694 Shares 7914 views

Ford Explorer 2011 – nowy na zewnątrz i wewnątrz

Firma Forda wyprodukowała już szóste pokolenie słynnego SUV Explorer. Projektanci i inżynierowie zrobili świetną robotę pod względem wizerunku Forda Explorer 2011. Dlatego samochód stał się nowym pod każdym względem.

Ford Explorer 2011 jest zgodny z SUV wyposażonymi w nadwozie. Samochód jest produkowany z przodu iz napędem na wszystkie koła. Marka Forda była wielokrotnie krytykowana ze względu na brak obsługi, dlatego twórcy modelu zdecydowali się ratować samochód z ramy. Samochód był zaopatrzony w korpus nośny i tylną zawieszkę wielowiązkową. Oczywiście, nie mogło to wpłynąć na właściwości samochodu terenowego. Aby wyeliminować tę lukę, inżynierowie firmy opracowali system, który tworzy inteligentny napęd na wszystkie koła i posiada kilka trybów pracy. Ten system zmienia algorytm transmisji, w zależności od trybu pracy samochodu. Eksplorator posiada również systemy pomagające w opuszczaniu i wchodzeniu.

Explorer Ford ma nowy system Curve Control, który pozwala wyodrębnić informacje z dużej liczby czujników umieszczonych na ciele samochodu. Może to być informacja o przyspieszeniu kątowym wozu lub nadwozia. Kiedy kierowca wykona ostry obrót, system rozpocznie natychmiast prace nad gromadzeniem danych. Jeśli samochód jest zagrożony przewróceniem, program Curve Control automatycznie zmniejszy prędkość.

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa pasażerów, po raz pierwszy dla samochodu użyto pasy bezpieczeństwa typu nadmuchiwanego. W przypadku zderzenia wyzwalany jest piro cartridge, który napełnia poduszkę powietrzną na taśmie, co umożliwia całkowite pokrycie całej klatki piersiowej, zapobiegając jego klęsce.

Ford Explorer 2011 jest mniejszy o 45 kilogramów, w porównaniu z poprzednim. W przypadku takiej stałej utraty wagi, zdecydowano się na wykorzystanie metali lekkich w projekcie. Na przykład w przypadku kaptura samochodu użyto wyłącznie aluminium. Poprawiono także aerodynamikę: teraz maszyna wytrzymuje powietrze na poziomie nie większym niż 0,35. Zdaniem twórców, żaden inny samochód w tej klasie nie mógłby tego osiągnąć. Także Ford Explorer 2011 szczyci się doskonałą izolacją akustyczną.

Pod maską nowych elementów w podstawowej konfiguracji przypada silnik w kształcie litery "V" w sześciu cylindrach, działa na benzynie i ma objętość 3,5 litra. Jednostka jest zdolna do produkcji 294 KM. Wydatek, oczywiście, duży, miasto będzie musiał wydać 13 litrów na sto, a na autostradzie do 9. Również dla Ford Explorer 2011 jest dwu-litrowy silnik benzynowy z czterema cylindrami, ale został dodatkowo wyposażony w turbiny. A silnik jest w stanie pokazać wszystkie 240 "koni". Dla wszystkich jednostek jest "automatyczny" dla czterech etapów, a jedna czwarta materiałów wewnętrznych zostanie wyprodukowanych z wtórnych produktów przetwórczych.

Ford Explorer Sport – specjalna wersja Explorer, znacznie wyższa w klasie niż klasyczny model. Szybkobieżna charakterystyka nowości pokaże stałe figury. Jednak ze względu na zwiększoną moc, nie będzie wzrost zużycia paliwa, co nie każdy lubi.