222 Shares 7396 views

Automatyka dla szklarni. Podlewanie i wentylacja

W nowoczesnych szklarniach stosowany system nawadniania kropelkowego. Rośliny cieplarniane nie wymagają nawadniania, gdyż trudno osiada kurz, a nie są one narażone na zanieczyszczenia, w przeciwieństwie do roślin na otwartej przestrzeni.

Automatyczne nawadnianie jest przeprowadzane w szklarni rozgałęzionego systemu rurociągów i urządzeń nawadnianych. Wraz z wodą to dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych i nawozów bezpośrednio do korzeni roślin. Szklarnia jest praktycznie bez parowania, która jest ważnym czynnikiem dla uprawy.

Kompozycja nawadniania jego dawkowania, sposób podlewania kontrolowana przez ten sam układ. To pozwala na dostosowanie tych parametrów w zależności od potrzeb, bez codziennego procesu monitorowania. Jak wspomniano, podlewanie – automatyczna, to sprawia przetwarzania jednolicie i konsekwentnie, niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz. Czujniki obecności w bardziej zaawansowanych systemach pozwala zmienić swój tryb i intensywność w zależności od temperatury. Automatyka do szklarni o dużej powierzchni implikuje bardziej skomplikowanych mechanizmów. Nie podlewanie prowadzi specjalny wózek porusza się po szynach i dawki i schematu ich przemieszczenie sterowane przez program komputerowy.

Automatyka dla szklarni ma kilka zalet, które wpływają na ogólną wydajność. Po pierwsze, zmniejsza obciążenie pracowników, a po drugie, w celu zmniejszenia zużycia wody i nawozów do sześćdziesięciu procent, w ramach nawadniania jest podawany bezpośrednio do korzeni, co eliminuje „puste” koncentracja ziemi wokół rośliny. Ponadto podlewanie automatyczne zapobiega tworzeniu się skorupy, co może utrudniać dopływ tlenu. Woda nie spada na liściach i owocach, co eliminuje zanieczyszczenia chorobami grzybowymi.

Takie podejście do podlewania (korzeń) zapobiega pojawianiu się chwastów, wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla roślin karmione. Jest to ważny czynnik wpływający na wydajność i zużycie wody i nawozów.

W uzupełnieniu do podlewania korzenia istnieje Sprzęt dla szklarni, sugerując możliwość spustowy. Woda doprowadzana jest poprzez specjalny kanał, rozmieszczonych na całej długości szklarni. Gatunek ten ma kilka zalet: większość obszaru nawadniania, niska Konserwacja systemu – pozwala na stosowanie niskiej jakości wody.

Ponadto do nawadniania, w szklarniach i zautomatyzować system wentylacji, co wpływa również na proces produktywności i wzrostu. To nie oznacza obecności skomplikowanych mechanizmów i urządzeń. System zawiera konwencjonalny wentylator, wyposażoną uruchamiane termicznie, który otwiera się i zamyka, po jego człon roboczy chłodzenia w nim. Takie dane, pożądane jest umieszczenie okna w górnej części pomieszczenia jako ciepłe powietrze gromadzi się tam. Dla lepszej cyrkulacji w szklarni stosowane są wentylatory, które skraca czas wietrzenia.

Automatyka dla szklarni przyczynia się do zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów eksploatacyjnych – nawóz i wodę. System jest stale modernizowane, dzięki czemu ten rodzaj aktywności jest coraz bardziej atrakcyjna dla pracowników.