625 Shares 4714 views

Boris Yulin: biografia, książki

Na obecnym obszarze historycznego działa bardzo wielu ciekawych ludzi, ale jedna z nazw znajdują się w przestrzeni Internetu coraz więcej. To Yulin Boris Vitalevich – historyk i uczony, dzisiaj bardzo popularne ze względu na ich informacyjnych wideo online, a także ekspert wojskowy, ekonomista i politolog. Pewnie już zaznajomieni z wielu artykułów, filmów lub książek tego autora.

biografia

Boris Yulin – historyk, którego biografia nie jest bardzo dobrze znana. Ale może to nie ma znaczenia. Oto kilka faktów, które są znane do czytelników: Boris Yulin urodził się w mieście Chabarowsku w 1961 roku ukończył z miejscowej szkoły, a następnie odbywa służbę wojskową w armii. Ma dwie wyższe wykształcenie: ukończył Instytut Lotnictwa w Moskwie, a następnie w Moskwie Regionalnego Instytutu Pedagogicznego. Zachowuje swoją historyczną forum na „aleja”, autor bardzo popularnej żywo Journal. Każdy, kto jest zainteresowany w historii, być może, powinien wiedzieć Vitalievitch Borys i jego pracę.

historyk wojskowości

Jego kariera historyczny Boris Yulin rozpoczął współpracę z historyka Swietłana Samchenko. Pierwszy pisałem o pracach opancerzonego floty I wojny światowej i rosyjsko-japońskiej. W przeważającej części, Boris Vitalievitch zawsze był zainteresowany sprzętu wojskowego, można zauważyć w jego bibliografii. Choć książki nie były one stworzone tak dużo (o nich później – trochę), ale wiele małych dyskusje, wiadomości, filmy i wywiady z historykiem pojawia się w przestrzeni internetowej regularnie.

inne działania

Interesujące jest to, że Boris Yulin – historyk, który pracował z kilkoma firmami – twórcy gier komputerowych, prowadzenie konsultacji wojskowych historii. A on sam, jako czytelnicy jego stronie w LiveJournal pisze, często lubi poczuć atmosferę wirtualnych walk.

Ponadto, Boris Yulin bardzo zainteresowany pedagogiki w Rosji i problemy jego rozwoju. On już dawno pracował w macierzystej uczelni na rozwój nowych metod nauczania historii. I on dołączył do listy sponsorów nowoczesnego podręcznika ekonomii. Trudno nie zgodzić się, że problem jest teraz bardzo pilne.

W ten pisarz ma swój własny rubla w internecie, zadzwoniłem jej Boris Yulin „Razvedopros”. Nie jest on w formie wywiadu, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące historii rosyjskiej i radzieckiej notorycznie Dmitry Puchkov.

krytyka

Sądząc po drodze historyka użytkownicy reagują internetowych, krytycy dość. Najbardziej kontrowersyjny temat, który dotyka Boris Yulin – Ukraina i jej bieżącej polityki. Ale oglądając jego filmy zyskują bardzo szybko, a abonenci do jej stron na portalach społecznościowych bardzo dużo. Konstruktywne krytyka to jest bardzo mało, więc możemy stwierdzić, że ignorowanie ich nie jest konieczne. Lepiej zrobić własną opinię czytając publikacje autora.

bibliografia

Do tej pory, Boris Yulin jest autorem licznych artykułów i książek na temat historii Rosji. W tym przypadku, przede wszystkim, że nie zwraca uwagi na aspekty wojskowe w swoich pracach. Jeśli Twoje zainteresowania w nauce historycznej zbieżne z interesami autora, to powinieneś zobaczyć listę książek, które on stworzył w swojej karierze. Nawiasem mówiąc, autor jest teraz z powrotem do nauki i pracuje nad dużym projektem, dlatego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości uzupełnianie bibliografii pisarza. Boris Yulin, którego książka jest bardzo dobrze znany w rosyjskim Historical Society, jest godne uwagi czytelnika.

„Bitwa pod Borodino”

Pierwsza książka, którą chciałbym omówić – jest „Bitwa pod Borodino”, opublikowane w 2008 roku. Małe Edition (zaledwie 176 stron tekstu), ale w dużym formacie i zilustrowane, a także odnosi się do rzadkiej kategorii krążenie vid wyniósł tylko 4000 egzemplarzy. Pierwsza książka przedstawia w Moskwie, teraz można znaleźć na półkach największych księgarniach lub przeczytać tekst w bibliotekach internetowych.

Bitwa pod Borodino – najbardziej masywne i najkrwawsza bitwa wojny z 1812 roku, to jest często opisywany jako główne bitwy w historii Rosji, a także często o niej powiedzieć, że jest to symbol chwały wojskowej Rosji. Że poświęciła całe setki kolorowych obrazów i opisów w literaturze. Tylko tutaj sporne kwestie, które pojawiają się w odniesieniu do bitwy pod Borodino dotychczas bardzo dużo. I to nawet jeśli nie dotknąć dzieła zachodnich historyków. Jakie jest prawdziwe dane statystyczne dotyczące bilansu sił przed walk, i jakie są straty po obu stronach po niej? Do tej pory naukowcy nie są w stanie osiągnąć porozumienia. Ale najważniejsze, paradoksalnie, jest kwestia, kto jest jeszcze wygrana. Argumentowano to w XIX wieku, a teraz twierdzą.

Więc jaka jest różnica między książki Boris Yulin licznych prac na ten sam temat? Fakt, że autor dochodzi do bardzo niespodziewanej strony tych zagadnień. Spojrzenie na pisarzem bardzo świeże, innowacyjne, dla wielu może wydawać się fikcją. Ale Yulin bardzo klarownie wyjaśnia swoje stanowisko, wzmacniając swoje źródła historyczne. Po analizie planów Bonapartego i Kutuzow, ich decyzje o walce, on koreluje się tymi informacjami z mapy prawdziwy teren, nie zapominając o scharakteryzowanie ramiona po obu stronach. Wnioski były bardzo nietrywialne.

Początkowo autor chciał nazwać książkę inaczej „Borodino stać i umrzeć”. Ale wydawcy, czytanie tekstu, zdecydowaliśmy, że bardziej zwięzła wersja jest bardziej odpowiednia. Książka pełna jest cytatów Historical Society, a same komendy wojsk rosyjskich i francuskich. Wszystkie cytaty są komentarze autora, a w materiale referencyjnym znajdziesz ciekawe informacje na temat wyścigu zbrojeń. I to nie jest przesada, jak autor rozumie doskonale w tej sprawie. Zaskoczony czytniki i obfitość ilustracjami, które są odpowiednie do uzupełnienia historię, niektóre z nich malował Borisom Vitalevichem np niektórych scenach batalistycznych schematy.

Krytycy byli bardzo życzliwi.

„Mity Świata 2”

Ta książka Boris Yulin napisał we współpracy z innymi współczesnych historyków. Zostawiła w 2009 roku i zdobył wiele pozytywnych recenzji krytyków. Chociaż krytycy w publikacjach mnożą.

Co nie wymyślił nowoczesne pseudo-historyków oczerniać radzieckiego okresu historii Rosji. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Książka ta powstała w celu odparcia straszne oszczerstwa, który jest dystrybuowany w magazynach i na falach i na pielgrzymującego publikacjach internetowych. Holy War – nazywają te straszliwe cztery lata oczerniać generałów czy fakty – jest małe. Muszą być przestrzegane w swojej historii, chroniąc prawdę i pamięć o naszych przodkach. Bronić swojej przeszłości, a nie go oczernić – to jest cel tej książki i jej autorów.

„Bezpieczeństwo ekonomiczne”

Książka jest bardzo nowe, napisane w ciągu ostatniego roku, ma największą krążenie i bezwarunkową popularnością wśród specjalistów w dziedzinie ekonomii. Ten poradnik został stworzony grupę autorów, wśród nich – i Boris Vitalevich Yulin.

Jest to bardzo dobry przewodnik dla gospodarki, która jest poświęcona bardzo aktualny temat bezpieczeństwa ekonomicznego. W tym ćwiczeniu jest rozważenie systemu bezpieczeństwa danej organizacji, wprowadza podstawowe dokumenty strategiczne i normatywnych czytelników. Co ważne, publikacja ta spełnia wszystkie parametry nowoczesnych standardów edukacyjnych. I to będzie istotne pogłębione studium przedmiotu.

Yulin Boris Vitalevich – nowoczesny, ciekawy pisarz z nietypowym widokiem. Na pewno warto zapoznać się z jego dzieł poszerzyć swoje horyzonty.