614 Shares 5350 views

Apopleksja jajnika: przyczyny, objawy i leczenie

udar jajnika jest obecnie uznawana za dość rzadkie choroby, której towarzyszy zerwanie lub naruszenia integralności jajnika, powodując krwawienie do jamy brzusznej.

Apopleksja jajnika: przyczyny.

W rzeczywistości, przyczyny, które doprowadziły do takiego stanu, nie jest jeszcze w pełni poznany. Uważa się, że krwawienie występuje naruszenie struktury ścian naczyniowych, a także nieprawidłowego działania jajnika.

Z reguły, udar najczęściej zdiagnozowano u kobiet z ciężkich przewlekłych chorób zapalnych lub – może to być zapalenie wyrostka robaczkowego, ciężkie zakażenia w obrębie miednicy i torbieli lub nowotworów. Ponadto, krwotok może być wynikiem urazu, w wyniku silnego spadku lub uderzenia, szybkiego stosunku, nadmierne podnoszącego ciężkości. Od czasu do czasu udarów jajnika rozwija się w wyniku silnego szoku.

Innym ciekawym faktem jest to, że krwawienie w prawym jajniku zdarza się znacznie częściej niż w lewo. Faktem jest, że tętnica prawy płat odchodzi bezpośrednio od aorty, a ciśnienie krwi jest znacznie wyższa.

Jajnika apopleksja: objawy.

Objawy choroby jest bezpośrednio zależna od jego kształtu. Współczesna medycyna wyróżnia trzy główne postacie tej choroby: łagodną, umiarkowaną i ciężką.

Najbardziej oczywistym objawem jest ból brzucha. Najczęściej jest zlokalizowana na części jajnika zagrożonym, ale czasami może być podana w dolnej części pleców, kręgosłupa, pachwiny, a nawet nogi. Następnie, ból może być różnej natury, na przykład, silny i ostry lub tępy i skurcze. Nierzadko taki warunek jest poprzedzony wodnista wydzielina z krwią lub przydziału brunatnym szlamem.

Pacjenci chorzy skarżą się również ciężkie osłabienie, zawroty głowy. Temperatura jest zwykle normalne, jak również tętna i ciśnienia krwi. W umiarkowanych stanach możliwe są omdlenia lub posiadające lekką bolesny szok. Ciężką postać apopleksja następuje prądem i utrata świadomości spowodowane ogromnej utraty krwi. W tym przypadku skóra blednie chorą, mówienie na jej zimnym potem.

Jajnika apopleksja: metody diagnostyczne.

Jeśli odczuwasz ból, które są bardzo często pierwszym objawem, trzeba umówić się z ginekologiem. W pierwszej kolejności, lekarz zapyta dokładny opis objawów i zbada, aby pomóc ustalić przyczynę bólu.

Ponadto, do diagnozowania choroby i innych badań stosowane. Na przykład ultradźwięki może pomóc ustalić obecność tkanki pękniętego jajnika, a także stwierdzenia, czy nie wystąpiło krwawienie w jamie brzusznej, oraz jak to intensywnie.

odbyt przebicie jest również zrobić, aby ustalić obecność krwotoku, jeśli, oczywiście, istnieją przesłanki. Ponadto, czasami przeprowadzane i laparoskopia.

Jajnika apopleksja: leczenie.

Wybór metody leczenia zależy od stanu chorej, jak również form choroby. W łagodnej apopleksja Zazwyczaj skuteczna metoda leczenia zachowawczego przy kompresy, czopki dopochwowe, douches ciepłych buliony specjalnych ziół leczniczych.

Ale operacja jest pokazana w sposób bardziej poważny stan kobiety z apopleksji. Operacja jest przeprowadzana bardzo ostrożnie. Podczas procedury jajnika zszywano i krwawienie ustało. Tylko w bardzo poważnych obrażeń lub rozległej jajnika krwawienie jest całkowicie usunięty. Ponadto, lekarze czyszczenia jamy brzusznej skrzepów krwi. Rokowanie po takim uprzywilejowany.

Po operacji, powinna być okresie odbudowy, podczas którego używanie niektórych technik fizjoterapii, które pozwalają znacznie szybciej przywrócić układ rozrodczy.