483 Shares 9614 views

Wsparcie techniczne – to prawdziwa kreatywność

Wsparcie techniczne wydarzeń – to zbiór powiązanych ze sobą procesów i elementów stosowanych podczas koncertu lub masowej celebracji. Głównym zadaniem specjalistów w tej dziedzinie – aby zapewnić prawidłowe ułożenie i eksploatacja scenografii, dźwięku, światła, projektory wideo, etc. Wsparcie techniczne jest uważane za trudne zadanie, sukces w rozwiązaniu których może być osiągnięty tylko przez skoordynowanej pracy całego zespołu specjalistów, aby go rozwiązać.

Po pierwsze, trzeba prawidłowo zamontować cały kompleks scenografii, które są niezbędne dla skutecznego i prawidłowego show. Na tym etapie, pomoc techniczna obejmuje instalację wież do sprzętu dźwiękowego, dyspozytorni, konstrukcji dla wyświetlaczy wiszące dekoracje, banery, billboardy, banery. Aby to wszystko zrobić, trzeba poprawnie (w przeliczeniu na masę sprzętu, urządzeń energetycznych, w okolicy), aby zaplanować rozmieszczenie wszystkich powyższych. A biorąc pod uwagę fakt, że miejsce dla różnych pokazach ciągle się zmieniają, całkowicie i dokładnie wziąć pod uwagę wszystkie niuanse trudne.

W związku z tym, wsparcie techniczne – jest procesem twórczym, a nawet więcej – sztuka. Jeśli zrobisz coś złego, wtedy widz na pewno zauważy. Jednym z głównych celów, których osiągnięcie powinno zapewnić wsparcie techniczne jest jakość dźwięku. To powinno być czyste, mocne i harmonijny pobyt aż do otaczającej przestrzeni. portale dźwiękowe mogą być dwojakiego rodzaju: dla dźwięku na zewnątrz i pod układzie liniowym. Jeśli używasz scenę kryty, linia może być używany do sporządzania zawiesiny, opiera się na dwóch uzupełniających się filarach. Wysokość i poziome położenie akustyki, jego moc, pasmo musi być zaplanowane z wyprzedzeniem przez specjalistę dźwięku. Bez tego instalacja nie uruchamia.

Pomoc techniczna obejmuje jednostkę Console (szafki, gdzie umieszczone pracy reżyserii światła i inżyniera dźwięku). Z reguły, jest umieszczona w przedniej części etapu w odległości 20-25 metrów. Często umieszcza się w kilku płaszczyznach, i ustawione na górnej jej recepcji prowadzące projektorów itp Równie ważne w tym przypadku trwa montaż ogrodzeń, urządzeń i komunikacji na dostawę i dystrybucję energii elektrycznej na miejscu, bariery bezpieczeństwa, ośrodków wsparcia (namioty, markizy). Ponadto, na prośbę organizatorów wydarzeń można znaleźć urządzenia do laserowego show, światła dekoracji wykonanej z istotnych obszarów na spacery.

W tym przypadku jeden z czynników znacznie skomplikować to wszystko, to terminy produkcja wszystkich prac. Bez dobrze przemyślanej organizacji logistyki, precyzyjne planowanie instalacja niezbędnego sprzętu mogłaby być zagrożona. Ponadto, należy zauważyć pewną sekwencję wszystkich prac, jak instalacja niektórych struktur może nastąpić dopiero po umieścić w innym miejscu. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę potencjał energetyczny: czy będzie wystarczająca ilość wolnego miejsca, jak zapewnić dodatkową moc. I nie możemy zapominać, że wszystkie drogi sprzęt do ochrony przed kradzieżą i wandalizmem.