444 Shares 8012 views

Jak podłączyć tablet do WiFi: krok po kroku

Każdy właściciel smartphone lub tabletu w większości przypadków absolutnie chce wykorzystać wszystkie swoje możliwości, w tym dostęp do internetu. W związku z tym, i musimy zdecydować, w jaki sposób podłączyć tablet do WiFi w domu lub w celu nawiązania połączenia z sieciami publicznymi lub chronionych. W tym celu kilka podstawowych opcji może być używany, które będą brane pod uwagę.

Jak podłączyć tablet do WiFi: podstawowe sposoby

Nie jest tajemnicą, że absolutnie wszystkie nowoczesne urządzenia mobilne mają wbudowane moduły do nawiązania połączenia z sieciami bezprzewodowymi.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię jak podłączyć tablet do WiFi, dla większości urządzeń, można użyć cztery podstawowe metody:

  • Łączenie przez router (router).
  • Tworzenie połączenia przez sprzedawcę lub laptopa.
  • Korzystanie z modemu zewnętrznego.
  • Ustanowienie usług komunikacyjnych za pośrednictwem operatora telefonii komórkowej.

Jak podłączyć tablet do routera WiFi-?

Łączenie się z siecią bezprzewodową za pomocą routera wygląda najprostsza. Ale po pierwsze, sprawdź ustawienia routera związane z automatycznej konfiguracji sieci.

Aby to zrobić, należy wejść do interfejsu WWW routera wpisując (dla niektórych modeli routerów lub 1.1) w pasku adresu przeglądarki internetowej kombinacji 192.168.0.1. Następnie należy przejść do sekcji Ustawienia DHCP. Domyślnie włączona jest automatyczna konfiguracja, ale czy to może być trochę. Tutaj położenie sekcji lub na karcie mogą się różnić w zależności od producenta routera. Kartę, wystarczy użyć aktywacji DHCP. W tym przypadku dostosowanie konfiguracji tabletu nie będzie musiał ręcznie adres IP urządzenia zostanie przypisany automatycznie.

Następnie należy przejść do ustawień i aktywacji tabletu podłączyć do Wi-Fi za pomocą prostego przeciągnij suwak do pozycji ON. Kilka sekund po włączeniu wbudowany moduł ustali wszystko znajduje się w zasięgu sieci bezprzewodowej, a następnie wybierze tylko żądane połączenie i wprowadź klucz zabezpieczeń, w razie potrzeby.

W innym przypadku, gdy konfiguracja powinna być przeprowadzona ręcznie (przy odłączonym elementem routera), wartości ustawień wykorzystanie adresów IP z zakresu od 192.168.1.2 do 1.254 (lub 0,2 do 0,254 – to wszystko zależy od tego, co jest początkowo adres do zastosowań routera dystrybucja sygnału).

Można używać DNS-serwer lub cztery ósemki lub dwie ósemki i dwie czwórki. maska podsieci, domyślną – cztery wartości 255 i na koniec zero.

Połączenie za pomocą laptopa

Teraz zobaczmy jak podłączyć tablet do komputera przenośnego za pośrednictwem WiFi. W tym przypadku, należy najpierw skonfigurować laptopa tak, że zamienił się urządzenia Hrazdan. Okna Oznacza to z pewnością możliwe do zrobienia, ale wielu użytkowników wprowadzić ustawienia sieci w konsoli polecenie jest odpowiadający trudności prawne. Dlatego lepiej jest skorzystać z bezpłatnego instalacji zautomatyzowanych narzędzi, takich jak Connectify lub Virtual Router.

Ustawienia trzeba używać tylko wprowadzić nazwę sieci i hasło dostępu. Aby połączyć się z nowo utworzonej sieci wykorzystuje tę samą technikę, która została pokazana w celu utworzenia połączenia sesji za pomocą standardowych routerów.

Komunikacja odbywa się za pomocą modemu 3G

Aby zrozumieć, w jaki sposób podłączyć tablet do WiFi w ten sposób, trzeba najpierw zakupić urządzenie kompatybilne z modem i dedykowanym kablem OTG, dzięki której na urządzeniach mobilnych można dołączyć wszelkie urządzenia peryferyjne. Zauważ, że ta metoda jest odpowiednia tylko dla urządzeń z systemem Android (niestety, „jabłko” Zupa ta technologia nie jest obsługiwany).

Teraz trzeba zrobić ustawienia. Aby ustawić wymagane parametry wejść do sekcji danych, znajduje się w głównym menu Ustawienia, a następnie suwak mobile traffic przełącznik jest ustawiony w pozycji ON. Następnie używamy zaawansowanych opcji (wiersz „Więcej”), wybrać sieć komórkową i punkt dostępu APN. Teraz pozostaje dodać i wprowadzić parametry uzyskane od dostawcy.

Jeżeli porządek, kolejna płyta łącząca (WiFi na ByFly, na przykład), konfiguracja instalacji bardzo podobna do procedury ustawiania związku poprzez modem 3G. Tylko w tym przypadku konieczne jest, aby zwrócić uwagę na punkt, że pierwszy dla modułu Wi-Fi, należy ręcznie ustawić połączenie. Sieć pytaniem może być ukryte, więc ustawienia chcesz używać SSID, należy wybrać typ zabezpieczeń, a dopiero później połączyć się z siecią.

Korzystanie z usług operatorów telefonii komórkowej

Wreszcie, nie ma innego sposobu, aby rozwiązać problem, jak podłączyć tablet do WiFi. Wiele nowoczesnych wsparcie Soup montaż kart SIM, jak w konwencjonalnych smartfonów, w odniesieniu do podmiotu świadczącego usługi komunikacyjne.

W zależności od pakietu, a także zapewnia dostęp do sieci 3G lub 4G. Tylko w tym przypadku, różnica jest taka, że operator może uzyskać domyślne ustawienia dostępu do Internetu lub skorzystać z bezpośredniego dostępu poprzez aktywację modułu danych na urządzeniu mobilnym (np 3G + sieci). Tu i skonfigurować niczego. Połączenie zostanie wykonana automatycznie. Ale tutaj na podanego limitu ruchu należy zwrócić uwagę, bo gdy jest przekroczony, operator może ponosić dodatkowych opłat.

zamiast wynik

Jak widać z powyższego, żadna z tych metod trudności z uruchomieniem połączenia nie powinny powodować. Wyjątkiem jest, chyba że ustawienia parametrów systemów Windows, znaczy, ale technika ta nie jest uważana za specjalnie, jako zaangażowanie specjalnych narzędzi zautomatyzowanych wygląda pod tym względem jest znacznie łatwiejsze i bardziej atrakcyjne dla przeciętnego użytkownika. W sprawie uprzywilejowania wybranej metody Wszystko zależy od sytuacji. Ale dziś istnieją routery w prawie każdej kawiarni, tak że aktywacja połączenia najłatwiej zrobić poprzez uruchomienie wbudowanego Wi-Fi modułu bezpośrednio na tablecie. Jeśli komunikacja jest potrzeba stale trzeba wybrać połączenie przez operatora (jeśli jest obsługiwane przez instalację karty SIM), albo dać pierwszeństwo do modemu zewnętrznego, ale to kosztuje.