668 Shares 9586 views

Dzikich traw i ambrozji: co to jest i jakie szkody może powodować dla zdrowia

Ambrosia – trawa, horror na wszystkich alergików. Po tym wszystkim, gdy kwiaty, jego cząstki pyłku się do atmosfery, powodując wyciek z nosa, obrzęk i czasami uduszenie. Od trudno ukryć i osób cierpiących na alergie, nic nie pozostaje mniejszy zdarzyć na powietrzu i przyjmuje leki, które hamują objawy. Niestety, prawie wszystkie wolne działki, na polach, czasami tylko w stoczni budynków prywatnych, a nawet wysokich rośnie ambrozja. okres kwitnienia tej rośliny zwykle przypada na koniec lata. Jest to czas, ludzie starają się maksymalną ilość czasu, aby spędzić w przyrodzie, tak wiele do cieszyć się jego pięknem.

Ambrozja: to jest i gdzie to rośnie

Oryginalnie dzikie zioło z rodziny astrowatych był rozprowadzany tylko w Ameryce. W związku z rozwojem handlu i innych stosunków międzynarodowych, został przywieziony do Europy. Teraz ta kwarantanna trawa rośnie niemal wszędzie, z wyjątkiem tylko skrajnej północnej i południowej części planety.

Daje ona dba nie tylko osób z alergią, ale także rolników. Często głównym chwastów na polach jest po prostu ambrozja, że jest to wie każdy rolnik, który rośnie na własnej ziemi ziarna lub warzyw. Ponadto, w przypadku wykrycia cząstek pyłków, a jeszcze bardziej nasiona tej rośliny na temat jakiegokolwiek ładunku i jego międzynarodowego dostawy zostaną natychmiast anulowane. Podobne działanie ma miejsce tylko w obecności szkodliwych bakterii, lub innych szkodliwych pasożytów.

Zastosowanie w medycynie

Pomimo ogromnej szkody wyrządzone przez osoby w tym zakładzie, ma pewne pozytywne cechy. W szczególności, część wielu środków ludowej, wykorzystywane do nadciśnienia, do walki z pasożytami i niektórych innych chorób, jest ona wykorzystywana ambrozji. Co jest z surowców do punktu widzenia klasycznej nieznanych leków, farmakologii. Jednak istnieje wiele przykładów skutecznego zastosowania środków ludowej na podstawie liści, nasion, a nawet pyłku.

Typy ambrozja

Okazuje się, że większość gatunków roślin są dość nieszkodliwe (jest ich około 40). Kłopot powodują one jedynie jako chwast, ale poza tym oni nie zwracają uwagi. Alergia powoduje również tylko kilka gatunków traw – Ambrosia polynnolistaya, trójstronny i golometelchataya. To ich pyłek rocznie sprawia opłakiwać miliony ludzi na całym świecie. Są one przeznaczone do zniszczenia całego nalotu przez sanitarno-epidemiologicznych, użyteczności publicznej i innych usług. To właśnie z nich próbują wszelkich starań, aby pozbyć ogrodników i rolników, dozorców i prostych lokatorów budynków. I dokładnie te rodzaje roślin najczęściej mają na myśli, kiedy używamy słowa „ambrozja”. Co to jest i jak wygląda główny czynnik wywołujący katar sienny zna praktycznie każdy, kto cierpi z niego. Dla tych, którzy, na szczęście, jest pozbawiony tej choroby, możemy powiedzieć, że jest bardzo podobny do ambrozji sagebrush.

Jak radzić sobie z tym szkodnikiem

Niestety, wszystkie znane ludzkości sposoby zwalczania chwastów na tej ustawy zasadniczo tylko mechanicznym. Oznacza to, że roślina jest niezbędna do koszenia w dół kilka razy, aby zapobiec dalszej propagacji i kwiatostany lub wykorzenić nawet młode pędy. Niż zwykle i zaangażowani pracownicy Stacji Sanitarno-epidemiologicznych, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, a także rolników i ogrodników.