721 Shares 6008 views

Storczyki buty: Opieka w domu. Lady Slipper: zdjęcia i opis

Orchid – niesamowite tropikalna roślina, która przywołuje myśli o tropikalnych wyspach, zdecydowana niesamowitych lasów, gdzie istnieją podobne kolory, a może i elfy żyją w dużych ilościach.


Ale dziś stały się one częścią i nasze życie. W każdym domu i biurze wymagane jest posiadanie przynajmniej jednego storczyka, że co roku cieszy oko ze wspaniałymi pąków. Ale dziś jesteśmy zainteresowani najbardziej interesujących gatunków – Storczyki butów.

Od wilgotnych tropików – do domu

Niedawno, uprawa tych osobliwości było możliwe tylko w warunkach szklarni. Pokoje przystosowane rośliny nie tolerują suche powietrze w naszych mieszkaniach, aw najlepszym wypadku pozostał tylko dekoracyjny liści.

Jednak praca hodowców nie są daremne, a storczyki buty dostosowane do specyfiki naszego klimatu, a także warunki wewnętrzne. To jest niesamowite grupa roślin, ich potrzeb i zachcianek. Można wybrać elementy, które nadają się do szklarni i parapetów lub półek ze sztucznym oświetleniem.

Różnorodność

Rhode Pafidelium, które omawiamy dzisiaj liczy około 88 gatunków. To pojęcie storczyków buty – to jeszcze bardziej powszechne, że obejmuje tysiące odmian ogrodu i roślin wewnętrznych.

Nazwa dostali od niezwykłego kształtu dolnego płata, który przypomina gałką. Jego rama górna płatki, tworząc żagiel. Rezultatem jest but balowej w eleganckim otoczeniu.

Znajomość z widokiem

Pierwsze buty storczyków zostały przywiezione z Indii. W Europie, byli dopiero na początku XIX wieku i szybko podbił serca ogrodników. Jednak botanika jest nadal obecny w nowych odmian storczyków natury.

Nie należy przerywać zaskakującą różnorodność kształtów, kolorów i rozmiarów. Ale bez względu na to, jak hojna natura, ludzki umysł był jeszcze bardziej pomysłowy. To z tego powodu, że wszystkie odmiany mieszańcowe jest niemożliwe nawet opisać.

Czekając na cud

Tak więc, na parapecie rozliczane tropikalne Pokoje. Dziś jest to bardzo proste. Zielone liście, korzenie powietrzne, nic niezwykłe. Jednak cierpliwość. Piękne storczyki widać, gdy będą one zwolnić strzałkę. Można afiszować gatunki szeroko liniowe lub remnevidnaya iz podłużnych liściach.

W najmłodszych przedstawicieli wylocie nie przekracza 10 cm, a także w dużych łodyg kwiatowych do 60 cm. Z centrum outlet rozwija się kwiat. Po luksusowym corolla usycha; powodują placówek ewakuacyjnych potomnych.

Czas kwitnienia długo, około 3 miesięcy. Piękne storczyki tylko przyciągają wzrok, nie można pomóc, podziwiając swoje wspaniałe płatki, słupki długie i łagodne przejścia kolorów.

Wśród współczesnych hybryd, istnieje wiele-pafideliumy. Pojawiają się na skok do 30 pąków, które kwitną niemal równocześnie. Mogą one kwitną sezonowo, regularnie zachwyca swoim właścicielom z jasnych pąków.

Paphiopedilum orchid

W sprzedaży, pochodzą one od gałązki. Jest to zrozumiałe w takiej instalacji jest w stanie szybko znaleźć kupca. W tym samym czasie, to ma tylko jeden wylot, a kilka liści.

Dlaczego tak młodym Roślina kwitnie chętnie? Odpowiedź jest prosta: to jest wynikiem stymulatory kwitnienia. Po pędy suche, potrzebuje dużo czasu, aby odzyskać. Więc nie licz na zwykłych pączków wcześniej niż za 2-3 lat.

Zanim kupisz rośliny, spróbuj dowiedzieć się więcej o tym hybrydowych i jego właściwości. Pozwoli to uniknąć rozczarowania. Większą uwagę należy zwrócić nie jest kolor, ale stan wegetatywnych części, bez zgnilizny i ciemnych plam uszkodzeń. Tylko w tym przypadku zielony zwierzę może szybko przystosować i zacznie się rozwijać.

przeanalizujemy podłoża

Lady Slipper Orchid w domu nie jest zbyt wybredny, ale trzeba przestrzegać pewnych zasad. Podłoże powinno być zawsze luźna i przewiewna. Ciężkie kompozycje lepiej odłożyć na bok.

Na podstawie potrzebie podjęcia kory sosnowej, gotowane i suszone. Frakcje wielkość nie powinna być mniejsza niż 5, a więcej niż 15 mm. Większość dużych kawałków leży w centrum miasta, będą one służyć jako drenaż. W porządku, że podłoże nie jest wysuszona, trzeba dodać mech torfowiec. Najlepiej jest, aby umieścić go na powierzchni.

Że mieszanina powietrza i przepuszczalne dla wody, to można dodać do dużej frakcji perlitu. Aby zwiększyć wartość odżywczą – mąkę dolomitu i włóknisty torf. Jednak zbyt komplikować ich zadaniem nie jest konieczne. Storczyk doskonały wzrost jednoskładnikowego kory sosny i lasów ziemia humus.

Czy muszę mieć przeszczep

Teraz, gdy wiesz, co powinno być w puli, można dokładnie sprawdzić napełnienie jej składu. Jeśli duże kawałki są praktycznie nie ma, więc nie mieli czasu, aby dokładnie rozkładać i Podłoże musi być wymieniona. Silna roślina jest dość łatwe do przeprowadzenia przeszczepu, jak i obsługi, szybko dostosować się i zaczynają rosnąć. Najlepszy jest okres po kwitnieniu lub podczas aktywnego tworzenia nowych pędów.

Transplant – poważna sprawa. Oczywiście, chcę szybko podzielić roślinę tak, że masz kilka garnków kwitnienia, ale pospiesz nie jest to konieczne. Im więcej wyloty utworzone są oczekiwali obfitsze kwitnienie.

Oświetlenie i reżim temperaturowy

W rzeczywistości, to zależy od tego, co to jest wyrasta damski pantofel. Zdjęcie i opis pozwoli Ci wybrać optymalne warunki dla każdego z tych roślin. Ale jeden i wszyscy oni nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Oprócz oparzeń, nic dobrego się dzieje. Pestrolistye „buty” w cieniu tolerancyjny, biorą korzeń z wielkim sukcesem na północnych oknach, ale pożądane jest, że niebo nie został całkowicie zamknięty przez budynków lub drzew. Doskonały wybór – wschodni kierunek, ale na zachodnich okien w lecie może być zbyt gorąca.

Trasa południowa będzie zbliżać się do chłodnej porze roku. Skąd wiesz, że to wymaga twojej damski pantofel? Zdjęcie i opis rośliny daje wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie. Ciemny kolor liści oznacza, że światło nie jest wystarczająco jasno, a czerwonawy grzywka mówi, że trzeba powiesić przesadzone i rozpraszając promienie słoneczne zasłony.

Normalnie, liście muszą mieć jasnozielony kolor liści. Optymalna temperatura latem + 20-25 stopni w nocy pożądane obniżenie 3 stopnie. Zima – czas względnego spokoju, więc w ciągu dnia jest to pożądane, aby utrzymać reżim + 16-20, aw nocy trochę mniej.

Orchidea w ogrodzie

Piękne i wspaniałe dekoracje pożądane sadzić w lekkim cieniu drzew liściastych. Orchid ogród Lady Slipper lubi gleby lekkie i luźne. Podstawa może być ziemia ogrodowa, jak również odpowiedniego piasku proszek do pieczenia i perlit, mielonych cegły. Warstwę gruntu powinna wynosić co najmniej 30 cm.

Przepełnienie dla tych roślin jest krytyczny, więc jest to bardzo użyteczne, by zrobić dobre odprowadzanie dużych kamieni i kawałków kory. Sadzenie muszą Zamulchiruyte igieł sosnowych, warstwa formy liści i mchu. Zimowe utrzymanie dróg jest proste, wystarczy schronisko rośliny świerkowe gałęzie, a oni spokojnie przetrwać do wiosny. Obfite i jasne kwiaty zachwyci cię przez całe lato.

zamiast wniosku

Hodowli storczyków – to cały świat, fascynujący i szeroki. Dziś zrobiliśmy przegląd storczyki „buty”. Rośliny nie zbyt fantazyjne, kolorowe i ciekawe. Nawet jeśli jesteś w stanie spoczynku, są z pewnym zainteresowaniem. Podczas kwitnienia, stają się prawdziwymi piękności.