nigdy"

Jasne jest, że wszystkie poprzednie bohaterki filmu i postaci literackie byłyby złymi mężami, ale nie ojcem chrzestnym – Don Vito Corleone. Oczywiście, pod warunkiem że zrezygnujemy z jego działalności zawodowej i specyfiki z nią związane.

Ojciec Michaela jest w pewnym sensie idealnym szefem rodziny.

 1. Clever. Witty.
 2. Zawsze broni swojej rodziny.
 3. Nie lubi kobiet, alkoholu i hazardu. Innymi słowy, bez złych nawyków.
 4. Pomimo wiodącej roli w rodzinie, kocha żonę, matkę swoich dzieci, z zachwytu i łagodności.
 5. Kocha (może nawet nadmiernie) swoje dzieci.

Nawet z tej powierzchownej analizy obrazu Don Corleone oczywiste jest, że dominują w nim pozytywne cechy męskiej postaci. I zwrot z drugiej części trylogii filmowej, gdy Vito idzie z przyjacielem do teatru, gdzie gra dziewczyna tej ostatniej, a on pyta przyszłego ojca: "Vito, to jest naprawdę piękne?" – "Być może dla mnie jest tylko moje Żona i dzieci.

Cokolwiek kobieta chce usłyszeć takie słowa w swoim przemówieniu? Jedyne kłopoty: nie wszyscy pogodzą się z moralnym wizerunkiem Don Vito. Charakter i osobowość szefa mafii byłaby wspaniała, gdyby nie utopił sobie rąk we krwi.

Parada Ideałów

Obraz stworzony wspólnie przez Marlona Brando, Francisa Forda Coppoli i Mario Puzo uzupełnia nasz artykuł. Rezultat jest trochę smutny: doszliśmy do wniosku, że mamy przedstawicieli pewnych grup społecznych (proletariacie, menedżer, biznesmen, milioner), którzy są uważani za ideały z powodu nieporozumienia, ponieważ "każdy ma swoje własne wady" i bohaterowie filmu, tylko Jedna z nich jest ogólnie odpowiednia dla małżeństwa.

Jeśli zadamy sobie pytanie, jakie cechy powinien mieć współczesny człowiek, odpowiedź będzie niejednoznaczna. Przedstawiciel dzisiejszego mężczyzny obdarzony jest takimi cechami:

 1. Pracowalna.
 2. Pięknie.
 3. Zadbany.
 4. Przyzwoicie zarabia.
 5. Kocha kobiety.
 6. Dąży do trwałego związku.
 7. Collectivist zgodnie z etyki firmy i indywidualistą w duchu. Idealnie, te cechy powinny w jakikolwiek sposób połączyć, tworząc harmonijną jedność.
 8. Nie pije dużo (w kraju, w którym zużywa się 15 litrów alkoholu na jednego mieszkańca rocznie, jest to ważny parametr).

W zasadzie, każdy z przedstawionych tu typów (tylko rzeczywistych "próbek") może mieć na celu ideę współczesnego człowieka, który uosabia najlepsze cechy męskie. Mężczyzna, odpowiednio, w odniesieniu do bieżących poglądów powinien być taki.

Wszyscy jesteśmy kowalami własnego wizerunku

Jest oczywiste, że prawdziwy człowiek może stać się tylko z odpowiednią, odpowiednią kobietą w pobliżu. Jeśli dziewczyna spotyka się z chłopakiem co wieczór z ciągiem nie kończących się twierdzeń, trudno się spodziewać, że stanie się idealnym mężczyzną. Chociaż, być może, taka motywacja motywuje. Innymi słowy, w rzeczywistości natura jest inna, każdy ma swoje własne. Ale wszyscy mamy sił, aby się trochę lepiej.

Główną rzeczą, którą należy zrozumieć: nikogo nie beznadziejny (z wyjątkiem, być może, narkomanem i alkoholikiem ostatni), doświadczony mistrz może stworzyć dzieło sztuki nawet od złych rzeczy.

A kobieta nie należy się spodziewać, że będzie ona płynąć w ręce ideałem współczesnego człowieka, ale zawsze może stworzyć go od tego, co było dla księcia (i doskonałości) jest mała, a wszystkie z nich brakuje.

Pojawienie się człowieka, który wpadł w ręce, można zmienić, może motywować wyciąganie pieniędzy. Oczywiście, nie jest to patelnia, ale tylko miłość i dobre nastawienie. Gdy rzeźbiarz dostaje kawałek kamienia, to przede wszystkim ocenia jakość materiału, jego perspektyw. I kobieta patrząc na człowieka nie powinien zobaczyć, co to jest, ale jak to może się stać. Nie dajmy ukryć zdolność otwarcia oczach prawdziwej natury ludzkiej – wielką sztuką, a on musi się nauczyć więcej niż jeden rok.

Podsumowując, chcielibyśmy nie tylko mówić o najlepszych cechach męskich, ale także trochę bawić i bawić czytelnika. Nie wiemy, czy sukces osiągnięto w tej sprawie, ale chcemy wierzyć, że tak. W każdym razie, charakter naszej klasyfikacji nie była naukowa, ale mimo to było charakterystyczne cechy niektórych typów mężczyzn. I powinny być użyteczne dla czytelnika.