669 Shares 6224 views

Czy istnieje lekarstwo na chwasty

Wszystkie ogrodnicy, ogrodnicy, robotnicy rolni i hodowcy mają jeden wspólny wróg – chwasty. Te rośliny rosną wszędzie, a zwłaszcza tam, gdzie nie jest to konieczne. W polach, w sadach i ogrodach warzywnych zakleszczony chwastów upraw, wysuszono i zuboża gleby zebranych wilgoci i żywności z roślin i utrudniają zbiorów. Ponadto żyją różnych patogenów i owadów, które często wchodzą chory z roślin posadzonych przez człowieka. W skrócie, zapobiec chwasty i drażnić każdy i ich żywotność może tylko pozazdrościć.

Ale nauka nie śpi. Naukowcy opracowali różne sposoby chwastów, które pomogą w walce z nimi. Chwasty, oczywiście czerpać środki mechaniczne. To orka, bronowanie, uprawa, a nawet ręcznie pielenie. Agronomów zastosować również rotację. I te techniki do pewnego czasu, aby pomóc pozbyć się niechcianych roślin, ale nie na długo. Jednak jest bardziej skutecznym środkiem – to herbicydy.

W tej dziedzinie, nauka rozszerzone pory. Weźmy, na przykład, za pomocą „tornado” chwasty. Przy pomocy tego środka chwastobójczego może być skutecznie zwalczane z ponad 150 gatunków chwastów jednorocznych i wieloletnich. Po potraktowaniu „Tornado”, wielu z nich nie pojawiają się w ciągu całego sezonu wegetacyjnego. I rocznych chwastów że efekt chwastobójczy od 20 do 60 dni przed dopóki oni nie proizrastut z nasion.

Jest też inny środek chwasty pod nazwą „Roundup”. Jest to uniwersalny lek, który działa na wszelkich chwastów. Jest on używany prawie wszędzie. Preparat „Roundup” jest stosowane jako układowe chwastobójczego działania ciągłego. I traktowali żądany obszar nawet przed siewem lub przynajmniej przed wschodem. W tym przypadku aktywność gleby, on nie posiada, i działa tylko na młodych pędów i liści. Ponadto lek „Roundup” jest uważany za bezpieczny dla ludzi, jeżeli jest stosowany zgodnie z instrukcją.

A jeśli ten herbicyd stosowany przed siewem, to zapewnić całkowite zniszczenie roślin wieloletnich i rocznych, zbóż i chwastów dwuliściennych. A herbicyd „Roundup” w tym przypadku będzie działać na częściach nadziemnych i podziemnych chwastów bez zaderzhivayas gleby. W ziemi traci swoją aktywność i rozkłada się na substancjach naturalnych.

Istnieje również środki chwastów z dźwięcznym imieniu „Agrokiller”. Z jej pomocą zniszczyć i dwuliściennych trawa, chwasty wieloletnie i roczne. Ponadto, lek „Agrokiller” pomaga w zwalczaniu chwastów drzew i krzewów. Ten herbicyd jest lekiem o działaniu ogólnym Fighter. A teraz nie ma (z wyjątkiem roślin transgenicznych), dla których nie ma znaczenia. I kiedy właściwie stosowany herbicyd ten nie jest toksyczny dla świata zwierzęcego.

Dobrze herbicyd „Lapis” przeznaczony jest do czynienia ze zbóż i dwuliściennych, jednorocznych i wieloletnich chwastów w sadzeniu psiankowatych – pomidory i ziemniaki. A ten herbicyd do ziemniaków i pomidorów nie jest utrudniona. Może on być stosowany przez 1-2 miesiące, a nawet dłużej, aby chronić czystość roślin chwastów. Lek „Lapis” mogą być stosowane przed pojawiają się chwasty. Potem niszczy je na etapie wzrostu. Ponadto, mogą one być przetwarzane już kiełkujące chwasty. W tym przypadku oznacza „Lapis” potrzeba 10-20 dni, aby je zniszczyć.